Wapń - sprawdź, czy nie znajdują się w nim groźne składniki

Uważaj na wapń w suplementach. Mogą one zawierać groźne składniki

Czy kiedykolwiek sprawdzałeś co kryje się w składzie suplementu diety, który zawiera wapń w swoim składzie? Jeśli nie, to zrób to koniecznie teraz!

Wiesz, że po zjedzeniu wapnia Twoje tętnice mogę mieć zmiany miażdżycowe, a żołądek może zacząć krwawić? W popularnych preparatach wapń jest wzbogacona licznymi składnikami pomocniczymi, które niekorzystnie wpływają na Twoje zdrowie. Na co warto zwrócić uwagę?

wapń

Zapraszam do mojego internetowego sklepu, w którym znajdziesz tylko wysokiej jakości preparaty o potwierdzonej naukowo skuteczności. Kliknij tutaj, aby przejść do mojego sklepu.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Czy kiedykolwiek patrzyłeś do składu?

Wszystko wydaje się świetne, kupimy sobie wapń, a uczulenie prawdopodobnie nam przejdzie. Cena takiej kuracji wyniesie nas marne grosze, produkt taki kosztuje do 3 PLN. Można powiedzieć, że wszystko przebiegło po naszej myśli? Jak się okazuje nie do końca! Czy patrzyliście kiedykolwiek do składu takiego preparatu? Jeśli nie, to zrób to koniecznie!

Można tam spotkać bardzo nieciekawe informacje. Jeśli choć trochę interesujesz się szkodliwymi substancjami, które dodawane są do pożywienia, jak i do produktów leczniczych, to szybko wyłapiesz takie nazwy jak aspartam, czy acesulfam k. To jednak nie wszystko, co można spotkać w produktach tego typu!

Powinieneś przeczytać: Jak w domu wyleczyć stawy i żyć bez bólu? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Co znajduje się w składzie popularnych produktów, które zawierają wapń?

Niestety nie mam dobrych wiadomości, preparaty tego typu są wykonane wyłącznie w sposób chemiczny. Pełno w nich niekorzystnych substancji, które mogą bardzo negatywnie wpłynąć na Twoje zdrowie. A oto przykładowy skład takiego produktu:

Regulatory kwasowości: kwas cytrynowy, wodorowęglan sodu, węglan wapnia; substancje wypełniające: sorbitol, skrobia kukurydziana; kwercetyna; substancja przeciwzbrylająca: poliwinylopirolidon; substancje słodzące: acesulfam K, aspartam.

Metoda na Twoje natychmiastowe odchudzanie bez wyrzeczeń. Jak to zrobić? Kliknij tutaj, aby się dowiedzieć. 

Niebezpieczne składniki.

W składzie na pierwszym miejscu można spotkać kwas cytrynowy! A wiecie, co to oznacza, iż dana substancja jest na pierwszym miejscu? To znaczy, że jest jej najwięcej, a kolejno każdego składnika jest coraz mniej, czyli im dalej w składzie on się znajduje, tym jest go mniej w produkcie. Substancja ta została nazwana łagodnie tak, aby kojarzyła nam się z naturą i zdrowiem. Jednak to jest specjalny zabieg marketingowy, który ma za zadanie ukryć szkodliwe substancje. Ciężko powiedzieć, dlaczego składnik ten znalazł się w preparacie wapniowym. Liczne źródła piszą, iż powoduje on znacznie gorsze przyswajanie wapnia!

Preparat, który ma za zadanie uzupełniać niedobory wapnia, posiada składnik, który blokują tę przyswajalność. Może dlatego tak jest, by kupować więcej tego preparatu, dzięki czemu zwiększy się sprzedaż produktu, a my wciąż będziemy mieć nieuzupełniony poziom wapnia? Liczne źródła twierdzą, iż kwas cytrynowy może nasilić objawy opryszczki, a także nie jest on zalecany osobom, które są wrażliwe na glutaminian sodu.

Już na drugim miejscu znajduje się wodorowęglan sodu! Substancja ta jest szkodliwa i należy się jej wystrzegać! Duże dawki mogą powodować krwawienie żołądkowo-jelitowe, biegunki, wymioty. A w skrajnych przypadkach może wywołać bezdech! 

Powinieneś również przeczytać: Jak ziołami pozbyć się depresji oraz stresu? Kliknij, aby przeczytać. 

Dalej w składzie można spotkać bardzo popularną substancje o nazwie sorbitol. Jest ona wykonana syntetycznie w celu wypełniającym oraz wiążącym. Zbyt duże stężenie może wywołać biegunkę, dolegliwości jelitowe i żołądkowe, wzdęcia.

Bardzo źle przedstawia się również substancja o nazwie poliwinylopirolidon, jest ona bardzo szkodliwa! Może powodować uszkodzenie płuc, nerek, a także wywoływać alergie skórne oraz przyczyniać się do powstania guzów! Nawet strona o nazwie Vitalia przedstawią tę substancję jako bardzo niebezpieczną!

A na samym końcu składu znajdują się dwa najbardziej szkodliwe słodziki, które wykonane są syntetycznie, a są to:

Aspartam.

Badania pokazują, że słodzik ten wywołuje szereg schorzeń. Do najgroźniejszych należą nowotwory mózgu. Często ludzie dopatrują się związku między wprowadzeniem aspartamu a wzrostem zachorowań na raka mózgu. Historia badań ukazuje bardzo ciekawe fakty. Eksperyment przeprowadzony na 320 szczurach karmionych aspartamem wykazał coś niesamowitego. Badanie to ukazało, iż ponad sto szczurów po tym eksperymencie doznało raka mózgu. Podobnie stwierdził D. Dow Edwards, który udowodnił liczne upośledzenia wśród świnek morskich, które były karmione właśnie tą substancją.

Przeczytaj również: Tarczyca bajkalska (66% skuteczności) – niszczy Candidę, złogi tętnicze i zregenerujesz wątrobę. Jak to wykonać? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Acesulfam K.

W literaturze można znaleźć informacje, iż składnik ten w większych ilościach może powodować białaczkę, liczne choroby układu nerwowego, a nawet raka płuc i piersi.

Warto poszukać innych preparatów, które nie będą zawierały takich substancji. Jest ich sporo, ale trzeba niestety szukać. Skład, który przedstawiłem powyżej, nie należy tylko do jednego preparatu, który dostępny jest w aptece. Powiem Wam nawet coś gorszego, tam jest około 80 procent preparatów o takim składzie! Zawsze przedstawiałem Wam zdrowe alternatywy, które nie zawierają chemicznych substancji. Tym razem zrobię tak samo, dzięki temu będziecie mieć mniej poszukiwań. 

Sami widzicie, że preparat, który ma za zadanie uzupełnić wapń, posiada substancje, które to uniemożliwiają. Dzięki temu kupujemy kolejny preparat i kolejny, a portfel producenta rośnie.

Wapń dodaje nam dużo pozytywnych aspektów zdrowotnych!

Model cząsteczkowy wapnia

Model cząsteczkowy wapnia

Wapń to substancja niezbędna do życia człowieka. W dużym stopniu przyczynia się do wzmocnienia, a także poprawy samopoczucia.

Najważniejsze korzyści wynikające ze spożywania wapnia to:

  • wzmacnia kości,
  • poprawia funkcjonowanie mięśni oraz serca,
  • podnosi wydajność systemu krążenia krwi.

Spożywanie wapnia zaleca się:

  • przy wysiłku umysłowym i fizycznym,
  • starszym ludziom,
  • przy łamiących się paznokciach oraz słabych zębach,
  • przy słabych kościach.

Warto przeczytać: 86% skuteczności – wzmacnia odporność, likwiduje grzybicę, leczy biegunkę i alergię. Jak to wykonać? Kliknij, aby dowiedzieć się więcej.

Jaki preparat wapniowy wybrać?

Pamiętajmy, że nie każdy suplement posiada takie szkodliwe składniki, jak te przedstawione powyżej. W sprzedaży można znaleźć naturalne suplementy. Najlepiej czerpać wapń z natury, czyli z produktów, które zawierają duże jego ilości. Należą do nich: brokuły, fasola, sardynki, tofu.

Natomiast jeśli poszukujemy alternatywy pod postacią suplementu diety, to przede wszystkim musimy się kierować składem, by nie zawierał on składników chemicznych, które mogą negatywnie odbić się na naszym zdrowiu.

Kliknij poniżej w „Lubię to!”, a będziesz zawsze na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Ogólnie znalazłem 3 suplementy, które posiadają wyłącznie naturalny skład bez zbędnej chemii.

Niewątpliwie najlepiej przyswajalnym wapniem jest ten od firmy ForMeds. W składzie znajdują się aż 3 rodzaje wapnia:  jabłczan wapnia, cytrynian wapnia, mleczan wapnia. Ogólnie w jednej kapsułce można znaleźć aż 128 mg wapnia! Dzięki temu w bardzo krótkim czasie możemy uzupełnić niedobór. Kapsułka tego preparatu wykonana jest z naturalnej celulozy drzewnej. W niskiej cenie znajdziesz go w kliknij tutaj.

Pamiętaj, aby wapń przyjmować razem z witamina K2Mk7 i D3, dlaczego? O tym dowiesz się z artykułu pod tym linkiem: kliknij tutaj, aby go przeczytać.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Kliknij poniżej w dolegliwość, którą posiadasz, aby dowiedzieć się, jak sobie z nią poradzić.


Może Ci się jeszcze spodobać...