Szkodliwe substancje w większości produktów!! Na co zwracać uwagę?

Szkodliwe substancje w większości produktów!! Na co zwracać uwagę?
Oceń ten post

Pierwsze publikacje naukowe potwierdzają, iż aspartam jest silnie rakotwórczą substancją. Obecnie leki oraz większość produktów posiada ten składnik. Jak go unikać?

Dziś w wielu produktach możemy spotkać szkodliwe substancje. Najczęściej są to sztuczne słodziki, konserwanty, czy barwniki. 

Szkodliwe substancje

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, osteoporoza lub chcesz zregenerować swoje jelita? Napisz do mnie w celu konsultacji, a następnie ułożę dla Ciebie dietę bez drogich, wyszukanych produktów, a także bez skomplikowanych potraw. Koszt diety to 50 zł. Kliknij tutaj, aby zgłosić się do mnie po dietę.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Parę lat temu weszła moda na szczupłą i zgrabną sylwetkę. W wyniku tego producenci wprowadzili produkty typu “Light”, czyli o niskiej zawartości kalorii. Nagle otrzymaliśmy prawdziwy wysyp reklam, które promowały żywność o niemal zerowej ilości kalorii. Osiągnięto to za pomocą nowej, tajemniczej substancji, na którą nikt nie zwracał szczególnej uwagi, mimo tego, iż parę badań wykazało, iż może ona negatywne wpływać na zdrowie. Została ona wprowadzona do światowego obiegu, stosuje się ją do dziś w większości produktów. Największą jej zaletą jest bardzo niski koszt produkcji, co zostało wykorzystane przez największe koncerny żywnościowe, a nawet farmaceutyczne!

Przeczytaj również: Nie wiesz, jak poradzić sobie z opryszczką? Kliknij, aby dowiedzieć się o sprawdzonym sposobie.

Mowa oczywiście o aspartamie, który również występuje pod nazwą kodową E951. W dobie Internetu oraz łatwego dostępu do edukacji mamy coraz większą wiedzę nie tylko na temat tej podejrzanej substancji. Dziś coraz więcej osób wie, iż aspartam ma negatywny wpływ na zdrowie, dlatego też coraz liczniejsza grupa osób omija te produkty. Obecnie sytuacja jest na tyle poważna, iż nawet największe firmy zaczynają powoli rezygnować z procederu dodawania rakotwórczych substancji, a zamiast syntetycznego słodzika (aspartam) pojawia się naturalny słodki smak, który przeważnie uzyskiwany jest z ksylitolu bądź stewii.

Co najciekawsze do takiego działania skusił się producent, który jest posiadaczem najpopularniejszej marki na świecie, czyli Coca-Cola. Obecnie firma ta wprowadza Colę słodzoną naturalną stewią!

Powinieneś przeczytać: Jak w domu wyleczyć stawy i żyć bez bólu? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Szkodliwe substancje – czy aspartam należy do tej grupy?

Pierwsze badania nad tą substancją miały miejsce już w latach 90. Wtedy też ukazały się pierwsze publikacje, które potwierdziły, iż aspartam powoduje rozwój komórek nowotworowych. Naukowcy z Bolonii udowodnili, iż substancja ta powoduje rozwój nowotworów wśród szczurów. Jednakże po tym wydarzeniu szybko zareagowali inni naukowcy, którzy szybko zdementowali wcześniejsze doniesienia. Sprostowali, iż człowiek posiada inne tkanki enzymatyczne niż laboratoryjne szczury.

Warto również przeczytać: Ukrywana metoda na młodą skórę i zdrowe stawy. Kliknij, aby przeczytać.

W późniejszym czasie powstały kolejne badania, która potwierdziły, iż aspartam spożywany regularnie może wywołać szereg dolegliwości typu: uszkodzenie komórek DNA, bóle oraz zawroty głowy, nudności, wysypki, depresje, skurcze oraz drętwienie mięśni, szumy w uszach, bóle stawów, a nawet problemy z sercem oraz oddychaniem.

Natomiast Unia Europejska wszystkiemu zaprzecza. Twierdzą, iż dawki tej substancji w artykułach spożywczych znajdują się w odpowiednich normach. Czy to może być prawda? Osobiście jestem pewny, że nie! Zapewne spytacie, dlaczego tak uważam? Odkąd prowadzę tego bloga, często piszą do mnie osoby, które otruły się aspartamem i w stanie ciężkim wylądowały w szpitalu. Co gorsza, po latach nie mogą odzyskać dawnej sprawności mięśni i stawów. Dziś wyklinają urzędy, które zezwoliły na wprowadzenie tej substancji do masowego obiegu. Ponadto, jeśli faktycznie powstały badania, z których wynika, iż substancja ta jest szkodliwa, to coś musi być w tym prawdy!

Gdzie najczęściej można spotkać szkodliwe substancje?

Nie jestem w stanie napisać wszystkich produktów, które zawierają tę substancję, ponieważ jest ich zbyt wiele. Najlepiej samemu sprawdzić skład w poszukiwaniu nazwy “aspartam” lub “E951”. Jednakże postaram się wypisać wszystkie najpopularniejsze produkty, które zawierają aspartam.

1. Gumy do żucia.

Jeśli lubicie żuć gumę, to koniecznie sprawdźcie, czy nie zawiera ona aspartamu! Przykra wiadomość jest taka, iż większość tego typu produktów niestety zawiera ten syntetyczny słodzik. Zapewne większość z Was nie wyobraża sobie życia bez tego produktu. Często jesteśmy w podróży, co znacznie utrudnia odświeżenie oddechu w inny sposób niż żucie gumy. Na szczęście w sprzedaży znajdują się naturalne gumy do żucia, które wykonane są z gumy drzewa chicozapote. Dzięki temu produkt ten jest w pełni naturalny, nie znajdują się w nim żadne szkodliwe substancje, co potwierdzone jest certyfikatem! Guma ta występuje w dwóch smakach: łagodna mięta oraz limonka. Aby sprawdzić gdzie można nabyć taką naturalną gumę o smaku mięty w najniższej cenie kliknij tutaj.

2. Tabletki na ból gardła.

Niestety, ale apteka nie została ominięta od tego procederu. Można w niej spotkać pełno leków, jak i suplementów diety, które zawierają szkodliwy aspartam. Szczególnie warto uważać na tabletki leczące ból gardła, ponieważ to w nich najczęściej używany jest aspartam. 

Można to jednak ominąć, ponieważ istnieją też produkty, które zawierają naturalne składniki, takie jak: miód, olejek szałwiowy, czy witamina C. Aby sprawdzić gdzie można nabyć ziołowe tabletki na gardło w najniższej cenie kliknij tutaj.

Od paru lat możemy również spotkać bardzo dobry preparat o nazwie Amolowe. Produkt ten również pozbawiony jest syntetycznych słodzików, ponadto zawiera naturalne substancje, takie jak ekstrakt z ziela tymianku, ekstrakt z korzenia prawoślazy, mentol. Aby sprawdzić gdzie można nabyć tabletki Amolowe w najniższej cenie kliknij tutaj.

Powinnaś również przeczytać: Jak zyskać silne włosy, brak cellulitu i młodszą skórę? Kliknij, aby sprawdzić i działaj szybko!

3. Wapń.

Obecnie w sprzedaży nie ma wapnia pod postacią tabletek musujących, który by nie posiadał aspartamu. Warto pozbyć się takiego preparatu jak najszybciej, szkoda zdrowia na to! Natomiast jeśli szukamy zdrowego odpowiednika, to możemy wziąć pod uwagę wapń pod postacią pudru. Dzięki temu pozbawiony jest on wszystkich substancji pomocniczych, które mogę powodować uczulenia. Preparat ten posiada 100 procent czystego pudru cytrynianu wapnia, dzięki temu możemy go dawkować według indywidualnych potrzeb. Aby sprawdzić gdzie można nabyć wapń z koralowca pod postacią pudru w najniższej cenie kliknij tutaj.

Ponadto aspartam można rzadziej spotkać w takich produktach jak:

 • napoje kawowe,
 • napoje owocowe,
 • napoje bezalkoholowe,
 • jogurty,
 • słodycze.

Czytajcie uważnie oznaczenia na etykietach produktu, tylko dzięki takiemu postępowaniu możecie ograniczyć ten szkodliwy, syntetyczny słodzik!

Powinieneś również przeczytać: Nie wiesz jak pozbyć się osłabienia i słabych włosów? Kliknij, aby przeczytać.


Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Co zyskasz dzięki diecie mojego autorstwa? Nie tylko się odchudzisz, ale również pozbędziesz się w pełni lub zminimalizujesz objawy: zaparć, nadciśnienia, Hashimoto, niedoczynności tarczycy, miażdżycy, osteoporozy oraz zregenerujesz swoje jelita pozbywając się biegunek, czy wzdęć! Ponadto każda moja dieta ma odpowiednie dla Ciebie ilości witamin i minerałów, co nie tylko poprawia odporność i dodaje energii, ale również wpływa na pozytywne funkcjonowanie Twojego organizmu. Formularz do zamówienia diety znajdziesz na końcu tej strony.

Efekty i opinie moich pacjentek

1. Kasia M. (33 lata, Nowy Sącz)

“Moja przygoda z dietą od Artura Topolskiego zaczęła się od narodzin mojego pierwszego dziecka. Gdy skończyłam karmić postanowiłam wziąć się za siebie. Nie mogłam znieść swojego wyglądu w lustrze. Na podstawie krótkiej ankiety Artur stworzył dla mnie jadłospis, który składał się z 28 przepisów, stosowałam go przez miesiąc, a następnie zgłosiłam się zgodnie z zaleceniem po nowy. Drugi zestaw stosowałam dwa miesiące. Rezultat był wspaniały, udało mi się schudnąć aż 15 kilogramów. Do tego zaobserwowałam, że mam silniejsze włosy i paznokcie. Mam również więcej energii i wigoru. Przepisy były proste do wykonania, a przede wszystkim bardzo smaczne.”

2. Aga W. (35 lat, Warszawa)

“Chciałam podziękować Arturowi za świetną dietę, dzięki której uzyskałam to, co od lat mogłam sobie tylko wymarzyć. Miałam stały kontakt z Arturem, na bieżąco pisałam mu o swoich efektach. Pewnego razu spytał mnie, czy może udostępnić moją metamorfozę, oczywiście się zgodziłam, aby zmotywować innych do działania. Dieta to podstawa, a Artur Wam w tym pomoże!”

Pozostałe opinie moich klientek:

Jak tworzę dla Was diety?

Wszystkie uwagi, jakie od Was uzyskałem w czasie mojej pracy z pacjentkami, zebrałem w jedną całość i stworzyłem własną dietę, która wychodzi naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Przede wszystkim wyeliminowałem wszystkie aspekty, które Wam się nie podobały. Moja dieta bazuje na wszystkich naukowo potwierdzonych metodach prawidłowego odżywiania osób zdrowych oraz chorych. Dlatego też moje diety nie tylko odchudzają, ale również pomagają na wiele dolegliwości takich jak: zaparcia, nieżyt żołądka, nadciśnienie tętnicze, osteoporoza, miażdżyca, niedoczynność tarczycy lub Hashimoto.

Ponadto jadłospis składa się z produktów ogólnodostępnych, których cena jest niska. Dlatego też nie będziecie musieli wiele wydawać na produkty do swojej diety. Dzięki informacją, które podajecie mi w formularzu na końcu tej strony tworzę dla Was indywidualną dietę uwzględniającą choroby, alergie pokarmowe oraz tryb życia. Taka dieta nie tylko stanie się skuteczna, ale również lubiana i smaczna.

Jakie dolegliwości możesz ograniczyć stosując plan żywienia mojego autorstwa?

 • Zaparcia;
 • Biegunka, wzdęcia – regeneracja jelit;
 • Nieżyt żołądka;
 • Nadciśnienie tętnicze;
 • Osteoporoza;
 • Miażdżyca;
 • Otyłość;
 • Niedoczynność lub Hashimoto.

Dlaczego nie warto tworzyć diety na własną rękę?

Diety, które tworzycie na własną rękę najczęściej nie uwzględniają wielu ważnych elementów prawidło zbilansowanej diety. W wyniku stosowania własnej diety mogą pojawić się problemy z metabolizmem, efekt jojo, niedobór witamin, minerałów oraz problemy ze zdrowiem.

Najważniejsze informacje o mojej diecie.

1. Osoby, które mają mało czasu na przygotowanie dietetycznych dań, mogą wybrać opcję szybkich posiłków, których wykonanie zajmuje około 20 minut.

2. Każdy posiłek zawiera szczegółową instrukcję przyrządzenia.

3. Możesz wybrać dietę na odchudzanie, utrzymanie wagi, przybranie na masie, a ponadto możesz wyeliminować dolegliwości związane z zaparciami, nieżytem żołądka, biegunką, wzdęciami, miażdżycą, Hashimoto, niedoczynnością tarczycy, nadciśnieniem tętniczym lub osteoporozą.

4. Po wypełnieniu ankiety jesteś w stałym kontakcie ze mną, czuwam nad Twoimi postępami.

5. Jeśli masz alergię, to ułożę dla Ciebie dietę tak, aby wykluczyć alergeny z pożywienia.

6. Dieta jest dostosowana do suplementów, które przyjmujesz.

7. Każda dieta jest indywidualnie zbilansowana w wartości odżywcze, witaminy i minerały, tak aby zawierała ona wszystkie składniki potrzebne Twojemu organizmowi.

8. Wszystkie rodzaje diet oparte są na potwierdzonych naukowo metodach.

9. Dzięki diecie powinieneś tracić około 0,5 – 1,5 kg tygodniowo (kwestia indywidualna). 

Promocja: Dieta na miesiąc to tylko 50 zł + otrzymasz darmowy poradnik o dolegliwości, którą zaznaczysz w formularzu!

Po wypełnieniu poniższego formularza i opłaceniu zamówienia do 2 dni roboczych otrzymasz dietę wykonaną przez Artura Topolskiego (Specjalista Żywienia) oraz darmowy poradnik.


Źródło: