Kozieradka - rewelacyjne badania naukowe. Pomaga przy cukrzycy i bólu.

Kozieradka – poznaj jej mało znane właściwości dla Twojego zdrowia. Na ból menstruacyjny, cukrzycę

Kozieradka to roślina, która nie tylko sprawdza się w gastronomi, ale również ma swoje zastosowanie w kosmetyce, a przede wszystkim w lecznictwie.

Oczywiście kozieradka jako przyprawa za wiele nie pomoże nam w poprawie zdrowia, ponieważ jest ona przygotowana tak, aby dawała efekty smakowe. Natomiast pełnowartościowe ekstrakty z kozieradki są bardzo korzystne dla naszego zdrowia i takie też zostały wykorzystane w badaniach klinicznych na pacjentach, które przedstawiam poniżej.

kozieradka

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, osteoporoza lub chcesz zregenerować swoje jelita? Napisz do mnie w celu konsultacji, a następnie ułożę dla Ciebie dietę bez drogich, wyszukanych produktów, a także bez skomplikowanych potraw. Koszt diety to 50 zł. Kliknij tutaj, aby zgłosić się do mnie po dietę.

Podoba Ci się artykuł? Kliknij “Lubię to”!

Kozieradka – Jakie właściwości zostały potwierdzone badaniami naukowymi?

BioMed Central opublikował badanie sześciu naukowców (Arpana Gaddam, Chandrakala Galla, Sreenivas Thummisetti, Ravi Kumar Marikanty, Uma D. Palanisamy, Paturi V. Rao). Przeprowadzili oni 3-letnie badanie, które zostało wykonane na 66 pacjentach w wieku 30-70 lat ze stanem przedcukrzycowym lub z cukrzycą typu drugiego. Grupa ta przyjmowała ekstrakt z kozieradki w dawce 5 g dwa razy dziennie. Druga grupa składała się z 74 pacjentów, którzy przyjmowali placebo. Każdy z pacjentów był badany co 3 miesiące w celu sprawdzenia progresji cukrzycy tupu 2. Wyniki badania wykazały bardzo korzystny efekty działania kozieradki, a mianowicie występowanie cukrzycy znacznie spadło w grupie pacjentów, którzy przyjmowali kozieradkę. Ponadto wykazano znacznie niższe stężenie glukozy w osoczu krwi przy porannym badaniu (FPG), a także zaobserwowano niższe stężenie glukozy po posiłku (PPPG) oraz obniżył się poziom cholesterolu. Jednocześnie badanie wykazało, iż znacząco wzrósł poziom insuliny w surowicy. W podsumowaniu tego badania możemy znaleźć informację, iż osoby, które nie przyjmowały kozieradki, miały aż 4,2 razy większe ryzyko rozwoju cukrzycy niż grupa pacjentów przyjmujących kozieradkę. Oryginalną dokumentację z tego badania znajdziesz na kliknij tutaj

Bardzo ciekawie prezentuje się również badanie przeprowadzone przez Indyjski Narodowy Instytut Żywienia (naukowcy: Sharma RD, Raghuram TC, Rao NS). Głównym zadaniem tego badania było wykazanie wpływu kozieradki na cukrzycę typu 1. Każdy z pacjentów przyjmował dziennie 100 g sproszkowanej kozieradki rozdzielonej na dwie równe porcje po 50 g. Wyniki tego badania przedstawiają się bardzo interesująco, ponieważ aż 54-procent pacjentów wydalało mniejsze ilości glukozy przez mocz. Ponadto zmniejszeniu uległo stężenie cholesterolu całkowitego, LDL, VLDL oraz trójglicerydów. Oryginalną dokumentację z tego badania znajdziesz na kliknij tutaj.

Kozieradka – na co jeszcze może pomóc?

Journal of Reproduction & Infertility opublikował badanie przeprowadzone przez Sima Younesy, Sedigheh Amiraliakbari, Somayeh Esmaeili, Hamid Alayimajd oraz Soheila Nouraei. W badaniu tym wzięło udział 101 kobiet. Pacjentki zostały podzielone na dwie grupy, 51 kobiet przyjmowało kozieradkę, natomiast 50 stosowało placebo. W badaniu podawano ekstrakt z kozieradki o dawce 900 mg. Celem badania było sprawdzenie wpływu kozieradki na ból menstruacyjny. W badaniu tym podawano ekstrakt tylko w pierwszych 3 dniach miesiączki. W wynikach możemy znaleźć informację, iż pacjentki deklarowały znacznie mniejsze odczucie bólu, a także rzadziej pojawiały się takie objawy jak: zmęczenie, ból głowy, nudności, wymioty oraz brak energii. Oryginalną dokumentację z tego badania znajdziesz na kliknij tutaj.

BioMed Central przedstawił badania 7 naukowców: Chris Poole, Brandon Bushey, Cliffa Foster, Bill Campbell, Darryn Willoughby, Richard Kreider, Lem Taylor oraz Colin Wilborn. Badanie to miało na celu wykazanie, czy regularne spożywanie ekstraktu z kozieradki poprawia wytrzymałość fizyczną organizmu. W badaniu wzięło udział 49 mężczyzn, którzy zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza przyjmowała placebo, natomiast druga grupa stosowała ekstrakt z kozieradki w dawce 500 mg. W czasie trwania badania każdy z uczestników miał wzmożony wysiłek fizyczny. Wyniki były zaskakujące, poprzez stosowanie 500 mg kozieradki mężczyźni osiągnęli większą sprawność, regenerację oraz wytrzymałość górnych, jak i dolnych partii ciała. Oryginalną dokumentację z tego badania znajdziesz na kliknij tutaj.

Przeciwwskazania do stosowanie ekstraktów z kozieradki: Ciąża i karmienie piersią. 

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Nie wiesz, który preparat jest odpowiedni dla Ciebie? Kliknij tutaj, aby wyszukać po swojej dolegliwości.

Jaki ekstrakt z kozieradki wybrać, aby osiągnąć takie efekty, jak w powyższych badaniach?

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na dawkę. Większość z badań, które przeglądałem, były oparte na ekstraktach o dawce około 500 mg. Dlatego też przy wyborze nie powinniśmy stosować słabszych preparatów. Tak jak wcześniej wspomniałem, pacjenci w badaniach klinicznych przyjmowali kozieradkę dwa razy dziennie po 500 mg lub raz dziennie po 900 mg. Najsilniejsze preparaty dostępne na rynku mają nawet 610 mg w jednej kapsułce i można je stosować dwa razy dziennie, co daje nam aż 1220 mg. Taka dawka poza właściwościami zdrowotnymi przytoczonymi w tym artykule korzystnie wpływa również na niestrawność, pomaga przy bólu gardła, przeziębieniu, obniża poziom glukozy i szkodliwych tłuszczów we krwi. Dlatego też polecam preparat właśnie o takiej dawce. Kolejną istotną rzeczą, którą warto sprawdzić, jest skład kapsułki. Szukamy specyfiku, który nie będzie miał szkodliwych składników w otoczce, czyli np. konserwantów, słodzików, sztucznych barwników lub aromatów. Sprawdzony przeze mnie pod względem składu i właściwości ekstrakt z kozieradki znajdziesz w kliknij tutaj


Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Co zyskasz dzięki diecie mojego autorstwa? Nie tylko się odchudzisz, ale również pozbędziesz się w pełni lub zminimalizujesz objawy: zaparć, nadciśnienia, Hashimoto, niedoczynności tarczycy, miażdżycy, osteoporozy oraz zregenerujesz swoje jelita pozbywając się biegunek, czy wzdęć! Ponadto każda moja dieta ma odpowiednie dla Ciebie ilości witamin i minerałów, co nie tylko poprawia odporność i dodaje energii, ale również wpływa na pozytywne funkcjonowanie Twojego organizmu. Formularz do zamówienia diety znajdziesz na końcu tej strony.

Efekty i opinie moich pacjentek

1. Kasia M. (33 lata, Nowy Sącz)

“Moja przygoda z dietą od Artura Topolskiego zaczęła się od narodzin mojego pierwszego dziecka. Gdy skończyłam karmić postanowiłam wziąć się za siebie. Nie mogłam znieść swojego wyglądu w lustrze. Na podstawie krótkiej ankiety Artur stworzył dla mnie jadłospis, który składał się z 28 przepisów, stosowałam go przez miesiąc, a następnie zgłosiłam się zgodnie z zaleceniem po nowy. Drugi zestaw stosowałam dwa miesiące. Rezultat był wspaniały, udało mi się schudnąć aż 15 kilogramów. Do tego zaobserwowałam, że mam silniejsze włosy i paznokcie. Mam również więcej energii i wigoru. Przepisy były proste do wykonania, a przede wszystkim bardzo smaczne.”

2. Aga W. (35 lat, Warszawa)

“Chciałam podziękować Arturowi za świetną dietę, dzięki której uzyskałam to, co od lat mogłam sobie tylko wymarzyć. Miałam stały kontakt z Arturem, na bieżąco pisałam mu o swoich efektach. Pewnego razu spytał mnie, czy może udostępnić moją metamorfozę, oczywiście się zgodziłam, aby zmotywować innych do działania. Dieta to podstawa, a Artur Wam w tym pomoże!”

Jak tworzę dla Was diety?

Wszystkie uwagi, jakie od Was uzyskałem w czasie mojej pracy z pacjentkami, zebrałem w jedną całość i stworzyłem własną dietę, która wychodzi naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Przede wszystkim wyeliminowałem wszystkie aspekty, które Wam się nie podobały. Moja dieta bazuje na wszystkich naukowo potwierdzonych metodach prawidłowego odżywiania osób zdrowych oraz chorych. Dlatego też moje diety nie tylko odchudzają, ale również pomagają na wiele dolegliwości takich jak: zaparcia, nieżyt żołądka, nadciśnienie tętnicze, osteoporoza, miażdżyca, niedoczynność tarczycy lub Hashimoto.

Ponadto jadłospis składa się z produktów ogólnodostępnych, których cena jest niska. Dlatego też nie będziecie musieli wiele wydawać na produkty do swojej diety. Dzięki informacją, które podajecie mi w formularzu na końcu tej strony tworzę dla Was indywidualną dietę uwzględniającą choroby, alergie pokarmowe oraz tryb życia. Taka dieta nie tylko stanie się skuteczna, ale również lubiana i smaczna.

Jakie dolegliwości możesz ograniczyć stosując plan żywienia mojego autorstwa?

  • Zaparcia;
  • Biegunka, wzdęcia – regeneracja jelit;
  • Nieżyt żołądka;
  • Nadciśnienie tętnicze;
  • Osteoporoza;
  • Miażdżyca;
  • Otyłość;
  • Niedoczynność lub Hashimoto.

Dlaczego nie warto tworzyć diety na własną rękę?

Diety, które tworzycie na własną rękę najczęściej nie uwzględniają wielu ważnych elementów prawidło zbilansowanej diety. W wyniku stosowania własnej diety mogą pojawić się problemy z metabolizmem, efekt jojo, niedobór witamin, minerałów oraz problemy ze zdrowiem.

Najważniejsze informacje o mojej diecie.

1. Osoby, które mają mało czasu na przygotowanie dietetycznych dań, mogą wybrać opcję szybkich posiłków, których wykonanie zajmuje około 40 minut.

2. Każdy posiłek zawiera szczegółową instrukcję przyrządzenia.

3. Możesz wybrać dietę na odchudzanie, utrzymanie wagi, przybranie na masie, a ponadto możesz wyeliminować dolegliwości związane z zaparciami, nieżytem żołądka, biegunką, wzdęciami, miażdżycą, Hashimoto, niedoczynnością tarczycy, nadciśnieniem tętniczym lub osteoporozą.

4. Po wypełnieniu ankiety jesteś w stałym kontakcie ze mną, czuwam nad Twoimi postępami.

5. Jeśli masz alergię, to ułożę dla Ciebie dietę tak, aby wykluczyć alergeny z pożywienia.

6. Dieta jest dostosowana do suplementów, które przyjmujesz.

7. Każda dieta jest indywidualnie zbilansowana w wartości odżywcze, witaminy i minerały, tak aby zawierała ona wszystkie składniki potrzebne Twojemu organizmowi.

8. Wszystkie rodzaje diet oparte są na potwierdzonych naukowo metodach.

9. Dzięki diecie powinieneś tracić około 0,5 – 1,5 kg tygodniowo (kwestia indywidualna). 

Promocja: Dieta na miesiąc to tylko 50 zł.

Po wypełnieniu poniższego formularza i opłaceniu zamówienia do 2 dni roboczych otrzymasz dietę wykonaną przez Artura Topolskiego (Specjalista Żywienia).


Może Ci się jeszcze spodobać...