Kolagen - Pij go codziennie, a Twoje stawy będą zdrowe!

Pij codziennie ten napój, a Twoje stawy będą sprawniejsze.

Zapomnij o problemach ze stawami! Istnieją bardzo skuteczne metody, dzięki którym pozbędziesz się bólu na zawsze! Osoby przed oraz po operacji również znajdą coś dla siebie. Twoje stawy odżyją na nowo!

Wstając rano z łóżka czujesz ciężkie nogi, ręce, mimo tego, że spałeś długi czas i powinieneś być wypoczęty? Zejście ze schodów przypomina męczarnię, czujesz kłucie w stawach i kolanach? To właśnie są pierwsze objawy chorych stawów! Niestety, ale większość osób wraz z wiekiem ma problemy ze stawami. Jak można temu zaradzić? Przyczyny bólu stawów mogą być różne. Przeważnie wytworzone są one przez zapalenie stawów, reumatyzm, a nawet zwyrodnienie stawów. Jak się okazuje można temu zaradzić w prosty sposób np. pomóc może Ci kolagen.

kolagen

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, czy osteoporoza? Napisz do mnie w celu darmowej konsultacji przed ułożeniem diety, aby to zrobić kliknij tutaj.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Czemu akurat żelatyna? – naturalny lek na ból stawów.

Przyczyny bólu stawów mogą być różnego pochodzenia, najczęściej powstają one w wyniku urazu, obfitego treningu/wysiłku, spadku mazi stawowej oraz wielu innych przyczyn.

Żelatyna znana jest z dużej zawartości aminokwasów, które w znaczącym stopniu przyczyniają się do regeneracji tkanki łącznej. Ponadto posiada spore ilości kolagenu, który wzmacnia chrząstkę oraz chroni stawy. Dlatego też żelatynę powinny spożywać osoby, które uprawiają sport, a także ludzie starsi oraz osoby, które często borykają się z bólem stawów. Żelatyna jest najstarszym suplementem diety, który wspiera proces poprawy funkcjonowania stawów. Poza dużą ilością aminokwasów i kolagenu żelatyna zawiera jeszcze glicyny, proliny, hydroksyproliny, kwas glutaminowy oraz argininy. To właśnie dzięki takiej zawartości składników żelatyna uznana jest za naturalne lekarstwo, które skutecznie pozbywa się bolących stawów, a także zwiększają ich mobilność.

Jednym z najważniejszych składników jest aminokwas o nazwie prolina. To właśnie ona przyczynia się do syntezy kolagenu. Czemu ten aminokwas jest taki ważny? Ogranicza on wytwarzanie enzymów zapalnych. Warto wspomnieć, iż żelatyna spożywcza może zawierać śladowe ilości glutenu, dlatego też trzeba wybrać odpowiedni rodzaj produktu. 

Drugim ważnym składnikiem, który znajduje się w żelatynie, jest hydroksyprolina. Działa podobnie jak prolina, czyli wspomaga regenerację tkanki łącznej. Pamiętajmy, iż żelatyna w czystej postaci jest słabo przyswajalna przez organizm! Aby zwiększyć przyswajalność należy spożywać dodatkowo produkty bogate w witaminę C!

Powinnaś również przeczytać: Czy wiesz, że stosując siarkę możesz zregenerować tkankę chrzęstną? Kliknij, aby przeczytać więcej.

Skąd czerpać naturalny kolagen?

kolagen

Każdy z nas wie, że żelatyna znajduje się w galaretce. Jednak jej ilości są znikome, a ponadto galaretki zawierają duże ilości cukru, co jest niezdrowe. Najlepiej wybrać produkt, który będzie specjalnie przeznaczony do funkcji regeneracji stawów. Żelatyna spożywcza nie ma aż tylu właściwości! Ponadto trzeba szukać produktu, który nie będzie zawierał laktozy ani glutenu. 

Co zyskasz stosując kolagen?

Zostały również wykonane badania naukowe mające na celu określenie wpływu hydrolizatu kolagenu ze skóry ryb morskich na ból stawów oraz części lędźwiowej kręgosłupa. W badaniu tym wzięło udział 200 pacjentów z bólem stawów. Przyjmowali oni hydrolizat kolagenu ze skóry ryb przez 6 miesięcy. Pacjenci każdego miesiąca opisywali zmiany w swoim zdrowiu za pomocą kwestionariusza Lequesne Dash-a oraz Eifel-a. Znaczne rezultaty zanotowano po 3 miesiącach stosowania, aż 44,1 procent pacjentów zadeklarowało znaczną poprawę i ustąpienie bólu. Natomiast po 6 miesiącach codziennego stosowania hydrolizatu kolagenu aż 51,6% pacjentów deklarowało ustąpienie bólu oraz powrót sprawności stawów. Oryginalną dokumentację z tego badania znajdziesz pod tym linkiem – kliknij tutaj

Możemy znaleźć całą masę badań naukowych, które wykazują wpływ kolagenu na nawilżenie skóry. Najbardziej wiarygodne są te, które zostały wykonane za pomocą korneometru. Jest to urządzenie, które określa zawartość wody w naskórku za pomocą pojemności elektrycznej. Jest bardzo sprawne ponieważ potrafi określi nawilżenie skóry nawet na głębokości 20 μm. W badaniu wzięło udział 10 osób, którym na początku zbadano poziom nawilżenie skóry. Następnie każda z tych osób zażywała kolagen przez 3 miesiące, po tym czasie badanie nawilżenia zostało wykonane ponownie. Przez ten czas zaobserwowano lepsze nawilżenie skóry i to aż trzykrotnie!

Znalazłem również ciekawe badanie naukowe, które było wykonane w celu poznanie wpływu kolagenu na kondycję włosów. Kolagen ma właściwości wiązania pierwiastków we włosach, to znaczy, że jeśli będziemy mieć dużo kolagenu w organizmie, to we włosach będzie znajdowało się więcej pierwiastków, co korzystnie wpływa na ich wytrzymałość oraz wygląd. Badanie naukowe zostało wykonane za pomocą spektometrii atomowej, czyli jest to badanie składu pierwiastkowego włosa. Badanie polegało na pobraniu 10 g włosów i poddaniu ich analizie na początku i na końcu suplementacji kolagenem. Po 3 miesiącach wykazano, iż we włosach znajdowało się o 20 procent więcej pierwiastków i znajdowały się one w normach.

Przeczytaj również: Kwasy AKBA (boswellia) sprawią, że Twój ból zniknie na zawsze. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej.

Zalety stosowania kolagenu.

Większości z nas kolagen rybi kojarzy się ze sprawnymi stawami, jednakże ma on znacznie więcej właściwości.

1. Skóra.

Największe ubytki w zawartości kolagenu mają kobiety w okresie menopauzy. Wtedy też jajniki zaprzestają produkcji estrogenów, a produkcja kolagenu szybko spada aż o 30-35%! W tym czasie skóra staje się mało napięta, sucha i powstają głębokie zmarszczki. Naukowcy potwierdzają, iż uzupełnienie kolagenu pozwala ten proces znacznie spowolnić. Kolagen jest podstawowym składnikiem, który pozwoli nam zatrzymać młody wygląd na dłużej. Wzmacnia strukturę skóry, a także poprawia jej elastyczność oraz usuwa przebarwienia.

Powinieneś również przeczytać: Jak ziołami pozbyć się depresji oraz stresu? Kliknij, aby przeczytać. 

2. Cellulit.

Ubytki kolagenu w skórze objawiają się nie tylko poprzez powstawanie zmarszczek, ale również cellulitu. Wraz z wiekiem również nasza tkanka łączna traci na swych właściwościach, staje się mniej elastyczna i znacznie traci na swojej elastyczności, co objawia się cellulitem u kobiet. Odpowiednia dawka kolagenu w skórze pozwoli na odzyskanie odpowiedniej budowy tkanki łącznej oraz wyleczeniu cellulitu. Kolagen transportowany przez krew trafia i odkłada się w tkance tłuszczowej, to zapobiega przed powstaniem zgrubień i tzw. guzków.

3. Blizny.

Kolagen rybi ma również świetna właściwości pozwalające przyspieszyć proces gojenia się ran. W miejscu, gdzie znajduje się rana powstanie tkanka łączna, na początku składa się ona z chaotycznie ułożonych włókien kolagenowych, lecz z czasem uporządkowane są one w odpowiedni sposób. Dzięki dostarczaniu kolagenu z zewnątrz włókna kolagenowe są prawidłowo ułożone, a to sprawia, iż blizny będą mniej widoczne oraz bardziej wygładzone.

4. Włosy.

Wraz z wiekiem możemy zaobserwować więcej wypadających włosów, często główną przyczyną są niedobory protein. Za pomocą kolagenu możemy wpłynąć na strukturę włosa, z mianowicie stają się one grubsze, a co za tym idzie mniej łamliwe.

Kto powinien stosować kolagen?

  • Osoby po 25 roku życia – wtedy też organizm zaczyna produkować mniejsze ilości kolagenu w wyniku czego pojawiają się pierwsze zmarszczki.
  • Gdy bolą Cię stawy.
  • Odczuwasz zgrzytanie stawów.
  • Masz słabe lub łamliwe włosy.
  • Jeśli Twoja skóra jest sucha i chcesz ją bardziej nawilżyć.

Jaki kolagen jest najlepszy?

Kolagenów na rynku mamy bardzo wiele, jednakże nie każdy jest wysokiej jakości, a co za tym idzie może okazać się nieskuteczny. Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim musi to być kolagen rybi!

Przede wszystkim warto sprawdzić, skąd pochodzi dany kolagen. Najwyższą przyswajalnością i działaniem charakteryzują się kolageny pochodzenia morskiego, a dokładnie powinien to być hydrolizat kolagenu ze skóry ryb morskich. Ponadto warto zwrócić uwagę, czy w składzie nie znajdują się barwniki, czy słodziki, które w nadmiarze mogą okazać się niezdrowe (aspartam i barwniki zaczynające się na CI). W celu zapewnienia sobie odpowiedniej dawki kolagenu, powinniśmy dziennie stosować minimum 500 mg hydrolizatu kolagenu ze skóry ryb morskich. Podobne dawki były stosowane we wcześniej przedstawionych badaniach naukowych. Taki rodzaj i dawka kolagenu nie tylko minimalizuje ból stawów, ale także wzmacnia stawy, włosy, zmniejsza cellulit oraz odmładza skórę. Polecany przeze mnie hydrolizat kolagenu ma 300 mg w jednej kapsułce, dlatego też powinno się go przyjmować dwa razy dziennie w celu uzyskania dziennej dawki równej 600 mg. Aby dowiedzieć się więcej o sprawdzonym przeze mnie kolagenie kliknij tutaj.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Źródło:

Może Ci się jeszcze spodobać...