Niebezpieczna substancja znaleziona w żywności! Sprawdź, czy ją jadłeś!

PILNE: Niebezpieczna substancja znaleziona w żywności! Sprawdź, czy ją jadłeś!

Akrylamid w żywności – jak się go wystrzegać? W dzisiejszych czasach na sklepowych półkach dominuje żywność przetworzona. Coraz częściej analizujemy zatem skład produktów żywnościowych, starając się wyeliminować spożycie konserwantów, syntetycznych barwników i aromatów czy ulepszaczy.

W składzie produktów nie znajdziemy jednak potencjalnie śmiercionośnej substancji, która może generować rozwój nowotworów. Mowa o akrylamidzie. Co to za związek? I gdzie można go znaleźć w żywności?

Kurczak

Rumiana skórka zawiera w dużych ilościach akrylamid, a także wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, furan czy heterocykliczne aminy.

 

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi bez groźnych składników jak akrylamid? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, osteoporoza lub chcesz zregenerować swoje jelita? Napisz do mnie w celu konsultacji, a następnie ułożę dla Ciebie dietę bez drogich, wyszukanych produktów, a także bez skomplikowanych potraw. Koszt diety to 50 zł. Kliknij tutaj, aby zgłosić się do mnie po dietę.

Czym jest akrylamid?

Akryloamid to związek używany powszechnie w przemyśle chemicznym. Wykorzystywany jest m. in w produkcji klejów, tworzyw sztucznych czy barwników. Inne zastosowania akrylamidu to wykorzystanie go w przemyśle kosmetycznym, budowniczym czy włókienniczym. Związek ten wykorzystywany jest ponadto do uzdatniania wody. Jak się zatem dzieje, że przyjmujemy ten związek wraz z żywnością?

Akrylamid powstać może w każdym produkcie spożywczym, który zwiera białko i węglowodany i poddany zostanie obróbce termicznej powyżej 120 stopni. Na skutek reakcji aminokwasu asparaginy z cukrami redukującymi. Warto zwrócić uwagę, że na ilość powstającego akrylamidu wpływ ma sposób obróbki termicznej. Najmniej korzystne okazuje się być smażenie, grillowanie i pieczenie. Mówiąc prościej – mowa o wszystkich tych procesach, podczas których powstaje zauważalne gołym okiem brązowienie produktów.

Jakie produkty mogą stanowić źródło akrylamidu?

Akrylamidu nie zawierają potrawy gotowane na parze czy w wodzie. Bardzo dużo tego związku zawierają natomiast potrawy smażone. Rumiana skórka zawiera w dużych ilościach akrylamid, a także wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, furan czy heterocykliczne aminy. Najwięcej akrylamidu zawierają frytki, co wynika z wysokiej zawartości skrobi. W kilogramie frytek znaleźć można od 200 do 12000 mikrogramów akrylamidu. Chipsy ziemniaczane dostarczają około 600 mikrogramów akrylamidu, chleb pszenny – nawet do 400. Ten szkodliwy związek znaleźć można także smażone ryby i mięsa, płatki kukurydziane, a także kawa. Sporo akrylamidu zawierają pieczone słone przekąski, takie jak krakersy, paluszki, a także prażone migdały. Uważaj także na masło orzechowe, prażoną kaszę gryczaną czy kakao, a zatem produkty uważane powszechnie za bardzo zdrowe.

Dopuszczalne spożycie dzienne akrylamidu nie zostało ustalone. Wiadomo jedynie, ze przeciętny Europejczyk spożywa około 0,3 – 2 mikrogramów na kg masy ciała. Zalecane jest ograniczanie spożycia akrylamidu.

Aby przyjmować jak najmniej tej szkodliwej substancji, należy zrezygnować ze smażenia czy pieczenia na rzecz gotowania potraw. W miarę możliwości należy spożywać warzywa w formie surowej lub poddawać ich obróbce termicznej w jak najniższych temperaturach. Należy unikać panierek i silnego zbrązowienia potraw podczas smażenia, maksymalnie skracając czas trwania smażenia. A jeśli już smażymy – uzupełnijmy danie dużą ilością surowych warzyw bogatych w antyoksydanty.

Jak akrylamid wpływa na zdrowie?

Akrylamid to niezwykle szkodliwy związek, który tylko w 10% wydalany jest z moczem, zaś w większości kumuluje się w wątrobie. Związek ten przenika przez łożysko – dlatego na spożycie akrylamidu powinny zwrócić szczególną uwagę kobiety w ciąży. Akrylamid jest bowiem niezwykle toksyczny dla rozwijającego się płodu.

Akrylamid wykazuje działanie rakotwórcze, przyczyniając się do rozwoju wielu nowotworów, zwłaszcza raka jąder, tarczycy, pęcherza moczowego, nerek. Ponadto związek ten jest neurotoksyczny, prowadząc do uszkodzenia mózgu oraz nerwów obwodowych. Manifestować może się to występowaniem drętwienia kończyn, drgawek, osłabienia czy trwałych zaburzeń przewodnictwa nerwowego. Ponadto akrylamid może negatywnie wpływać na płodność.

Nie wiesz, jak ułożyć sobie dietę, która nie tylko odchudza, ale również pomaga na liczne problemy ze zdrowiem?

Moje diety na odchudzanie są oparte na badaniach naukowych, a mianowicie zostały one opracowane przez grupę 16 naukowców. W skład tej grupy można było odnaleźć kilku światowej klasy lekarzy, naukowców np.: Frank M. Sacks, George A. Bray, Vincent J. Carey, czy C. Pallister. Badanie to zostało wykonane w 2009 roku przez Departament Żywienia Harvard School w Bostonie (USA). W badaniu tym wzięło udział 811 pacjentów z nadwagą. Każdy z nich otrzymał ułożoną pod siebie dietę, która była różna dla każdego z pacjentów, ponieważ była ona dobierana na podstawie wieku, wzrostu, wagi, aktywności fizycznej, ilość posiłków oraz dolegliwości.

Tajemnicą takich diet było odpowiednie wyskalowanie ilości węglowodanów, tłuszczów, białka, kaloryczności oraz mikro i makroelementów. Odpowiednia kombinacja tych składników spowodowała, że pacjenci po odstawieniu diety nie przybierali z powrotem na wadze, czyli nie mieli efektu jojo. Oryginalna dokumentacja z tego badania w języku angielskim znajduje się w kliknij tutaj. W mojej praktyce Specjalisty Żywienia odpowiedni dobór kaloryczności, węglowodanów, białek, tłuszczy i pozostałych składników odżywczych pozwala na osiągnięcie spadku wagi nawet o 5 kg w 2 tygodnie, chociaż najczęściej jest to około 1-2 kg w 7 dni. Tak samo po odstawieniu diety pacjenci nie skarżą się na powrót wagi, jak to jest w przypadku innych diet.

Diety Artura Topolskiego – Opinie zadowolonych Pacjentów

Dieta odchudzająca – Przykładowa metamorfoza – Justyna 

Pacjentka jest chora na dwie choroby, które znacznie utrudniają proces odchudzania, a mianowicie cierpi na hashimoto oraz zespół policystycznych jajników. Jej metamorfozę przedstawiam poniżej wraz z wiadomością mailową. Za pomocą mojej diety udało nam się uzyskać zadowalający efekt dla pacjentki, czyli 13 kilogramów mniej w 3 miesiące.

dieta odchudzająca

Poniżej mail od klientki ze zdjęć.

dieta odchudzająca

Dieta odchudzająca – Zobacz na opinie moich klientek

Poniżej pokazuję zdjęcia wiadomości z mojego Facebooka, które otrzymałem od swoich klientów.
dieta artura topolskiego - opinie

PROMOCJA – Zamów dziś dietę Artura Topolskiego, a w prezencie otrzymasz moją encyklopedię zdrowia, aż 600 stron!

Wraz z dietą otrzymasz w prezencie książkę. W sklepie kosztuje ona 50 zł, ale wraz z dietą dam Ci ją za darmo. Obecnie jest ona bestsellerem w moim sklepie! Dowiesz się z niej jak za pomocą domowych metod wspomóc swój organizm w walce z takimi przypadłościami jak:

 • hashimoto;
 • niedoczynność tarczycy;
 • nadczynność tarczycy;
 • zaparcia;
 • grzybica w tym Candida;
 • wzdęcia;
 • biegunka;
 • alergia;
 • cukrzyca;
 • ból stawów;
 • żylaki;
 • nadciśnienie;
 • trądzik;
 • depresja.

A ponadto znajdziesz również taki informacje jak:

 1. Regeneracja włosów, skóry i paznokci.
 2. Poznasz naturalne sposoby na trądzik.
 3. Dowiesz się, co jeść, aby poprawić koncentrację oraz zapamiętywanie.

Dieta odchudzająca, która naprawdę działa. Jak szybko schudnąć?

Masz problem z nadwagą? Nie wiesz jak schudnąć, a wydaje Ci się, że robisz wszystko tak, jak należy? Masz dość dziwnych  specyfików odchudzających i gotowych diet z internetu, które po prostu nie działają? Mam coś, co powinno Cię zainteresować. To autorska dieta, którą przygotuję właśnie dla Ciebie!

Wszystkie uwagi, jakie od Was uzyskałem w czasie mojej pracy z pacjentkami, zebrałem w jedną całość i stworzyłem własną dietę, która wychodzi naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Przede wszystkim wyeliminowałem wszystkie aspekty, które Wam się nie podobały. Moja dieta bazuje na wszystkich naukowo potwierdzonych metodach prawidłowego odżywiania osób zdrowych oraz chorych. Dlatego też moje diety nie tylko odchudzają, ale również pomagają na wiele dolegliwości takich jak:

 • hashimoto;
 • zaparcia;
 • nieżyt żołądka;
 • nadciśnienie tętnicze;
 • osteoporoza;
 • miażdżyca;
 • cukrzyca typu 2;
 • insulinooporność;
 • niedoczynność tarczycy.

Ponadto jadłospis składa się z produktów ogólnodostępnych, których cena jest niska. Dlatego też nie będziecie musieli wiele wydawać na produkty do swojej diety. Dzięki informacją, które podajecie mi w formularzu na końcu tej strony tworzę dla Was indywidualną dietę uwzględniającą choroby, alergie pokarmowe oraz tryb życia. Taka dieta nie tylko stanie się skuteczna, ale również lubiana i smaczna.

Kim jestem?

Nazywam się Artur Topolski. Z wykształcenia jestem dyplomowanym Specjalistą Żywienia. Od wielu lat interesuje się zdrowiem, ochroną zdrowia, odchudzaniem, a także wsparciem leczenia chorób dietozależnych. Moje pasje zbiegają się z życiem zawodowym, co sprawia mi ogromną przyjemność z pracy. Jak szybko możesz schudnąć na mojej diecie? Przeważnie moi pacjenci chudną około 1-1,5 kg co 7 dni.

Co zyskujesz dzięki mojej diecie? Jak szybko schudnąć na mojej diecie?

Korzystając z moich usług otrzymujesz gotowy plan żywienia, dostosowany do Twojego organizmu i trybu życia – zbilansowaną dietę i listę posiłków (wraz z przepisem wykonania), które bez problemu przygotujesz w domowym zaciszu. Moja dieta dla Ciebie to przede wszystkim:

 • dania, które przygotujesz w nie więcej niż 5 – 20 minut;
 • tanie i łatwo dostępne składniki/produkty, które dostaniesz w każdym sklepie;
 • plan żywieniowy, który stosuje się przez jeden miesiąc;
 • szczegółowy opis wykonania każdego posiłku wraz ze składnikami odżywczymi;
 • możliwość wyboru diety na odchudzanie, utrzymanie wagi, przybranie na masie i wyeliminowanie problemów zdrowotnych;
 • stały kontakt ze mną.

Moja dieta jest oparta na potwierdzonych metodach naukowych i latach doświadczeń oraz wiedzy z zakresu dietetyki. Dzięki moim konsultacjom i diecie możesz tracić od 1 – 1,5 kg tygodniowo, nie martwiąc się o swoje zdrowie.

Skorzystaj już teraz!

PROMOCJA! JUŻ TERAZ TYLKO 60 ZŁ!
Zachęcam Cię do wypełniania formularza i skorzystania z mojej oferty już teraz. W nowej promocyjnej cenie 60 zł (przecena ze 100 zł) dostaniesz dietę, którą stosuje się jeden miesiąc. Pozwoli Ci ona schudnąć do 1,5 kg tygodniowo. Wraz z dietą otrzymasz w prezencie moją książkę, która ma aż 600 stron!
Po wypełnieniu poniższego formularza i opłaceniu zamówienia otrzymasz profesjonalną dietę mojego autorstwa w ciągu 2 dni roboczych.