Płatki magnezowe - na skurcz mięśni, stres oraz regenerację!

Płatki magnezowe – co zyskamy z ich stosowania?

Magnez to niebywale ważny pierwiastek dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odpowiada on głównie za prawidłową pracę serca, mięśni, a także bierze udział w kierowaniu impulsów nerwowych, wzmacnia oraz regeneruje kości.

Płatki magnezowe – za ich pomocą możesz uzupełnić magnez poprzez skórę, co pozwala ominąć układ pokarmowy. Jak wykonać magnezową kąpiel?

płatki magnezowe

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, osteoporoza lub chcesz zregenerować swoje jelita? Napisz do mnie w celu konsultacji, a następnie ułożę dla Ciebie dietę bez drogich, wyszukanych produktów, a także bez skomplikowanych potraw. Koszt diety to 50 zł. Kliknij tutaj, aby zgłosić się do mnie po dietę.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Magnez jest składnikiem kości, tkanek, błon, odpowiada za prawidłowe skurcze mięśni oraz oddziałuje na układ nerwowy. To tylko najważniejsze elementy, na które wpływa magnez. Podczas jego niedoboru możemy również tracić wapń. Dzieje się tak, ponieważ w wyniku braku magnezu zostaje wydalany wapń wraz z moczem. Odpowiednia ilość magnezu pozytywnie wpływa na prawidłową pracę serca, co w przyszłości może zaowocować zmniejszonym ryzykiem wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Niedobór magnezu może objawiać się mimowolnymi skurczami mięśni (np. łydek, powiek itp.).

Nie trzeba dużo szukać, aby dowiedzieć się, że magnez jest bardzo ważnym pierwiastkiem dla zdrowia. W szpitalach po zawale podaje się magnez dożylnie, co zmniejsza ryzyko wystąpienia skrzepów. Ponadto regularne spożywanie magnezu przyczynia się do poprawy trawienia oraz zmniejsza ryzyko powstania kamieni nerkowych. Niektóre osoby z dolegliwościami astmy odczuwają znaczną poprawę po spożyciu właśnie tego pierwiastka.

Powinieneś również przeczytać: Metoda na Twoje natychmiastowe odchudzanie bez wyrzeczeń. Jak to zrobić? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Po czym poznać, że mamy niedobór magnezu?

Nie powinniśmy bagatelizować pierwszych objawów niedoboru, ponieważ długotrwały stan może przyczynić się do zwiększenia ryzyka zapadnięcia w poważne choroby miażdżycowe.

Najczęstsze objawy to:

 • Nerwowość,
 • Rozdrażnienie,
 • Skurcze mięśni,
 • Drganie powieki,
 • Problemy ze snem oraz z zasypianiem.

Na niedobór magnezu szczególnie narażone są osoby, które pracują umysłowo, fizycznie lub są w długotrwałym stresie.

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Nie wiesz, który preparat jest odpowiedni dla Ciebie? Kliknij tutaj, aby wyszukać po swojej dolegliwości.

Magnez – jakie ma właściwości?

Magnez jest niezbędny do prawidłowo przebiegających procesów zachodzących w naszym organizmie. Głównie odpowiada za prawidłową przemianę tłuszczów, węglowodanów, białek, a także wzmaga mięśnie do prawidłowej pracy. Ponadto odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz mózgu. Zmniejsza również ryzyko powstania kamieni nerkowych oraz wzmacnia zęby i kości.

Powinieneś przeczytać: Jak w domu wyleczyć stawy i żyć bez bólu? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Jak uzupełniać magnez przez skórę?

Osoby, które nie chcą uzupełniać magnezu poprzez np. pożywienie lub suplementy diety mogą wybrać specjalne płatki magnezowe, które rozpuszcza się w wodzie. Biorąc kąpiele w wodzie bogatej w sole magnezowe możemy uzupełnić niedobór tego pierwiastka poprzez skórę. Metoda ta znana jest od lat, często uzdrowiska korzystają z tego typu wody. Popularne są również wycieczki nad Morze Martwe, które jest znane z dużej ilości soli magnezowych.

Taką kąpiel w wodzie o bogatym stężeniu soli magnezowych możemy wykonać w swoim własnym domu. Jedyne co będziemy potrzebować to płatków magnezowych (chlorek magnezu). Przy wyborze odpowiednich płatków magnezowych warto zwrócić uwagę na ilość jonów magnezowych. Do kąpieli dodajemy 1-2 szklanki płatków, rozpuszczamy, a następnie bierzmy kąpiel przez około 25-30 minut. Aby sprawdzić sprawdzone przeze mnie płatki magnezowe kliknij tutaj.

Płatki magnezowe – Jak wpływają kąpiele magnezowe na nasze zdrowie?

1. Sport i fitness.

Magnez odgrywa bardzo ważną rolę w procesie produkcji energii oraz prawidłowego kurczenia się mięśni. Ponadto magnez inicjuje regenerację mięśni, co pozwala osiągnąć lepsze wyniki sportowe. W szczególności powinny go stosować osoby lubiące aktywność fizyczną, ponieważ pierwiastek ten jest wydalany wraz z potem. Płatki magnezowe to nie tylko lepsza przyswajalność, ale również mniejsze obciążanie dla układu pokarmowego.

2. SPA.

Magnez rozpuszczony w olejku idealnie sprawdza się w masażu relaksacyjnym. Za jego pomocą możemy pozbyć się bólu oraz skurczów mięśni, a także uzupełnić niedobór magnezu.

Powinnaś również przeczytać: Jak zyskać silne włosy, brak cellulitu i młodszą skórę? Kliknij, aby sprawdzić i działaj szybko!

3. Stres, depresja oraz problemy ze snem.

Magnez wpływa kojąco na system nerwowy. Podczas gdy niedobór magnezu ma negatywny wpływ na nasze zdrowie fizyczne, może również osłabić nasze samopoczucie psychiczne. Osoby o niskim poziomie magnezu mają tendencję do drażliwości i nerwowości. Niedobór magnezu wpływa na poziom stresu i może prowadzić do różnych objawów w postaci lęków i depresji np. nadpobudliwość, agresywne zachowanie, apatia, bezsenność.

Sen przy niedoborze magnezu jest niespokojny i zakłócany częstymi rozbudzeniami w nocy. Magnez ma doskonałe właściwości relaksacyjne, dlatego nie tylko przynosi nam zdrowy sen, ale również łagodzi migreny i bóle głowy.

4. Ból stawów, kręgosłupa oraz osteoporoza.

Badania dowodzą, że zdecydowana większość ludzi posiada nadmiar wapnia w organizmie przy niedoborze magnezu. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że aby cieszyć się mocnymi kośćmi i zdrowymi stawami, oba te minerały powinny pozostawać w równowadze. Badania sugerują, że niedobór magnezu jest rzeczywiście czynnikiem ryzyka osteoporozy. Magnez okazał się skuteczny we wspomaganiu leczenia osteoporozy bez występowania szkodliwych skutków ubocznych.

Także nasze stawy wraz z wiekiem ulegają zwapnieniu, co jest częstą przyczyną narastających bólów stawów i kręgosłupa.

5. Choroby serca.

Odpowiedni poziom magnezu jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania mięśnia sercowego. Magnez rozszerza tętnice serca i obniża poziom cholesterolu i tłuszczów. Podczas gdy wapń powoduje skurcze mięśni gładkich, magnez powoduje ich rozprężenie. Tak więc równowaga tych dwóch minerałów jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego. Niedostateczny poziom magnezu w organizmie człowieka w dłuższym okresie czasu może prowadzić do chorób serca. Uprzemysłowienie rolnictwa i wyjałowione z magnezu gleby, doprowadziły do zubożenia składników odżywczych w ten cenny pierwiastek.

Aby dowiedzieć się więcej o sprawdzonych przeze mnie płatkach magnezowych kliknij tutaj.


Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Co zyskasz dzięki diecie mojego autorstwa? Nie tylko się odchudzisz, ale również pozbędziesz się w pełni lub zminimalizujesz objawy: zaparć, nadciśnienia, Hashimoto, niedoczynności tarczycy, miażdżycy, osteoporozy oraz zregenerujesz swoje jelita pozbywając się biegunek, czy wzdęć! Ponadto każda moja dieta ma odpowiednie dla Ciebie ilości witamin i minerałów, co nie tylko poprawia odporność i dodaje energii, ale również wpływa na pozytywne funkcjonowanie Twojego organizmu. Formularz do zamówienia diety znajdziesz na końcu tej strony.

Efekty i opinie moich pacjentek

1. Kasia M. (33 lata, Nowy Sącz)

“Moja przygoda z dietą od Artura Topolskiego zaczęła się od narodzin mojego pierwszego dziecka. Gdy skończyłam karmić postanowiłam wziąć się za siebie. Nie mogłam znieść swojego wyglądu w lustrze. Na podstawie krótkiej ankiety Artur stworzył dla mnie jadłospis, który składał się z 28 przepisów, stosowałam go przez miesiąc, a następnie zgłosiłam się zgodnie z zaleceniem po nowy. Drugi zestaw stosowałam dwa miesiące. Rezultat był wspaniały, udało mi się schudnąć aż 15 kilogramów. Do tego zaobserwowałam, że mam silniejsze włosy i paznokcie. Mam również więcej energii i wigoru. Przepisy były proste do wykonania, a przede wszystkim bardzo smaczne.”

2. Aga W. (35 lat, Warszawa)

“Chciałam podziękować Arturowi za świetną dietę, dzięki której uzyskałam to, co od lat mogłam sobie tylko wymarzyć. Miałam stały kontakt z Arturem, na bieżąco pisałam mu o swoich efektach. Pewnego razu spytał mnie, czy może udostępnić moją metamorfozę, oczywiście się zgodziłam, aby zmotywować innych do działania. Dieta to podstawa, a Artur Wam w tym pomoże!”

Jak tworzę dla Was diety?

Wszystkie uwagi, jakie od Was uzyskałem w czasie mojej pracy z pacjentkami, zebrałem w jedną całość i stworzyłem własną dietę, która wychodzi naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Przede wszystkim wyeliminowałem wszystkie aspekty, które Wam się nie podobały. Moja dieta bazuje na wszystkich naukowo potwierdzonych metodach prawidłowego odżywiania osób zdrowych oraz chorych. Dlatego też moje diety nie tylko odchudzają, ale również pomagają na wiele dolegliwości takich jak: zaparcia, nieżyt żołądka, nadciśnienie tętnicze, osteoporoza, miażdżyca, niedoczynność tarczycy lub Hashimoto.

Ponadto jadłospis składa się z produktów ogólnodostępnych, których cena jest niska. Dlatego też nie będziecie musieli wiele wydawać na produkty do swojej diety. Dzięki informacją, które podajecie mi w formularzu na końcu tej strony tworzę dla Was indywidualną dietę uwzględniającą choroby, alergie pokarmowe oraz tryb życia. Taka dieta nie tylko stanie się skuteczna, ale również lubiana i smaczna.

Jakie dolegliwości możesz ograniczyć stosując plan żywienia mojego autorstwa?

 • Zaparcia;
 • Biegunka, wzdęcia – regeneracja jelit;
 • Nieżyt żołądka;
 • Nadciśnienie tętnicze;
 • Osteoporoza;
 • Miażdżyca;
 • Otyłość;
 • Niedoczynność lub Hashimoto.

Dlaczego nie warto tworzyć diety na własną rękę?

Diety, które tworzycie na własną rękę najczęściej nie uwzględniają wielu ważnych elementów prawidło zbilansowanej diety. W wyniku stosowania własnej diety mogą pojawić się problemy z metabolizmem, efekt jojo, niedobór witamin, minerałów oraz problemy ze zdrowiem.

Najważniejsze informacje o mojej diecie.

1. Osoby, które mają mało czasu na przygotowanie dietetycznych dań, mogą wybrać opcję szybkich posiłków, których wykonanie zajmuje około 20 minut.

2. Każdy posiłek zawiera szczegółową instrukcję przyrządzenia.

3. Możesz wybrać dietę na odchudzanie, utrzymanie wagi, przybranie na masie, a ponadto możesz wyeliminować dolegliwości związane z zaparciami, nieżytem żołądka, biegunką, wzdęciami, miażdżycą, Hashimoto, niedoczynnością tarczycy, nadciśnieniem tętniczym lub osteoporozą.

4. Po wypełnieniu ankiety jesteś w stałym kontakcie ze mną, czuwam nad Twoimi postępami.

5. Jeśli masz alergię, to ułożę dla Ciebie dietę tak, aby wykluczyć alergeny z pożywienia.

6. Dieta jest dostosowana do suplementów, które przyjmujesz.

7. Każda dieta jest indywidualnie zbilansowana w wartości odżywcze, witaminy i minerały, tak aby zawierała ona wszystkie składniki potrzebne Twojemu organizmowi.

8. Wszystkie rodzaje diet oparte są na potwierdzonych naukowo metodach.

9. Dzięki diecie powinieneś tracić około 0,5 – 1,5 kg tygodniowo (kwestia indywidualna). 

Promocja: Dieta na miesiąc to tylko 50 zł.

Po wypełnieniu poniższego formularza i opłaceniu zamówienia do 2 dni roboczych otrzymasz dietę wykonaną przez Artura Topolskiego (Specjalista Żywienia).


Może Ci się jeszcze spodobać...