Kurkuma - jak poprawić nią swoje zdrowie? Zobacz sprawdzone triki.

Kurkuma – jak wesprzeć nią swoje zdrowie?

Kurkuma to przyprawa znana od wielu lat, głównie używana do poprawy smaku codziennych potraw, ale nie tylko.

Jesz kurkumę? Sposób, który szybko uśmierca wirusy, bakterie oraz grzyby. Często używana jest również w celu wsparcia zdrowia, a także pomaga w czasie przeziębień. Od dawna możemy znaleźć ją na liście środków tradycyjnej medycyny, a to dzięki substancji należącej do polifenoli (kurkumina).

kurkuma

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, osteoporoza lub chcesz zregenerować swoje jelita? Napisz do mnie w celu konsultacji, a następnie ułożę dla Ciebie dietę bez drogich, wyszukanych produktów, a także nie będzie ona mieć składników, których nie lubisz. Koszt diety to 50 zł. Kliknij tutaj, aby zgłosić się do mnie po dietę.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Jakie właściwości ma kurkuma?

Nie tak dawno, bo dwa lata temu ukończono obszerne badanie przeprowadzone przez niemieckich naukowców z Instytutu Medycyny i Neurofizjologii w Julich. Wyniki badań zostały przedstawione w czasopiśmie pt. “Stem Cell Research and Therapy”. Z gazety tej możemy dowiedzieć się, iż związki o nazwie tumeron pobudzają rozrost oraz namnażanie komórek nerwowych w mózgu. Takie działanie pozwala zwiększyć sprawność mózgu, dzięki czemu możemy zaobserwować wzmożoną aktywność mózgu oraz łatwiejsze zapamiętywanie.

Kliknij poniżej w „Lubię to!”, a będziesz zawsze na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Kolejne badania zostały wykonane w Swinburne University of Technology w Melbourne. Aby eksperyment był wiarygodny, zostały użyte liczne testy oceniające. Przede wszystkim sprawdzano markery krwi, zmiany nastrojów i zdolności poznawcze. Co ciekawe już po jednej godzinie od stosowania suplementacji na bazie kurkuminy u pacjentów zaobserwowano poprawę koncentracji i pamięci. Jednak dopiero po czterech tygodniach regularnego stosowania, można było zauważyć znacznie lepszą wydajność zapamiętywania. W badaniu tym pacjenci dostawali codziennie ekstrakt z kurkumy w ilości 100 mg. Pełnię działania można było zaobserwować po dwunastu tygodniach stosowania. Oficjalne wyniki badań możecie zobaczyć w zbiorze biblioteki medycznej. Badania znajdują się pod tymi linkami zobacz badanie nr 1, badanie nr 2.

Inne właściwości kurkumy:

  • pobudza trawienie i produkcję żółci,
  • działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie,
  • niszczy bakterię H. Pylori,
  • niweluje dysfunkcję trzustki,
  • podnosi ilość katelicydyny, która podnosi odporność przed bakteriami, wirusami i grzybami.

W jednym z badań było napisane, iż pacjenci przyjmowali 100 mg ekstraktu kurkumy dziennie. Jak się okazuje z innych źródeł maksymalna dawka kurkumy dla człowieka to nawet 800 mg dziennie! Dlatego też poszukałem preparatu, który będzie zawierał większe ilości. Ponadto warto szukać takiego, który będzie miał certyfikat ekologicznej produkcji i uprawy, dzięki temu w składzie nie znajdziemy glutenu, pszenicy, laktozy, soli, drożdży, konserwantów ani sztucznych barwników.

Powinieneś przeczytać: Jak w domu wyleczyć stawy i żyć bez bólu? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Przepis na napój z kurkumy!

Wykonanie tego napoju nie zajmie nam wiele czasu, potrzebujemy zaledwie trzech składników:

  • 1/4 szklanki kurkumy,
  • mleko roślinne (najlepiej kokosowe bądź ryżowe),
  • połowa szklanki wody.

Wykonanie: Na samym początku musimy przygotować pastę na bazie kurkumy. Następnie tę pastę będziemy dodawać do mleka roślinnego. Najpierw wodę wraz z kurkumą podgrzewamy tak, aby nie dopuścić do wrzenia (od czasu do czasu mieszamy), wykonujemy tę czynność, aż nasza masa będzie posiadać formę pasty. Kolejny krok to dodanie 1 łyżeczki pasty do szklanki lekko podgrzanego mleka, gotowe!

Ekologiczną kurkumę znajdziesz w niskiej cenie w kliknij tutaj.

Warto również przeczytać: Oczyść krew, a pozbędziesz się zmęczenie i chorób. Jak to wykonać? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Kliknij poniżej w dolegliwość, którą posiadasz, aby dowiedzieć się, jak sobie z nią poradzić.


Źródło:

 

Może Ci się jeszcze spodobać...