Szkodliwość pasty do zębów - dlaczego one nas trują?

Szkodliwe pasty do zębów! Jak uniknąć ich negatywnego działania?

Jeśli zaczniesz używać tej pasty, to zaprzestaniesz podawania swojemu organizmowi szkodliwych substancji. Warto spróbować, Twoje zdrowie będzie znacznie lepsze!

Szkodliwość pasty do zębów jest już znana od dłuższego czasu. Mogę one mieć w składzie barwniki, fluor oraz wiele innych składników, które nie do końca korzystnie wpływają na nasze zdrowie.

szkodliwość pasty do zębów

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, czy osteoporoza? Napisz do mnie w celu darmowej konsultacji przed ułożeniem diety, aby to zrobić kliknij tutaj.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Warto zaznajomić się z tematem past do zębów. Z początku może wydawać się to mało interesujące, ale gdy weźmiemy do rąk pudełko, to zauważymy bardzo niepokojące sygnały. Pierwsze co rzuci nam się w oczy to komunikat, iż pasty tej nie mogą stosować dzieci. Chociaż obecnie coraz mnie past ma taką informację, teraz przeważnie można spotkać wiadomość o treści: “Pastę mogą stosować dzieci tylko pod opieką dorosłych, by zminimalizować ryzyko połknięcia”.

To jednak nie wszystko, na tym dopiero zaczyna się przygoda poznawania szkodliwych właściwości past do zębów. Ogólnie można nazwać, iż past to mieszanina chemicznych substancji. Nie ma w nich nic naturalnego poza aromatem i to nie zawsze, dlatego też istnieje szkodliwość pasty do zębów.

Powinieneś również przeczytać: Jak ziołami pozbyć się depresji oraz stresu? Kliknij, aby przeczytać. 

Znaczna szkodliwość pasty do zębów – unikaj tych składników!

Poniżej wypiszę najczęściej spotykane składniki w tradycyjnych pastach do zębów. Powstrzymałem się od pisania skutków ubocznych dla każdego składnika, ponieważ nie wszyscy chcą czytać tak drastyczne rzeczy. Jednakże pozwoliłem sobie napisać skrót efektów ubocznych, które mogą się pojawić w przypadku przedawkowania pasty lub jej połknięcia. Warto również zaznaczyć, iż średnia zalecana dawka to ziarnko grochu! Mało kto o tym wie, a przecież to jest bardzo ważna informacja. 

  • Fluorku sodu (ang. Sodium Fluoride) 
  • Sodium Laureth Sulfate 
  • Tetrasodium
  • Mika 
  • Eugenol 
  • CI 17200 
  • CI 42090 
  • CI 77891 

Tym razem nie będę wypisywał, co dana substancja może powodować. Napiszę ogólnie, iż w przypadku przedawkowania mogą pojawić się nowotwory, uczulenia, wypryski, świąd, uszkodzenia DNA, a także słabe kości i tkanki. Jest to oczywiście skrót skutków ubocznych, lista jest o wiele dłuższa.

Aż trudno uwierzyć, że te wszystkie wyżej wymienione składniki przeważnie znajdują się w jednej paście do zębów!! Tak wyglądają substancje, którymi codziennie myjemy zęby. Nie wpadajcie w panikę, czy przerażenie. Można temu zapobiec w bardzo prosty sposób. Przy następnej wizycie w sklepie warto sięgnąć po zdrowsze odmiany past do zębów. Jest ich całkiem sporo, a co najważniejsze ich cena jest taka sama jak produktów tradycyjnych.

Warto przeczytać: 86% skuteczności – wzmacnia odporność, likwiduje grzybicę, leczy biegunkę i alergię. Jak to wykonać? Kliknij, aby dowiedzieć się więcej.

Jakie pasty do zębów nie zawierają szkodliwych składników?

Aby spać spokojnie, lepiej wybrać zdrową pastę bez szkodliwych substancji. W sprzedaży dostępne są produkty, które nawet w przypadku połknięcia nie powodują skutków ubocznych. Lepiej wybrać sprawdzony produkt, dzięki temu będziemy mieć pewność, iż nic nam nie grozi. Koszt pasty organicznej wynosi tyle samo, co tradycyjnej!

Niewątpliwie jedną z najlepszych past do zębów jest Babuszka Agafii. Jej skład zawiera aż 99 procent naturalnych składników! Mogę ją polecić osobiście, ponieważ sam z niej korzystam i jestem bardzo zadowolony. Produkt ten ceniony jest przez wielu konsumentów. To wszystko sprawia, iż należy do czołówki naturalnych past do zębów. Aby sprawdzić opinie oraz miejsce, w którym możesz kupić tę pastę do zębów w najniższej cenie kliknij tutaj.

Bardzo dobra jest również pasta od firmy L’angelica. Na tle konkurencji wyróżnia się swoim składem, ponieważ posiada aż 100 procent naturalnych składników! Kolejną jej zaletą jest cena, kosztuje trochę mniej niż pierwsza pasta, która została przedstawiona w tym artykule. Również opinie konsumentów są bardzo wysokie, to wszystko sprawia, iż pasta ta zaliczona jest do najlepszych produktów tego typu. Aby sprawdzić opinie oraz miejsce, w którym możesz kupić tę 100 proc. naturalną pastę do zębów w najniższej cenie kliknij tutaj

Kliknij poniżej w „Lubię to!”, a będziesz zawsze na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Pozostałe pasty bez fluoru.

Kolejna bardzo dobrą pastą do zębów jest pasta od firmy Lavera. Jest ona w 100 procentach naturalna! Pasta ta posiada w składzie bio-echinacę, propolis, kredę oraz malutkie drobinki krzemu, dzięki temu pasta ta delikatnie i skutecznie usuwa osad z zębów. Ponadto odczyn tej past znajduje się w przedziale 7 – 7,5 pH, co przyczynia się do zapobiegania próchnicy, osadzania się kamienia na płytce oraz paradontozie.  Aby sprawdzić opinie oraz miejsce, w którym możesz kupić tę 100 proc. naturalną pastę do zębów od firmy Lavera w najniższej cenie kliknij tutaj.

Zapewne będziecie szukać również czegoś dla dzieci, dlatego też ułatwię Wam wasze poszukiwania. Osobiście mogę polecić pastę do zębów pod postacią żelu o smaku truskawkowo-malinowym. Pasta posiada drobinki krzemu, które skutecznie oczyszczają zęby ze wszystkich bakterii. Przeciwdziała próchnicy, a co najważniejsze nie zawiera szkodliwych składników, dlatego też może zostać połknięta. Aby sprawdzić opinie oraz miejsce, w którym możesz kupić tę naturalną pastę do zębów dla dzieci w najniższej cenie kliknij tutaj.

Sami widzicie ceny nie są wygórowane. Wystarczy przy następnym zakupie zmienić rodzaj pasty i już żyjemy znacznie zdrowiej!

Przeczytaj również: Kwas ALA – Jedz go 2 razy dziennie, a pozbędziesz się cukrzycy, zatkanych tętnic i słabej pamięci. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Kliknij poniżej w dolegliwość, którą posiadasz, aby dowiedzieć się, jak sobie z nią poradzić.


Źródło:

Może Ci się jeszcze spodobać...