Nattokinaza - Jak stosować, aby pozbyć się miażdżycy i wzmocnić serce?

Nattokinaza – sekret długowieczności Japończyków

Japończycy to bez wątpienia jeden z najbardziej długowiecznych i najzdrowszych narodów świata. Swoją nienaganną kondycję zdrowotną zawdzięczają zdrowej diecie oraz medycynie naturalnej, bazującej od tysięcy lat na fitoterapii. Wykorzystanie izolowanych z roślin substancji czynnych kiedyś było intuicyjne, dziś zaś podparte jest solidnymi podstawami naukowymi. A jednym z takich związków aktywnych o udowodnionych właściwościach prozdrowotnych, jest nattokinaza. Ten unikatowy enzym zawarty w sfermentowanej soi, czyli natto, stanowi odpowiedź na współczesne dolegliwości układu sercowo – naczyniowego i nie tylko.

Nattokinaza – wyjątkowy składnik diety Azjatów

Soja to bogate źródło białka roślinnego, często goszczące na stołach całego świata. Z kolei fermentowana soja, czyli natto, to tradycyjna japońska potrawa wciąż jeszcze rzadko goszcząca w polskiej kuchni. Być może do jej małej popularności przyczynia się kleista konsystencja oraz specyficzny zapach. Pozyskiwane na drodze fermentacji soi przy udziale bakterii Bacillussubtilisnatto to naturalne źródło wielu cennych składników prozdrowotnych:

  • witamin: K, B12, B1, B2, B6, PP, E, A oraz C
  • minerałów: wapnia, potasu, magnezu, fosforu, żelaza, selenu
  • bakterii probiotycznych
  • fitoestrogenów
  • nattokinazy

Ta ostatnia to doskonały sprzymierzeniec w walce z zaburzeniami krzepnięcia krwi, które odpowiadają za spory odsetek epizodów sercowo – naczyniowych i ich powikłań. A dzięki wyselekcjonowaniu nattokinazy i jej dostępności w suplementach diety, można doświadczać jej prozdrowotnego działania bez konieczności spożywania mało apetycznego natto.

Nattokinaza – dba o prawidłowy przepływ krwi

Nattokinaza wykazuje aktywność fibrynolityczną, co oznacza, że ma zdolność do rozpuszczania skrzepów krwi powstających w świetle naczyń krwionośnych. Stanowią one częstą przyczynę zawału serca czy udaru mózgu, mogą także zlokalizować się w naczyniach krwionośnych dowolnego narządu, prowadząc do jego niewydolności i martwicy. Często spotykana jest także zakrzepica żył głębokich, będąca chociażby konsekwencją długich lotów samolotem i wynikającego z tego unieruchomienia kończyn dolnych. Nattokinaza umożliwia utrzymanie delikatnej, fizjologicznej równowagi między procesami krzepnięcia i rozpuszczania skrzepów krwi, co zapewnia niczym niezakłócony przepływ krwi, a także jej odpowiednią gęstość i lepkość. Nie ma zatem ryzyka ani nadmiernego zagęszczenia krwi i powstawania w niej skrzeplin, ani zbytniego jej rozrzedzenia i wystąpienia tendencji do nasilonych krwawień.

Poza skuteczną profilaktyką antyzakrzepową, nattokinaza normalizuje ciśnienie tętnicze oraz ogranicza rozwój niekorzystnych zmian miażdżycowych. Nattokinaza znajduje także zastosowanie w endometriozie, bolesnych skurczach mięśni, zespole przewlekłego zmęczenia czy fibromialgii. Zapewniając optymalny przepływ krwi, a tym samym doskonałe dotlenienie całego organizmu, nattokinaza niweluje uczucie zmęczenia oraz poprawia funkcjonowanie układu nerwowego.

Jaką nattokinazę wybrać?

Przy wyborze przede wszystkim należy zwrócić uwagę na dawkę oraz proces produkcji. Najważniejsze jest, aby nattokinaza była produkowana w procesie fermentacji soji przy użyciu korzystnego szczepu bakterii Bacillus subtilis. Bakterie te powodują powstanie enzymy o nazwie nattokinaza. W celu uzyskania najlepszych efektów należy wybrać preparat, który będzie posiadał dawkę o wartości 100 mg. Taki preparat znajdziesz w kliknij tutaj.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!


Dzięki mojej elektronicznej książce zyskasz:

1. Wygrasz z otyłością, biegunką, wzdęciami, grzybicą, słabą odpornością, zgagą, zaparciami oraz niestrawnością.
2. Poznasz najczęstsze schorzenia układu pokarmowego oraz sposoby jak sobie z nimi poradzić.
3. Zrozumiesz jak powinny wyglądać Twoje nawyki żywieniowe, abyś mogła cieszyć się zdrowiem i piękną sylwetką.
4. Poznasz 6 powodów, przez które Twoje jelita funkcjonują nieprawidłowo
5. Listę 10 produktów najlepszych dla zdrowia Twoich jelit.
6. Listę 9 produktów, które należy unikać dla dobra układu pokarmowego
7. 17 pysznych przepisów, które pomogą Ci zadbać o układ pokarmowy.

8. Kupując ode mnie książkę nie podejmujesz żadnego ryzyka. Daję Ci 30-dniową gwarancję na zwrot pieniędzy w przypadku gdybyś stwierdził, że nie jesteś zadowolony z mojego e-booka. Chcesz otrzymać zwrot pieniędzy? Po prostu napisz do mnie maila, a ja zwrócę Ci wszelkie poniesione przez Ciebie koszty.

Kliknij tutaj, aby nabyć moją elektroniczną książkę.


Może Ci się jeszcze spodobać...