Brahmi – ziele, które odżywia Twój mózg! Jak poprawić nim pamięć? Przeczytaj badanie!

Brahmi – ziele, które odżywia Twój mózg! Jak poprawić nim pamięć? Przeczytaj badanie!
5 (100%) 1 vote

Brahmi sprawi, że Twój mózg zatrzyma proces niszczenia komórek i rozpocznie regenerację. Przeczytaj moją poniższą recenzję. Jeden z najsilniejszych, naturalnych środków na pamięć.

Ostatnio dostaję od Was sporo wiadomości z zapytaniem, co stosować na poprawę pamięci oraz ochronę przed chorobami związanymi z tym układem. Jak dobrze wiecie, jest wiele różnych ziół, składników, które mają za zadanie usprawnić zapamiętywanie oraz koncentrację. Postanowiłem w tym artykule zrecenzować zioło o nazwie Bacopa monieri zwanym również Brahmi.

brahmi

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, osteoporoza lub chcesz zregenerować swoje jelita? Napisz do mnie w celu konsultacji, a następnie ułożę dla Ciebie dietę bez drogich, wyszukanych produktów, a także bez skomplikowanych potraw. Koszt diety to 50 zł. Kliknij tutaj, aby zgłosić się do mnie po dietę.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Ostatnimi czasy ziele to staje się coraz bardziej popularne, głównie cenione jest ono za wysoką skuteczność działania. Wiele osób pisało do mnie w sprawie tego ziela, głównie chwaliliście jego znakomite właściwości. Nasłuchałem się tylu superlatyw, że postanowiłem sam wypróbować Brahmi, a także poszukać badań naukowych.

Powinieneś również przeczytać: Jak ziołami pozbyć się depresji oraz stresu? Kliknij, aby przeczytać. 

Co to jest ziele Brahmi?

To roślina, która jest popularna przede wszystkim w Indiach. W tamtejszych regionach służą one nie tylko w ochronie układu nerwowego, ale również wsparciu leczenia. A to wszystko ze względu na to, iż Brahmi wchodzi w grupę ziół leczniczych! Przede wszystkim odpowiadają one za prawidłowe ukrwienie mózgu, dzięki temu komórki odpowiedzialne za zapamiętywanie funkcjonują sprawniej.

Brahmi ma największe ilości składników korzystnie wpływających na pracę mózgu, a mianowicie: Saponiny sterydowe, Alkaloidy, Flawonoidy, Glikozydy i Fitosterole.

Jak działa ziele Brahmi?

Badania prowadzone nad tymi ziołami wykazały, iż działają one peuroprotekcyjnie, czyli zwiększają ilość komórek oraz połączeń nerwowych w mózgu. W wyniku tego zostają pobudzone cholinowe przekaźniki, które zwiększają ukrwienie mózgu. Dzięki temu połączenia między nerwowe zachodzą szybciej, a my cieszymy się lepszą koncentracją, dłuższą pamięcią, a także poprawiają się procesy poznawcze i kojarzenia.

Powyższe właściwości należą do głównych i w nich najlepiej sprawdza się ten ziołowy preparat. Jednakże zioła Brahmi wykazują kilka innych korzystnych zalet dla naszego zdrowia. Przede wszystkim przyspieszają gojenie się ran, działają przeciwzapalnie, odkażają, likwidują trądzik oraz niwelują powstawanie cellulitu i blizn.

Powinnaś również przeczytać: Jak zyskać silne włosy, brak cellulitu i młodszą skórę? Kliknij, aby sprawdzić.

Zioła te znalazły swoje zastosowanie również w kosmetyce, a dokładnie stosowane bezpośrednio na skórę pozwala ją nawilżyć. Ostatnią zaletą ziół Brahmi jest ograniczanie rozwoju bakterii Helicobacter pylori. Bakteria ta należy do jednych z groźniejszych, ponieważ jej nadmiar powoduje rozwój wrzodów żołądka, a nawet dwunastnicy!

Co wykazało badanie naukowe na pacjentach?

Jedno z największych badań na temat ziół Brahmi miało miejsce na Uniwersytecie Khon Kaen w 2002 roku. Zostało ono wykonane przez grupę naukowców z dziedziny medycyny oraz psychiatrii. Głównym celem tego badania było poznanie wpływu ziół na aktywność mózgu oraz zdolności zapamiętywania. Za sposób pomiaru efektów wyznaczono metody cholinergiczne, monoaminergiczne, a także badano procesy poznawcze oraz zdolność do zapamiętywania ciągu informacji.

Badanie zostało wykonane na sześćdziesięciu pacjentach ze średnią wieku wynoszącą 62 lata (37 kobiet, 23 mężczyzn). Każdemu pacjentowi podawano ekstrakt z ziół Brahmi w dawce 200 lub 600 mg przez 12 tygodni. Po tym czasie wykonano pierwsze badania, a wyniki skonfrontowano z pacjentami, którzy nie przyjmowali nic. Na początku zbadano funkcje systemu cholinergicznego i monoaminergicznego za pomocą metody o nazwie AChE i MAO. Następnie pacjentów poddano testom zapamiętywanie numerów, szybkości odpowiedzi na pytania oraz zdolności poznawczych za pomocą zdjęć. Pacjenci, którzy codziennie przyjmowali zioła Brahmi przez 12 tygodni wykazywali się lepszą sprawnością mózgu w każdym z wcześniej wspomnianych testów średnio o 23%! To jest naprawdę bardzo dużo. Oryginalną dokumentację z tego badania znajdziesz pod tym adresem: kliknij tutaj.

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Nie wiesz, który preparat jest odpowiedni dla Ciebie? Kliknij tutaj, aby wyszukać po swojej dolegliwości.

Kto powinien stosować zioła Brahmi?

Przede wszystkim osoby, które:

 • Mają słabą pamięć.
 • Często zapominają.
 • Mają problemy z koncentracją.
 • Chcą zabezpieczyć się przed chorobami w przyszłości np. Alzheimerem.
 • Wszystkim pracującym umysłowo, studentom oraz uczniom.

Jednymi przeciwwskazaniami do stosowania ziół Brahmi jest ciąża, karmienie piersią, nadciśnienie i przyjmowanie leków nasennych.

Jakie zioła Brahmi wybrać i na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę, czy zioła Brahmi pochodzą z certyfikowanej uprawy. Dzięki temu będziemy pewni co do jakości specyfiku. Ponadto kolejny bardzo ważnym szczegółem jest dawka. Badanie naukowe, które przytoczyłem w tym artykule przedstawiało wyniki podawania ziół w dawce około 200 mg. Dlatego też powinniśmy sięgać po preparaty, które mają dokładnie taką dawkę. Zioła Brahmi o takiej dawce powinny być przyjmowane raz dziennie. Więcej o tych ziołach potwierdzonych badaniami dowiesz się z kliknij tutaj.


Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Co zyskasz dzięki diecie mojego autorstwa? Nie tylko się odchudzisz, ale również pozbędziesz się w pełni lub zminimalizujesz objawy: zaparć, nadciśnienia, Hashimoto, niedoczynności tarczycy, miażdżycy, osteoporozy oraz zregenerujesz swoje jelita pozbywając się biegunek, czy wzdęć! Ponadto każda moja dieta ma odpowiednie dla Ciebie ilości witamin i minerałów, co nie tylko poprawia odporność i dodaje energii, ale również wpływa na pozytywne funkcjonowanie Twojego organizmu. Formularz do zamówienia diety znajdziesz na końcu tej strony.

Efekty i opinie moich pacjentek

1. Kasia M. (33 lata, Nowy Sącz)

“Moja przygoda z dietą od Artura Topolskiego zaczęła się od narodzin mojego pierwszego dziecka. Gdy skończyłam karmić postanowiłam wziąć się za siebie. Nie mogłam znieść swojego wyglądu w lustrze. Na podstawie krótkiej ankiety Artur stworzył dla mnie jadłospis, który składał się z 28 przepisów, stosowałam go przez miesiąc, a następnie zgłosiłam się zgodnie z zaleceniem po nowy. Drugi zestaw stosowałam dwa miesiące. Rezultat był wspaniały, udało mi się schudnąć aż 15 kilogramów. Do tego zaobserwowałam, że mam silniejsze włosy i paznokcie. Mam również więcej energii i wigoru. Przepisy były proste do wykonania, a przede wszystkim bardzo smaczne.”

2. Aga W. (35 lat, Warszawa)

“Chciałam podziękować Arturowi za świetną dietę, dzięki której uzyskałam to, co od lat mogłam sobie tylko wymarzyć. Miałam stały kontakt z Arturem, na bieżąco pisałam mu o swoich efektach. Pewnego razu spytał mnie, czy może udostępnić moją metamorfozę, oczywiście się zgodziłam, aby zmotywować innych do działania. Dieta to podstawa, a Artur Wam w tym pomoże!”

Pozostałe opinie moich klientek:

Jak tworzę dla Was diety?

Wszystkie uwagi, jakie od Was uzyskałem w czasie mojej pracy z pacjentkami, zebrałem w jedną całość i stworzyłem własną dietę, która wychodzi naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Przede wszystkim wyeliminowałem wszystkie aspekty, które Wam się nie podobały. Moja dieta bazuje na wszystkich naukowo potwierdzonych metodach prawidłowego odżywiania osób zdrowych oraz chorych. Dlatego też moje diety nie tylko odchudzają, ale również pomagają na wiele dolegliwości takich jak: zaparcia, nieżyt żołądka, nadciśnienie tętnicze, osteoporoza, miażdżyca, niedoczynność tarczycy lub Hashimoto.

Ponadto jadłospis składa się z produktów ogólnodostępnych, których cena jest niska. Dlatego też nie będziecie musieli wiele wydawać na produkty do swojej diety. Dzięki informacją, które podajecie mi w formularzu na końcu tej strony tworzę dla Was indywidualną dietę uwzględniającą choroby, alergie pokarmowe oraz tryb życia. Taka dieta nie tylko stanie się skuteczna, ale również lubiana i smaczna.

Jakie dolegliwości możesz ograniczyć stosując plan żywienia mojego autorstwa?

 • Zaparcia;
 • Biegunka, wzdęcia – regeneracja jelit;
 • Nieżyt żołądka;
 • Nadciśnienie tętnicze;
 • Osteoporoza;
 • Miażdżyca;
 • Otyłość;
 • Niedoczynność lub Hashimoto.

Dlaczego nie warto tworzyć diety na własną rękę?

Diety, które tworzycie na własną rękę najczęściej nie uwzględniają wielu ważnych elementów prawidło zbilansowanej diety. W wyniku stosowania własnej diety mogą pojawić się problemy z metabolizmem, efekt jojo, niedobór witamin, minerałów oraz problemy ze zdrowiem.

Najważniejsze informacje o mojej diecie.

1. Osoby, które mają mało czasu na przygotowanie dietetycznych dań, mogą wybrać opcję szybkich posiłków, których wykonanie zajmuje około 20 minut.

2. Każdy posiłek zawiera szczegółową instrukcję przyrządzenia.

3. Możesz wybrać dietę na odchudzanie, utrzymanie wagi, przybranie na masie, a ponadto możesz wyeliminować dolegliwości związane z zaparciami, nieżytem żołądka, biegunką, wzdęciami, miażdżycą, Hashimoto, niedoczynnością tarczycy, nadciśnieniem tętniczym lub osteoporozą.

4. Po wypełnieniu ankiety jesteś w stałym kontakcie ze mną, czuwam nad Twoimi postępami.

5. Jeśli masz alergię, to ułożę dla Ciebie dietę tak, aby wykluczyć alergeny z pożywienia.

6. Dieta jest dostosowana do suplementów, które przyjmujesz.

7. Każda dieta jest indywidualnie zbilansowana w wartości odżywcze, witaminy i minerały, tak aby zawierała ona wszystkie składniki potrzebne Twojemu organizmowi.

8. Wszystkie rodzaje diet oparte są na potwierdzonych naukowo metodach.

9. Dzięki diecie powinieneś tracić około 0,5 – 1,5 kg tygodniowo (kwestia indywidualna). 

Promocja: Dieta na miesiąc to tylko 50 zł + otrzymasz darmowy poradnik o dolegliwości, którą zaznaczysz w formularzu!

Po wypełnieniu poniższego formularza i opłaceniu zamówienia do 2 dni roboczych otrzymasz dietę wykonaną przez Artura Topolskiego (Specjalista Żywienia) oraz darmowy poradnik.


Źródło: