Kolagen odmładza skórę? Przekonaj się, co wykazały badania naukowe.

Kolagen odmładza skórę? Przekonaj się, co wykazały badania naukowe.

Jak kolagen wpływa na nasze zdrowie oraz skórę?

Aby się o tym przekonać postanowiłem przejrzeć badania naukowe, które zostały wykonane na jednym z najpopularniejszych kolagenów na świecie, czyli Collactive™. Za produkcję tego kolagenu odpowiada Francuska firma o nazwie “Copalis Sea Solutions”. Obecnie przedsiębiorstwo to działa na rynku od ponad 50 lat. Ich kolageny wśród klientów cieszą się wysoką skutecznością oraz jakością.

kolagen odmładza

Zapraszam do mojego internetowego sklepu, w którym znajdziesz tylko wysokiej jakości preparaty o potwierdzonej naukowo skuteczności. Kliknij tutaj, aby przejść do mojego sklepu.

Czy badania naukowe faktycznie potwierdzają korzystny wpływ kolagenu na skórę?

Celem przeprowadzenia badań było potwierdzenie lub obalenie przeciwstarzeniowego wpływu kolagenu typu Collactive™. Wykonane badanie było najwyższego stopnia, czyli randomizowane typu single-blind, udział w nim wzięły 44 kobiety w zakresie wieku 40-55 lat, każda z nich miała zmarszczki typu “kurze łapki”. Przez okres wykonywania badania pacjentki nie stosowała żadnego innego produktu przeciwzmarszczkowego poza kolagenem. Uczestniczki badania zostały podzielone na dwie, równego grupy po 22 osoby każda. Pierwsza grupa przyjmowała placebo (maltodextrin), natomiast druga grupa przyjmowała kolagen Collactive™ (Copalis, Francja).

Czas badania wyniósł 84 dni, przez ten okres każda z kobiet przyjmowała pięć kapsułek kolagenu dziennie (2 rano i 3 wieczorem). Z dokumentacji badania wynika, iż 5 kapsułek kolagenu dziennie równała się 2 g. Collactive™. Pomiary nawilżenia skóry oraz głębokości zmarszczek wykonano w 1 dni przed zastosowaniem kolagenu, następnie dnia 28 i 84. Sprzęt, którym wykonywano pomiary to Skin Imaga Analyser® oraz kwestionariusz, gdzie użytkowniczki zapisywały swoje własne odczucia, spostrzeżenia oraz odpowiadały na 25 punktów ankietowych. Wszystkie zebrane wyniki były badane statystycznie za pomocą metod t-Studenta oraz testu Wilcoxona, testy wykonano programem SAS.

Kolagen odmładza skórę? – Rezultaty badań.

Badanie ukończyło 41 kobiet, dwadzieścia jeden z grupy Collactive™ oraz dwadzieścia z grupy placebo. Ogólnie trzy kobiety zostały wykluczone z badań z powodu nietolerancji trawiennej. W grupie placebo zaobserwowano znaczne pogłębienie się zmarszczek. Po 28 dniach zmarszczki pogłębiły się o p<0.05, natomiast po 84 dniach p<0.1 w porównaniu do pierwszego dnia badań. Natomiast w grupie, która stosowała Collactive™ szybkość pogłębiania się zmarszczek znacznie zwolniła. Po 84 dniach zaobserwowano pogłębienie się zmarszczek o p<0,05, czyli zmarszczki był aż o połowę płytsze! 

Co pokazały kwestionariusze wypełniane przez konsumentki?

W grupie placebo tylko 18 procent kobiet wskazało, iż głębokie zmarszczki uległy spłyceniu, natomiast w grupie, która przyjmowała Collactive™ aż 71 procent kobiet deklarowało, iż mają płytsze zmarszczki oraz bardziej nawilżoną skórę. W omówieniu wyników z dokumentacji badania możemy znaleźć informację, iż dermatologowie nie zanotowali żadnych skutków ubocznych wynikających ze stosowania Collactive™. Ponadto w podsumowaniu możemy znaleźć informację, iż wyniki za pomocą systemów badawczych dają jednoznaczne rezultaty, które potwierdzają działanie kolagenu na skórę. Najlepsze efekty są widoczne w przypadku głębokich zmarszczek oraz tzw. “kurzych łapek”.

Oryginalną dokumentację z tego badania znajdziesz na kliknij tutaj

Metoda na Twoje natychmiastowe odchudzanie bez wyrzeczeń. Jak to zrobić? Kliknij tutaj, aby się dowiedzieć. 

Który kolagen jest oparty o formułę Collactive™?

Ostatnimi czasy pojawiła się nowa wersja kolagenu o największej dawce dostępnej obecnie na rynku. Kolagen ten pochodzi od wcześniej wspomnianej Francuskiej firmy, jest to kolagen typu Collactive™, czyli dokładnie ten sam, co stosowany w badaniu klinicznym. Za skład kolagenu odpowiada firma Copalis Sea Solutions, która ma aż 50 lat doświadczenia. Preparat ten jest pod postacią proszku, w jednej saszetce znajdziemy aż 2000 mg kolagenu typu Collactive™ oraz 2000 mg ekstraktu z aceroli, który jest standaryzowany na 25 procent witaminy C, która pobudza organizm do naturalnego procesu wytwarzania kolagenu. Kolagen ten znajdziecie na stronie producenta – kliknij tutaj, aby przejść do strony produktu.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!


Dzięki mojej elektronicznej książce zyskasz:

1. Wygrasz z otyłością, biegunką, wzdęciami, grzybicą, słabą odpornością, zgagą, zaparciami oraz niestrawnością.
2. Poznasz najczęstsze schorzenia układu pokarmowego oraz sposoby jak sobie z nimi poradzić.
3. Zrozumiesz jak powinny wyglądać Twoje nawyki żywieniowe, abyś mogła cieszyć się zdrowiem i piękną sylwetką.
4. Poznasz 6 powodów, przez które Twoje jelita funkcjonują nieprawidłowo
5. Listę 10 produktów najlepszych dla zdrowia Twoich jelit.
6. Listę 9 produktów, które należy unikać dla dobra układu pokarmowego
7. 17 pysznych przepisów, które pomogą Ci zadbać o układ pokarmowy.

8. Kupując ode mnie książkę nie podejmujesz żadnego ryzyka. Daję Ci 30-dniową gwarancję na zwrot pieniędzy w przypadku gdybyś stwierdził, że nie jesteś zadowolony z mojego e-booka. Chcesz otrzymać zwrot pieniędzy? Po prostu napisz do mnie maila, a ja zwrócę Ci wszelkie poniesione przez Ciebie koszty.

Kliknij tutaj, aby nabyć moją elektroniczną książkę.


Może Ci się jeszcze spodobać...