Udar mózgu - po czym poznać, że czeka nas w najbliższych dniach?

Udar mózgu – po czym poznać, że zaskoczy nas w ciągu paru dni?

Ważny artykuł! Przeczytaj go, a zminimalizujesz ryzyko śmierci oraz problemów ze zdrowiem. Pokonaj udar mózgu, bo można!

Wiesz, że udar mózgu to druga przyczyna śmierci na świecie? Możesz temu zapobiec!

udar mózgu

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, osteoporoza lub chcesz zregenerować swoje jelita? Napisz do mnie w celu konsultacji, a następnie ułożę dla Ciebie dietę bez drogich, wyszukanych produktów, a także nie będzie ona mieć składników, których nie lubisz. Koszt diety to 50 zł. Kliknij tutaj, aby zgłosić się do mnie po dietę.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Dziś chciałbym napisać nieco więcej o coraz większym problemie związanym z udarem mózgu. Dolegliwość ta w ostatnich latach znacznie się rozszerzyła wśród ludności na całym świecie. Obecnie co roku problem ten dotyka aż 15 milionów ludzi! Według statystyk udar mózgu jest obecnie drugą przyczyną śmierci po 60 roku życia.

Udar mózgu powstaje poprzez zahamowanie przepływu krwi do tego narządu. W tym czasie mózg nie dostaje tlenu, który znajduje się we krwi, w wyniku tego organ ten zaczyna obumierać. Jednakże mało osób wie, że przed wystąpieniem udaru mózgu nasz organizm dostarcza nam wielu syndromów, po których możemy poznać, iż dzieje się coś złego. Nie można lekceważyć nawet najmniejszych objawów, dzięki wczesnej diagnozie można w pełni uniknąć tej śmiertelnej dolegliwości. 

Po czym poznać, że mamy podwyższone ryzyko udaru mózgu?

Do najczęściej spotykanych objawów należą:

 • Nagłe drętwienie rąk, twarzy oraz nóg. Test: uśmiechnij się przed lustrem, jeśli któryś z kącików ust będzie opadnięty to może być to pierwsza oznaka.
 • Częste i bardzo silne bóle głowy, które pojawiają się nagle bez względu na okoliczności.
 • Problemy ze wzrokiem, nagła utrata widzenia.
 • Zawroty głowy.
 • Problemy z koncentracją, rozumieniu, czy nawet mówieniu.

Coraz częściej w różnych mediach słyszymy o wzmożonej ilości udarów mózgu wśród ludzi młodych (wzrost nawet o 30 procent w porównaniu do badań sprzed 6 lat). Przyczyn tego jest wiele, ale głównie zalicza się niezdrowy tryb życia, czyli nadużycie alkoholu, papierosy, niezdrowa żywność oraz nadciśnienie, które pojawia się nawet wśród osób młodych.

Warto również przeczytać: Oczyść krew, a pozbędziesz się zmęczenie i chorób. Jak to wykonać? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Dlaczego nie można lekceważyć nawet najmniejszych objawów?

W 88 procentach udar mózgu jest spowodowany skrzepem krwi lub zatorem tętniczym. Tylko 12 procent to udar mózgu spowodowany pęknięciem naczyń krwionośnych. Dzisiejsza medycyna jest na tyle rozwinięta, że bez problemu szybko i sprawnie zweryfikują miejsce, w którym tworzy się skrzep. Po takiej weryfikacji szybko podany jest lek w miejsce, gdzie tworzy się niebezpieczny skrzep. Dzięki takiemu działaniu bez problemu unikniemy tej śmiertelnej dolegliwości nim będzie za późno.

Jak nie pozwolić do powstania udaru mózgu?

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym możemy zmniejszyć ryzyko powstania zakrzepu oraz udaru mózgu. 

1. Kontroluj ciśnienie krwi.

Liczne badania potwierdziły, iż nadciśnienie prowadzi do podwyższonego ryzyka wystąpienia udaru. Dlatego też warto uregulować swoje ciśnienie, tak aby nie przekroczyło wartości 140/90 mm Hg (nadciśnienie). Najlepiej mieć w okolicach 120/80 mm Hg (norma), wtedy też prawdopodobieństwo udaru spadanie aż o 40 procent! Jeśli masz nadciśnienie, to powinnaś jak najszybciej zacząć leczenie, ponieważ w innym przypadku znajdziesz się w grupie wysokiego ryzyka.

W początkowych, łagodnych przypadkach nadciśnienia można wspomóc się odpowiednimi mieszankami ziołowymi oraz herbatkami. Najpopularniejszą, a zarazem najlepszą mieszanką ziołową na nadciśnienie jest ta o składzie: morszczyn pęcherzykowaty, jemioła, głóg, skrzyp, dzika róża, korzeń kozłka, czarny bez, rutyna. Warto iść do sklepu zielarskiego i spytać się o te zioła. 

Najtańszą wersją herbaty na nadciśnienie jest ta od firmy Dary Natury. Posiada dużą ilość ziół, ponadto są one uwieńczone certyfikatem ekologicznym. A to wszystko w cenie zaledwie 5 PLN! Producent twierdzi, że w początkowych etapach nadciśnienia herbata może być wystarczająca. Aby sprawdzić, gdzie możesz nabyć tę herbatę w najniższej cenie kliknij tutaj.

Powinieneś przeczytać: Jak w domu wyleczyć stawy i żyć bez bólu? Kliknij, aby się dowiedzieć.

2. Beta-karoten – świetny sposób w profilaktyce!

Bardzo ciekawie przedstawiły się badania naukowe wykonane w Norwegii, które udowodniły, iż regularne spożywanie warzyw potrafią zmniejszyć ryzyko zawału o 40 procent! Kolejne badanie miało miejsce na Harvardzie, ukazało ono coś niesamowitego! Potwierdzono, iż w profilaktyce udarowej bardzo ważny jest beta-karoten. Czyli bardzo popularny składnik marchewek. Badanie to wykazało, że wystarczy w ciągu tygodnia spożyć około 5 marchewek, by zmniejszyć ryzyko udaru aż o 48 procent!

Osoby, które nie chcą tak często jeść marchewki, mogą sięgnąć po naturalny suplement diety, który będzie zawierał beta-karoten. Bardzo ciekawą propozycją jest suplement diety od firmy Puritans Pride. Posiada on w jednej kapsułce aż 10 000 IU beta-karotenu. Produkt nie posiada żadnych chemicznych składników, a otoczka wykonana jest z żelatyny. Aby sprawdzić, gdzie możesz nabyć beta-karoten w najniższej cenie kliknij tutaj.

3. Odżywiaj się zdrowo!

Po badaniach wykonanych przez Harvard powstały kolejne, które nie tylko potwierdziły moc beta-karotenu, ale również innych witamin. Od dawna wiadomo, że ich brak zwiększa ryzyko nie tylko chorób serca, ale również udaru. Najważniejsze witaminy, które chronią przed udarem to C, B6, B12, E, A. Gdzie można znaleźć te witaminy w pożywieniu?

 • Duże ilości witaminy C można znaleźć w czarnej porzeczce, czerwonej papryce, brukselce.
 • Witamina B6 znajduje się w otrębach pszennych, zarodkach pszennych, wątróbce, kaszy gryczanej.
 • Natomiast duże ilości witaminy B12 możemy znaleźć w nerkach, wątrobie, pstrągu, śledziu, serach.  
 • Witamina E znajduje się w oleju sojowym, migdałach, orzechach włoskich.
 • Duże ilości witaminy A można znaleźć w wątrobie wołowej i wieprzowej, maśle śmietankowym.

Powinieneś również przeczytać: Nie wiesz jak pozbyć się osłabienia i słabych włosów? Kliknij, aby przeczytać.

Aby zmniejszyć ryzyko udaru mózgu, należy pamiętać nie tylko o witaminach, ale również o minerałach. Do najważniejszych należą: potas, żelazo, magnez, wapń i selen. Gdzie można je znaleźć w pożywieniu?

 • Selen znajduje się w łososiu, kurzych jajach, kaszy gryczanej.
 • Natomiast wapń można spotkać w dużych ilościach w jogurtach naturalnych, twarogach, serach.
 • W magnez bogate są pestki dyni, kakao, otręby pszenne, migdały.
 • Żelazo znajdziemy w wątróbce, suchych nasionach roślin strączkowych, natce pietruszki.
 • Potas w dużych ilościach występuje w morelach suszonych, figach suszonych, awokado, bananach, ziemniakach.

Kliknij poniżej w „Lubię to!”, a będziesz zawsze na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

4. Nie pal papierosów.

Palenie papierosów oraz innych wyrobów tytoniowych znacznie podwyższa ciśnienie. Dym tytoniowy w bardzo wysokim stopniu przyczynia się do niszczenia ścian naczyń krwionośnych, ponadto zwiększa krzepliwość krwi. W wyniku tak niekorzystnego działania osoby palące są w znacznym stopniu narażone na udar mózgu. Co ciekawe zmiany naczyniowe potrafią się zregenerować już po 4 latach od zapalenia ostatniego papierosa! Warto również wspomnieć, że podczas palenia nasz mózg otrzymuje mniej tlenu, który jest niezbędny do jego prawidłowego funkcjonowania.

Powinnaś również przeczytać: Jak zyskać silne włosy, brak cellulitu i młodszą skórę? Kliknij, aby sprawdzić i działaj szybko!

5. Unikaj alkoholu.

Większość z nas lubi pić alkohol, dzięki niemu możemy na chwilę zapomnieć o codziennych problemach. Przeważnie robimy to, ze względu na daną okoliczność bądź osoby. Niestety, alkohol jest naszym wrogiem, podnosi ciśnienie oraz zwiększa ryzyko udaru. Osoby, które mają problemy z nadciśnieniem, powinny bezwzględnie odrzucić alkohol.

6. Więcej wysiłku fizycznego!

Ruch jest bardzo ważny, a wręcz niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Warto wychodzić na dłuższe spacery, przejażdżki rowerowe, a nawet bieganie. Naszemu organizmowi wysiłek fizyczny jest niezbędny, potrzebuje go minimum pięć godzin dziennie. Dzięki temu w znacznym stopniu poprawi się ciśnienie tętnicze, naczynia krwionośne staną się bardziej elastyczne. Dlatego wyjdź z domu i zacznij chociażbym spacerować.

Przeczytaj również: Kwas ALA – Jedz go 2 razy dziennie, a pozbędziesz się cukrzycy, zatkanych tętnic i słabej pamięci. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!


Co zyskasz, gdy zaczniesz zdrowo się odżywiać? 

Wydałem dla Was elektroniczną książkę, w której znajdziecie aż 22 przepisy o właściwościach wspierających zdrowie oraz proces leczenia. Wyselekcjonowałem je ze wszystkich moich przepisów, które wykazywały najwyższą skuteczność wśród osób, które prowadzę jako Specjalista Żywienia. 

Nie od dziś wiadomo, że to, co jemy ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Najczęściej jemy byle jak i na szybko, przy czym nie zwracamy uwagi na skład produktów, wartości odżywcze, witaminy i minerały. Niestety takie postępowanie często kończy się źle, powstają choroby, niedobory, a co za tym idzie problemy ze zdrowiem. 

Odżywianie jest podstawowym procesem życiowym człowieka, bez jedzenia i picia nasz organizm nie jest w stanie funkcjonować. Dlatego też należy pamiętać, aby nasze pożywienie było zdrowie i bogate w wartości odżywcze oraz makroelementy. Dzięki temu będziemy czuć się o wiele lepiej, będziemy mieć więcej energii, rzadziej będziemy chorować oraz będziemy cieszyć się długim zdrowiem. Badania naukowe donoszą, iż większość chorób spowodowanych jest nieprawidłowym odżywianiem, nadmiernym obżarstwem oraz niedoborem witamin i minerałów. 

Choroby takie jak nadciśnienie, podwyższony cholesterol, cukrzyca, miażdżyca, słabe kości, wzdęcia, zaparcia, zmęczenie, problemy z koncentracją, czy słaba odporność często mają swój początek właśnie w nieprawidłowym odżywianiu. Dlatego też napisałem książkę, dzięki której poznasz przepisy, które szybko dostarczą do Twojego organizmu odpowiednich składników odżywczych. Na efekty nie trzeba długo czekać, szybko staniesz się zdrowszych, zyskasz więcej energii oraz poprawi się Twój humor i sylwetka. Zyska również nasz mózg, ponieważ zdrowe żywienie wspomaga jego pracę, co skutkuje lepszą koncentracją, większą błyskotliwością i kreatywnością.

Jakie przepisy znajdziesz w mojej książce?

1. Trzy przepisy na oczyszczanie organizmu. 

Właściwości przepisów: oczyszcza wątrobę, przyspiesza odchudzanie, poprawia samopoczucie, oczyszcza z toksyn.

2. Naturalny antybiotyk.

Właściwości przepisu: silna odporność, szybsze leczenie, przeciwzakrzepowy, poprawia trawienie, obniża cholesterol i ciśnienie krwi, chroni przed pasożytami.

3. Najzdrowszy posiłek białkowo-tłuszczowy.

Właściwości przepisu: więcej energii, brak zmęczenia, lepsza koncentracja.

4. Osiem pomysłów na zdrowe śniadanie.

Właściwości przepisów: więcej energii, lepsze samopoczucie, brak znużenia, poprawa koncentracji, silna odporność. 

5. Przepis na imbir do picia o podwyższonych właściwościach. 

Właściwości przepisu: pomaga w odchudzaniu, poprawia trawienie, krążenie i odporność, działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, wzmacnia serce i naczynia krwionośne, zmniejsza ryzyko miażdżycy, cukrzycy i zawału.

6. Przepis na zdrową żelatynę.

Właściwości przepisu: wspomaga odchudzanie, redukuje wzdęcia, pomaga w zasypianiu, zwiększa odporność na stres, regeneruje stawy, ujędrnia skórę. 

7. Wzbogacony sok z pokrzywy.

Właściwości przepisu: pomaga w anemii, wzmacnia odporność i nerki, korzystnie wpływa na wątrobę, trzustkę oraz śledzionę. 

8. Pięć przepisów na najzdrowsze koktajle.

Właściwości przepisów: dużo witamin i minerałów, zmniejszają zaparcia, dodają więcej energii i witalności.

9. Pomysł na ananas i mango.

Właściwości przepisu: wspomaga trawienie, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, redukuje zakrzepy, pomaga w odchudzaniu. 

100% satysfakcji gwarantowane 

Kupując ode mnie książkę nie podejmujesz żadnego ryzyka. Daję Ci 7-dniową gwarancję na zwrot pieniędzy w przypadku gdybyś stwierdziła, że nie jesteś zadowolona z mojego e-booka. Chcesz otrzymać zwrot pieniędzy? Po prostu napisz do mnie maila, a ja zwrócę Ci wszelkie poniesione przez Ciebie koszty.


Źródło:

Może Ci się jeszcze spodobać...