Układ pokarmowy - po czym poznać, że dzieje się coś złego?

Układ pokarmowy – po czym poznać, że dzieje się coś złego i jak temu zapobiec?

Nie ignoruj pierwszych objawów nieprawidłowo pracującego układu pokarmowego. Za pomocą 3 sposobów przedstawionych w tym artykule możesz znacznie usprawnić jego pracę!

Wiesz, że mało znane grzyby Hericium mogą pomóc w problemach ze wrzodami, a nawet nieżytu żołądka? Zobacz, jak prawidłowo dbać o układ pokarmowy!
układ pokarmowy

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, osteoporoza lub chcesz zregenerować swoje jelita? Napisz do mnie w celu konsultacji, a następnie ułożę dla Ciebie dietę bez drogich, wyszukanych produktów, a także bez skomplikowanych potraw. Koszt diety to 50 zł. Kliknij tutaj, aby zgłosić się do mnie po dietę.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Chyba każdy z nas miał jakieś problemy związane z układem trawiennym. Począwszy od problemów z trawieniem, zgagą, niestrawnością, czy nawet wrzodami. Często są one związane z niewłaściwym odżywianiem, a także z nasilonym stresem. Problem jest bardzo powszechny, dlatego też chciałbym trochę więcej napisać o łagodnych i nieszkodliwych metodach, które pomagają w najpopularniejszych problemach z układem trawiennym, a głównie z żołądkiem oraz dwunastnicą. 

Przeczytaj również: Kwas ALA – Jedz go 2 razy dziennie, a pozbędziesz się cukrzycy, zatkanych tętnic i słabej pamięci. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Po czym poznać, że nasz układ pokarmowy działa nieprawidłowo?

Do najczęstszych objawów sugerujących powstanie pierwszych dolegliwości związanych z układem pokarmowym należą:

 • ból brzucha,
 • nudności oraz wymioty,
 • biegunka,
 • zaparcia,
 • zgaga,
 • odbijanie,
 • wzdęcia,
 • trudności z przełknięciem.
Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Nie wiesz, który preparat jest odpowiedni dla Ciebie? Kliknij tutaj, aby wyszukać po swojej dolegliwości.

Układ pokarmowy – 3 sposoby na problemy z nim związane!

1. Grzyby Hericium.

Obecnie jest to najsilniejszy, naturalny środek na wszelkie problemy związane z układem trawiennym. Pochodzi on z tradycyjnej medycyny chińskiej, gdzie stosuje się je w problemach ze śledzioną, żołądkiem, jelitem grubym, a także w profilaktyce przewodu pokarmowego. W grzybach Hericium znajdują się liczne minerały: potas, żelazo, cynk, selen, fosfor, german, a także śladowe ilości sodu. Prawdziwa moc tego grzyba tkwi w obecności licznych aminokwasów, których człowiek nie jest w stanie samodzielnie wytworzyć, dlatego też trzeba uzupełniać je z zewnątrz. W jego składzie możemy również znaleźć polipeptydy oraz polisacharydy. 

Warto również przeczytać: Ukrywana metoda na młodą skórę i zdrowe stawy. Kliknij, aby przeczytać.

Pierwsze badania zostały przeprowadzone przez Prof. dr Schnitzlera z Uniwersytetu Weihenstephan. Jego badania potwierdziły wiedzę teoretyczną o tym grzybie, a mianowicie w wielu testach uzyskał pozytywny wynik nie tylko w profilaktyce, ale również wśród pacjentów cierpiących na nieżyt żołądka. U 88 procent pacjentów po pierwszym miesiącu stosowania wyciągu z grzyba Hericium stwierdzono znaczną poprawę i zanik dolegliwości z powodu nieżytu żołądka. Ponadto w czasie badań zaobserwowano regenerację błony śluzowej żołądka. W oficjalnym dzienniku badań podano, iż grzyb ten ma podobną siłę terapeutyczną, co leki stworzone specjalnie na tę dolegliwości. Oficjalne wyniki badań znajdziesz tutaj.

Kolejne badania wykonane aż przez 7 naukowców wykazały zaskakujący wpływ na czynnik wzrostu nerwów (NGF). Taka właściwości pozwala podnieść niski poziom NGF (a dokładnie neurytu NG108-15), który się obniża wraz z wiekiem. W wyniku takiego działania grzyb Hericium pozwala zmniejszyć ryzyko rozwoju niebezpiecznej choroby Alzheimera oraz demencji. Oficjalnie wyniki tego badania znajdziesz tutaj.

Kiedy można go jeszcze stosować?

Grzyb ten przede wszystkim korzystnie wpływa na pracę układu pokarmowego. Wspiera pracę żołądka, śledziony, jelita grubego, pomaga przy nieżycie i wrzodach żołądka, niweluje zapalenie błony śluzowej. Poza tymi Hericium wykazuje jeszcze kilka innych właściwości:

 • przyspiesza gojenie się ran,
 • zwalcza bakterie Helicobacter pylori,
 • chroni błonę śluzową żołądka przed rozwojem nieprawidłowych komórek.

Te grzyby znajdziesz u mnie w sklepie w promocyjnej cenie, aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

2. Lucerna.

Zdecydowanie słabszy środek niż ten przedstawiony powyżej. Lucerna znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim w zaburzeniach trawienia. W jej skład wchodzą liczne witaminy oraz sole mineralne: witamina B, D, C, E, K, potas, żelazo, fosfor i wapń. Obecność wapnia pozwala zwiększyć wytrzymałość kości, ponadto w jej składzie znajdziemy chlorofil, który zwiększa wydajność krwi, a dokładnie dotlenia mózg. 

Zastosowania.

Lucerna zawiera mało znaną witaminę U, która pomaga przy wzdęciach, braku apetytu i wrzodach. Roślina ta ma właściwości alkalizujące, które pomagają przy wrzodach trawiennych. Ponadto Lucerna wzmacnia działanie pozytywnej flory bakteryjnej jelit.

Przy wyborze odpowiedniego preparatu warto kierować się składem, najsilniejsze działanie mają preparaty o 100-procentowej zawartości Lucerny. Ponadto warto ją szukać pod postacią zmieloną, a nie w tabletach, w których mogą pojawić się chemiczne składniki. Lucerne o wysokiej jakości znajdziesz w najniższej cenie w kliknij tutaj.

3. Lukrecja.

Lukrecja to kolejna roślina, która staje się pomocna przy różnych dolegliwościach przewodu pokarmowego. Przede pomaga przy wrzodach żołądka i dwunastnicy, ponadto dba o błonę śluzową. 

Najsilniejsze właściwości Lukrecji możemy uzyskać pod postacią odwaru. Po regularnym piciu zregenerujemy podrażnioną śluzówkę żołądka i przyspieszymy proces gojenia się wrzodów żołądka i dwunastnicy. Trzeba również pamiętać, iż Lukrecja nie może być stosowana dłużej niż 4 tygodnie, ponadto powinny ją omijać osoby cierpiące na choroby związane z zastojem żółci oraz podczas ciąży i karmienia.

Jak przygotować odwar?

W celu przygotowania odwaru będziemy potrzebować:

 • 3,5 g (pół łyżki) korzenia lukrecji – ekologiczne, pocięte korzenie lukrecji znajdziesz w niskiej cenie w kliknij tutaj.
 • szklanka zimnej wody.

Do garnuszka wsypujemy wcześniej odmierzoną ilość korzeni lukrecji, następnie zalewamy szklanką zimnej wody. Gotujemy pod przykryciem około 6 minut. Po tym procesie odstawimy odwar na 14 minut i przecedzamy. Tak przygotowany odwar powinno się pić 2 razy dziennie.

Powinieneś również przeczytać: Jak ziołami pozbyć się depresji oraz stresu? Kliknij, aby przeczytać. 


Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Co zyskasz dzięki diecie mojego autorstwa? Nie tylko się odchudzisz, ale również pozbędziesz się w pełni lub zminimalizujesz objawy: zaparć, nadciśnienia, Hashimoto, niedoczynności tarczycy, miażdżycy, osteoporozy oraz zregenerujesz swoje jelita pozbywając się biegunek, czy wzdęć! Ponadto każda moja dieta ma odpowiednie dla Ciebie ilości witamin i minerałów, co nie tylko poprawia odporność i dodaje energii, ale również wpływa na pozytywne funkcjonowanie Twojego organizmu. Formularz do zamówienia diety znajdziesz na końcu tej strony.

Efekty i opinie moich pacjentek

1. Kasia M. (33 lata, Nowy Sącz)

“Moja przygoda z dietą od Artura Topolskiego zaczęła się od narodzin mojego pierwszego dziecka. Gdy skończyłam karmić postanowiłam wziąć się za siebie. Nie mogłam znieść swojego wyglądu w lustrze. Na podstawie krótkiej ankiety Artur stworzył dla mnie jadłospis, który składał się z 28 przepisów, stosowałam go przez miesiąc, a następnie zgłosiłam się zgodnie z zaleceniem po nowy. Drugi zestaw stosowałam dwa miesiące. Rezultat był wspaniały, udało mi się schudnąć aż 15 kilogramów. Do tego zaobserwowałam, że mam silniejsze włosy i paznokcie. Mam również więcej energii i wigoru. Przepisy były proste do wykonania, a przede wszystkim bardzo smaczne.”

2. Aga W. (35 lat, Warszawa)

“Chciałam podziękować Arturowi za świetną dietę, dzięki której uzyskałam to, co od lat mogłam sobie tylko wymarzyć. Miałam stały kontakt z Arturem, na bieżąco pisałam mu o swoich efektach. Pewnego razu spytał mnie, czy może udostępnić moją metamorfozę, oczywiście się zgodziłam, aby zmotywować innych do działania. Dieta to podstawa, a Artur Wam w tym pomoże!”

Pozostałe opinie moich klientek:

Jak tworzę dla Was diety?

Wszystkie uwagi, jakie od Was uzyskałem w czasie mojej pracy z pacjentkami, zebrałem w jedną całość i stworzyłem własną dietę, która wychodzi naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Przede wszystkim wyeliminowałem wszystkie aspekty, które Wam się nie podobały. Moja dieta bazuje na wszystkich naukowo potwierdzonych metodach prawidłowego odżywiania osób zdrowych oraz chorych. Dlatego też moje diety nie tylko odchudzają, ale również pomagają na wiele dolegliwości takich jak: zaparcia, nieżyt żołądka, nadciśnienie tętnicze, osteoporoza, miażdżyca, niedoczynność tarczycy lub Hashimoto.

Ponadto jadłospis składa się z produktów ogólnodostępnych, których cena jest niska. Dlatego też nie będziecie musieli wiele wydawać na produkty do swojej diety. Dzięki informacją, które podajecie mi w formularzu na końcu tej strony tworzę dla Was indywidualną dietę uwzględniającą choroby, alergie pokarmowe oraz tryb życia. Taka dieta nie tylko stanie się skuteczna, ale również lubiana i smaczna.

Jakie dolegliwości możesz ograniczyć stosując plan żywienia mojego autorstwa?

 • Zaparcia;
 • Biegunka, wzdęcia – regeneracja jelit;
 • Nieżyt żołądka;
 • Nadciśnienie tętnicze;
 • Osteoporoza;
 • Miażdżyca;
 • Otyłość;
 • Niedoczynność lub Hashimoto.

Dlaczego nie warto tworzyć diety na własną rękę?

Diety, które tworzycie na własną rękę najczęściej nie uwzględniają wielu ważnych elementów prawidło zbilansowanej diety. W wyniku stosowania własnej diety mogą pojawić się problemy z metabolizmem, efekt jojo, niedobór witamin, minerałów oraz problemy ze zdrowiem.

Najważniejsze informacje o mojej diecie.

1. Osoby, które mają mało czasu na przygotowanie dietetycznych dań, mogą wybrać opcję szybkich posiłków, których wykonanie zajmuje około 20 minut.

2. Każdy posiłek zawiera szczegółową instrukcję przyrządzenia.

3. Możesz wybrać dietę na odchudzanie, utrzymanie wagi, przybranie na masie, a ponadto możesz wyeliminować dolegliwości związane z zaparciami, nieżytem żołądka, biegunką, wzdęciami, miażdżycą, Hashimoto, niedoczynnością tarczycy, nadciśnieniem tętniczym lub osteoporozą.

4. Po wypełnieniu ankiety jesteś w stałym kontakcie ze mną, czuwam nad Twoimi postępami.

5. Jeśli masz alergię, to ułożę dla Ciebie dietę tak, aby wykluczyć alergeny z pożywienia.

6. Dieta jest dostosowana do suplementów, które przyjmujesz.

7. Każda dieta jest indywidualnie zbilansowana w wartości odżywcze, witaminy i minerały, tak aby zawierała ona wszystkie składniki potrzebne Twojemu organizmowi.

8. Wszystkie rodzaje diet oparte są na potwierdzonych naukowo metodach.

9. Dzięki diecie powinieneś tracić około 0,5 – 1,5 kg tygodniowo (kwestia indywidualna). 

Promocja: Dieta na miesiąc to tylko 50 zł.

Po wypełnieniu poniższego formularza i opłaceniu zamówienia do 2 dni roboczych otrzymasz dietę wykonaną przez Artura Topolskiego (Specjalista Żywienia).


Źródło:

Może Ci się jeszcze spodobać...