Pasta do zębów - co zawiera jej skład i dlaczego może szkodzić?

Pasta do zębów, na które składniki warto uważać?

Wiesz, że na opakowaniu każdej pasty jest napisane, że możesz ją stosować tylko w ilości ziarnka grochu?

Pasta do zębów zawiera również fluor, który może być niebezpieczny.
pasta

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, czy osteoporoza? Napisz do mnie w celu darmowej konsultacji przed ułożeniem diety, aby to zrobić kliknij tutaj.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Warto zaznajomić się z tematem past do zębów. Z początku może wydawać się to mało interesujące, ale gdy weźmiemy do rąk pudełko, to zauważymy bardzo niepokojące sygnały. Pierwsze co rzuci nam się w oczy to komunikat, iż danej pasty nie mogą stosować dzieci. Obecnie wchodzi w obieg nieco zmieniona informacja: “Pastę mogą stosować dzieci tylko pod opieką dorosłych, by zminimalizować ryzyko połknięcia”. Warto również wspomnieć, iż zalecana dawka tradycyjnej pasty do zębów wynosi wielkość ziarenka grochu.

To jednak nie wszystko, na tym dopiero się zaczyna. Ogólnie większość past do zębów posiada w swoim składzie niemal wyłącznie chemiczne składniki. Nie ma w nich nic naturalnego poza aromatem i to nie zawsze.

Powinieneś również przeczytać: Jak ziołami pozbyć się depresji oraz stresu? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Jakich składników należy unikać?

Poniżej wypiszę najczęściej spotykane składniki, które znajdują się w tradycyjnych pastach do zębów. 

  • Fluorku sodu (ang. Sodium Fluoride) 
  • Sodium Laureth Sulfate 
  • Tetrasodium
  • Mika 
  • Eugenol 
  • CI 17200 
  • CI 42090 
  • CI 77891 

Ogólnie taki zestaw substancji w przypadku przedawkowania może powodować liczne skutki uboczne, takie jak uczulenia, wypryski, świąd, uszkodzenia DNA, a także osłabienie kości oraz tkanek. Jest to oczywiście skrót skutków ubocznych, lista jest o wiele dłuższa.

Można temu zapobiec w bardzo prosty sposób. Przy następnej wizycie w sklepie warto sięgnąć po zdrowsze odmiany past do zębów. Jest ich całkiem sporo, a co najważniejsze ich cena jest taka sama jak produktów tradycyjnych.

Kliknij poniżej w „Lubię to!”, a będziesz zawsze na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Jakie pasty do zębów nie zawierają szkodliwych składników?

Aby spać spokojnie, lepiej wybrać zdrową pastę bez szkodliwych substancji. W sprzedaży dostępne są produkty, które nawet w przypadku połknięcia nie powodują skutków ubocznych. Lepiej wybrać sprawdzony produkt, dzięki temu będziemy mieć pewność, iż nic nam nie grozi. Koszt pasty organicznej wynosi tyle samo, co tradycyjnej!

Niewątpliwie jedną z najlepszych past do zębów jest Babuszka Agafii. Jej skład zawiera aż 99 procent naturalnych składników! Mogę ją polecić osobiście, ponieważ sam z niej korzystam i jestem bardzo zadowolony. Produkt ten ceniony jest przez wielu konsumentów. To wszystko sprawia, iż należy do czołówki naturalnych past do zębów. Aby sprawdzić opinie oraz miejsce, w którym możesz kupić tę pastę do zębów w najniższej cenie kliknij tutaj.

Bardzo dobra jest również pasta od firmy L’angelica. Na tle konkurencji wyróżnia się swoim składem, ponieważ posiada aż 100 procent naturalnych składników! Kolejną jej zaletą jest cena, kosztuje trochę mniej niż pierwsza pasta, która została przedstawiona w tym artykule. Również opinie konsumentów są bardzo wysokie, to wszystko sprawia, iż pasta ta zaliczona jest do najlepszych produktów tego typu. Aby sprawdzić opinie oraz miejsce, w którym możesz kupić tę 100 proc. naturalną pastę do zębów w najniższej cenie kliknij tutaj.

Powinieneś przeczytać: Jak w domu wyleczyć stawy i żyć bez bólu? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Pozostałem zdrowie pasty do zębów bez fluoru.

Kolejna bardzo dobrą pastą do zębów jest pasta od firmy Lavera. Jest ona w 100 procentach naturalna! Pasta ta posiada w składzie bio-echinacę, propolis, kredę oraz malutkie drobinki krzemu, dzięki temu pasta ta delikatnie i skutecznie usuwa osad z zębów. Ponadto odczyn tej past znajduje się w przedziale 7 – 7,5 pH, co przyczynia się do zapobiegania próchnicy, osadzania się kamienia na płytce oraz paradontozie.  Aby sprawdzić opinie oraz miejsce, w którym możesz kupić tę 100 proc. naturalną pastę do zębów od firmy Lavera w najniższej cenie kliknij tutaj.

Zapewne będziecie szukać również czegoś dla dzieci, dlatego też ułatwię Wam wasze poszukiwania. Osobiście mogę polecić pastę do zębów pod postacią żelu o smaku truskawkowo-malinowym. Pasta posiada drobinki krzemu, które skutecznie oczyszczają zęby ze wszystkich bakterii. Przeciwdziała próchnicy, a co najważniejsze nie zawiera szkodliwych składników, dlatego też może zostać połknięta. Aby sprawdzić opinie oraz miejsce, w którym możesz kupić tę naturalną pastę do zębów dla dzieci w najniższej cenie kliknij tutaj.

Sami widzicie ceny nie są wygórowane. Wystarczy przy następnym zakupie zmienić rodzaj pasty i już żyjemy znacznie zdrowiej!

Przeczytaj również: Jak w naturalny sposób poradzić sobie z cukrzycą oraz miażdżycą? Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Kliknij poniżej w dolegliwość, którą posiadasz, aby dowiedzieć się, jak sobie z nią poradzić.


Źródło:

Może Ci się jeszcze spodobać...