Szkodliwe substancje w większości produktów!! Na co zwracać uwagę?

Szkodliwe substancje w większości produktów!! Na co zwracać uwagę?

Pierwsze publikacje naukowe potwierdzają, iż aspartam jest silnie rakotwórczą substancją. Obecnie leki oraz większość produktów posiada ten składnik. Jak go unikać?

Dziś w wielu produktach możemy spotkać szkodliwe substancje. Najczęściej są to sztuczne słodziki, konserwanty, czy barwniki. 

Szkodliwe substancje

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, czy osteoporoza? Napisz do mnie w celu darmowej konsultacji przed ułożeniem diety, aby to zrobić kliknij tutaj.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Parę lat temu weszła moda na szczupłą i zgrabną sylwetkę. W wyniku tego producenci wprowadzili produkty typu “Light”, czyli o niskiej zawartości kalorii. Nagle otrzymaliśmy prawdziwy wysyp reklam, które promowały żywność o niemal zerowej ilości kalorii. Osiągnięto to za pomocą nowej, tajemniczej substancji, na którą nikt nie zwracał szczególnej uwagi, mimo tego, iż parę badań wykazało, iż może ona negatywne wpływać na zdrowie. Została ona wprowadzona do światowego obiegu, stosuje się ją do dziś w większości produktów. Największą jej zaletą jest bardzo niski koszt produkcji, co zostało wykorzystane przez największe koncerny żywnościowe, a nawet farmaceutyczne!

Przeczytaj również: Nie wiesz, jak poradzić sobie z opryszczką? Kliknij, aby dowiedzieć się o sprawdzonym sposobie.

Mowa oczywiście o aspartamie, który również występuje pod nazwą kodową E951. W dobie Internetu oraz łatwego dostępu do edukacji mamy coraz większą wiedzę nie tylko na temat tej podejrzanej substancji. Dziś coraz więcej osób wie, iż aspartam ma negatywny wpływ na zdrowie, dlatego też coraz liczniejsza grupa osób omija te produkty. Obecnie sytuacja jest na tyle poważna, iż nawet największe firmy zaczynają powoli rezygnować z procederu dodawania rakotwórczych substancji, a zamiast syntetycznego słodzika (aspartam) pojawia się naturalny słodki smak, który przeważnie uzyskiwany jest z ksylitolu bądź stewii.

Co najciekawsze do takiego działania skusił się producent, który jest posiadaczem najpopularniejszej marki na świecie, czyli Coca-Cola. Obecnie firma ta wprowadza Colę słodzoną naturalną stewią!

Powinieneś przeczytać: Jak w domu wyleczyć stawy i żyć bez bólu? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Szkodliwe substancje – czy aspartam należy do tej grupy?

Pierwsze badania nad tą substancją miały miejsce już w latach 90. Wtedy też ukazały się pierwsze publikacje, które potwierdziły, iż aspartam powoduje rozwój komórek nowotworowych. Naukowcy z Bolonii udowodnili, iż substancja ta powoduje rozwój nowotworów wśród szczurów. Jednakże po tym wydarzeniu szybko zareagowali inni naukowcy, którzy szybko zdementowali wcześniejsze doniesienia. Sprostowali, iż człowiek posiada inne tkanki enzymatyczne niż laboratoryjne szczury.

Warto również przeczytać: Ukrywana metoda na młodą skórę i zdrowe stawy. Kliknij, aby przeczytać.

W późniejszym czasie powstały kolejne badania, która potwierdziły, iż aspartam spożywany regularnie może wywołać szereg dolegliwości typu: uszkodzenie komórek DNA, bóle oraz zawroty głowy, nudności, wysypki, depresje, skurcze oraz drętwienie mięśni, szumy w uszach, bóle stawów, a nawet problemy z sercem oraz oddychaniem.

Natomiast Unia Europejska wszystkiemu zaprzecza. Twierdzą, iż dawki tej substancji w artykułach spożywczych znajdują się w odpowiednich normach. Czy to może być prawda? Osobiście jestem pewny, że nie! Zapewne spytacie, dlaczego tak uważam? Odkąd prowadzę tego bloga, często piszą do mnie osoby, które otruły się aspartamem i w stanie ciężkim wylądowały w szpitalu. Co gorsza, po latach nie mogą odzyskać dawnej sprawności mięśni i stawów. Dziś wyklinają urzędy, które zezwoliły na wprowadzenie tej substancji do masowego obiegu. Ponadto, jeśli faktycznie powstały badania, z których wynika, iż substancja ta jest szkodliwa, to coś musi być w tym prawdy!

Gdzie najczęściej można spotkać szkodliwe substancje?

Nie jestem w stanie napisać wszystkich produktów, które zawierają tę substancję, ponieważ jest ich zbyt wiele. Najlepiej samemu sprawdzić skład w poszukiwaniu nazwy “aspartam” lub “E951”. Jednakże postaram się wypisać wszystkie najpopularniejsze produkty, które zawierają aspartam.

1. Gumy do żucia.

Jeśli lubicie żuć gumę, to koniecznie sprawdźcie, czy nie zawiera ona aspartamu! Przykra wiadomość jest taka, iż większość tego typu produktów niestety zawiera ten syntetyczny słodzik. Zapewne większość z Was nie wyobraża sobie życia bez tego produktu. Często jesteśmy w podróży, co znacznie utrudnia odświeżenie oddechu w inny sposób niż żucie gumy. Na szczęście w sprzedaży znajdują się naturalne gumy do żucia, które wykonane są z gumy drzewa chicozapote. Dzięki temu produkt ten jest w pełni naturalny, nie znajdują się w nim żadne szkodliwe substancje, co potwierdzone jest certyfikatem! Guma ta występuje w dwóch smakach: łagodna mięta oraz limonka. Aby sprawdzić gdzie można nabyć taką naturalną gumę o smaku mięty w najniższej cenie kliknij tutaj.

2. Tabletki na ból gardła.

Niestety, ale apteka nie została ominięta od tego procederu. Można w niej spotkać pełno leków, jak i suplementów diety, które zawierają szkodliwy aspartam. Szczególnie warto uważać na tabletki leczące ból gardła, ponieważ to w nich najczęściej używany jest aspartam. 

Kliknij poniżej w „Lubię to!”, a będziesz zawsze na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Można to jednak ominąć, ponieważ istnieją też produkty, które zawierają naturalne składniki, takie jak: miód, olejek szałwiowy, czy witamina C. Aby sprawdzić gdzie można nabyć ziołowe tabletki na gardło w najniższej cenie kliknij tutaj.

Od paru lat możemy również spotkać bardzo dobry preparat o nazwie Amolowe. Produkt ten również pozbawiony jest syntetycznych słodzików, ponadto zawiera naturalne substancje, takie jak ekstrakt z ziela tymianku, ekstrakt z korzenia prawoślazy, mentol. Aby sprawdzić gdzie można nabyć tabletki Amolowe w najniższej cenie kliknij tutaj.

Powinnaś również przeczytać: Jak zyskać silne włosy, brak cellulitu i młodszą skórę? Kliknij, aby sprawdzić i działaj szybko!

3. Wapń.

Obecnie w sprzedaży nie ma wapnia pod postacią tabletek musujących, który by nie posiadał aspartamu. Warto pozbyć się takiego preparatu jak najszybciej, szkoda zdrowia na to! Natomiast jeśli szukamy zdrowego odpowiednika, to możemy wziąć pod uwagę wapń pod postacią pudru. Dzięki temu pozbawiony jest on wszystkich substancji pomocniczych, które mogę powodować uczulenia. Preparat ten posiada 100 procent czystego pudru cytrynianu wapnia, dzięki temu możemy go dawkować według indywidualnych potrzeb. Aby sprawdzić gdzie można nabyć wapń z koralowca pod postacią pudru w najniższej cenie kliknij tutaj.

Ponadto aspartam można rzadziej spotkać w takich produktach jak:

  • napoje kawowe,
  • napoje owocowe,
  • napoje bezalkoholowe,
  • jogurty,
  • słodycze.

Czytajcie uważnie oznaczenia na etykietach produktu, tylko dzięki takiemu postępowaniu możecie ograniczyć ten szkodliwy, syntetyczny słodzik!

Powinieneś również przeczytać: Nie wiesz jak pozbyć się osłabienia i słabych włosów? Kliknij, aby przeczytać.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Kliknij poniżej w dolegliwość, którą posiadasz, aby dowiedzieć się, jak sobie z nią poradzić.


Źródło:

Może Ci się jeszcze spodobać...