Jak obniżyć cholesterol? Już po 7 dniach zauważyć różnicę

Bajkalina – odpowiedni jej rodzaj obniża cholesterol, zmniejsza ryzyko nowotworu oraz regeneruje wątrobę

Jak obniżyć cholesterol? Wypróbuj moc tarczycy bajkalskiej 

Unikatowe rośliny rodem z Syberii stają się z roku na rok coraz bardziej popularne. Ich ekstrakty wzbogacają m. in. formuły kosmetyków, a także suplementów o działaniu prozdrowotnym. Jedną z takich oryginalnych roślin, która znajduje zastosowanie w fitoterapii, jest tarczyca bajkalska, zwana także bajkaliną. Już w tradycyjnej medycynie Dalekiego Wschodu bajkalina znalazła zastosowanie jako lek stosowny w gorączce i infekcjach wirusowych, a także astmie. Dziś suplementy z bajkaliną stanowią prawdziwy fenomen, będąc uznawane za remedium na procesy starzenia się organizmu. Czy tak jest w rzeczywistości?

jak obniżyć cholesterol

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, osteoporoza lub chcesz zregenerować swoje jelita? Napisz do mnie w celu konsultacji, a następnie ułożę dla Ciebie dietę bez drogich, wyszukanych produktów, a także bez skomplikowanych potraw. Koszt diety to 50 zł. Kliknij tutaj, aby zgłosić się do mnie po dietę.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Tarczyca bajkalska – co kryje w sobie ta niezwykła roślina?

Tarczyca bajkalska to roślina zawierająca mnóstwo aktywnych biologicznie substancji, które wykazują udowodniony naukowo korzystny wpływ na zdrowie. Przede wszystkim roślina ta zawiera oryginalne flawony – bajkalinę, bajkaleinę, wogoninę oraz wogonozyd. Wykazują one właściwości przeciwzapalne, przeciwwirusowe oraz przeciwnowotworowe. Mają one zdolność do indukowania apoptozy, czyli kontrolowanej śmierci komórki, co znaleźć może zastosowanie w terapii antynowotworowej. Te najbardziej aktywne flawonoidy to nie wszystkie wartościowe składniki tarczycy bajkalskiej. Inne godne uwagi substancje czynne to olejki eteryczne, irydoidy, garbniki, kwasy organiczne. Substancje te cechują się wysokim potencjałem antyoksydacyjnym, co determinuje niezwykłe właściwości prozdrowotne bajkaliny.

Powinieneś przeczytać: Jak poprawić koncentrację i pamięć? Kliknij, aby wiedzieć więcej.

Telomery – klucz do długowieczności

Jak obniżyć cholesterol? W amerykańskim czasopiśmie o medycynie Chińskiej (Am J Chin Med 2007) znalazłem informacje o badaniach epidemiologicznych, które wykazały wypływ obecnych w Tarczycy bajkalskiej flawonoidów na obniżenie śmiertelności z powodu chorób wieńcowych. Grupie pacjentów podawano ekstrakt z tej rośliny w dawce od 23 do 170 mg dziennie. Po 30 dniach naukowcy zaobserwowali spowolniony proces utleniania się lipoprotein LDL, a także spadła agregacja płytek krwi (czyli zlepianie się płytek krwi). Dzięki takim właściwością znacznie spada ryzyko zapadnięcia w choroby związane z układem krwionośnym np. miażdżyca. Oryginalną dokumentację z tych badań znajdziesz w kliknij tutaj.

W tradycyjnej medycynie chińskiej tarczyca bajkalska stosowana jest do wspierania leczenia chorób związanych z wątrobą (np. WZW), a także grypy oraz przeziębienia. Yang-Gan-Wan odkrył, iż za takie działanie odpowiadają związki o nazwie wygoniny, bajkaliny oraz bajkaleiny. Oryginalną dokumentację z tego badania znajdziesz pod tym linkiem – kliknij tutaj.

Rytm życia polega na tym, że jedne komórki naszego ciała obumierają i są zastępowane przez kolejne. Wraz z wiekiem doświadczamy jednak przewagi obumierania komórek ze spowolnieniem procesu zastępowania ich nowymi. A odpowiedzialne są za to telomery, czyli fragmenty chromosomów, które skracają się podczas każdego podziału komórki. Im są one coraz krótsze – czyli im organizm jest starszy – tym większe ryzyko nowotworzenia i obumierania organizmu. Bajkalinie przypisuje się właściwości hamowania procesów skracania się telomerów, co ma skutecznie hamować procesy starzenia. Takiemu działaniu cytoprotekcyjnemu można jednocześnie przeciwstawić działanie cytotoksyczne względem komórek nowotworowych.

Flawonoidy zawarte w tarczycy bajkalskiej skutecznie indukują apoptozę, czyli śmierć komórek nowotworowych. W badaniu dostępnym pod tym linkiem wykazano in vitro efekt cytotoksyczny na komórkach białaczki.

Przeczytaj również: Jak szybko zregenerować wątrobę? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Jakie jeszcze właściwości zdrowotne ma bajkalina?

Tarczyca bajkalska z racji wysokiej zawartości antyutleniaczy, wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe względem wirusa zapalenia wątroby typu B i działanie hepatoprotekcyjne. In vitro wykazano ponadto ograniczenie namnażania wirusa HIV. Tarczyca bajkalska normalizuje poziom lipidów we krwi, dzięki czemu chroni przed miażdżycą i jej powikłaniami – zawałem serca, udarem mózgu oraz nadciśnieniem. Ponadto bajkalina chroni przed powstawaniem groźnych dla życia zakrzepów.

Bajkalina wywiera ponadto korzystny wpływ na układ nerwowy – hamując aktywność enzymu rozkładającego acetylocholinę, sprzyja jej wysokiemu stężeniu w mózgu. A ten neurotransmiter odpowiada m. in. za zdolności poznawcze, koncentrację i pamięć. Dzięki temu bajkalina może stanowić cenne uzupełnienie terapii chorób neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Alzheimera.

Powinnaś również przeczytać: Jak zyskać silne włosy, brak cellulitu i młodszą skórę? Kliknij, aby sprawdzić i działaj szybko!

Jak przyjmować ekstrakt z Tarczycy bajkalskiej?

Przy wyborze odpowiedniego ekstraktu z Tarczycy bajkalskiej powinniśmy zwrócić uwagę na dawkę. W jednym z badań znalazłem informację, iż pacjenci dziennie przyjmowali 170 mg dziennie. Obecnie można znaleźć, iż maksymalna dzienna dawka sięga nawet 200 mg. Ekstrakt o takiej dawce przyjmuje się raz dziennie, nie trzeba rozkładać go na kilka porcji, ponieważ długo utrzymuje się w osoczu krwi. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, w jakiej skali został wytworzony dany ekstrakt. Za wysoką jakość uznaje się te, które mają minimum 10:1, taka skala potrafi dostarczyć za pomocą jednej dawki równowartość prawie 2000 mg tarczycy bajkalskiej. Aby dowiedzieć się więcej o sprawdzonym przeze mnie pod względem składu ekstrakcie z Tarczycy bajkalskiej kliknij tutaj.


Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Co zyskasz dzięki diecie mojego autorstwa? Nie tylko się odchudzisz, ale również pozbędziesz się w pełni lub zminimalizujesz objawy: zaparć, nadciśnienia, Hashimoto, niedoczynności tarczycy, miażdżycy, osteoporozy oraz zregenerujesz swoje jelita pozbywając się biegunek, czy wzdęć! Ponadto każda moja dieta ma odpowiednie dla Ciebie ilości witamin i minerałów, co nie tylko poprawia odporność i dodaje energii, ale również wpływa na pozytywne funkcjonowanie Twojego organizmu. Formularz do zamówienia diety znajdziesz na końcu tej strony.

Efekty i opinie moich pacjentek

1. Kasia M. (33 lata, Nowy Sącz)

“Moja przygoda z dietą od Artura Topolskiego zaczęła się od narodzin mojego pierwszego dziecka. Gdy skończyłam karmić postanowiłam wziąć się za siebie. Nie mogłam znieść swojego wyglądu w lustrze. Na podstawie krótkiej ankiety Artur stworzył dla mnie jadłospis, który składał się z 28 przepisów, stosowałam go przez miesiąc, a następnie zgłosiłam się zgodnie z zaleceniem po nowy. Drugi zestaw stosowałam dwa miesiące. Rezultat był wspaniały, udało mi się schudnąć aż 15 kilogramów. Do tego zaobserwowałam, że mam silniejsze włosy i paznokcie. Mam również więcej energii i wigoru. Przepisy były proste do wykonania, a przede wszystkim bardzo smaczne.”

2. Aga W. (35 lat, Warszawa)

“Chciałam podziękować Arturowi za świetną dietę, dzięki której uzyskałam to, co od lat mogłam sobie tylko wymarzyć. Miałam stały kontakt z Arturem, na bieżąco pisałam mu o swoich efektach. Pewnego razu spytał mnie, czy może udostępnić moją metamorfozę, oczywiście się zgodziłam, aby zmotywować innych do działania. Dieta to podstawa, a Artur Wam w tym pomoże!”

Pozostałe opinie moich klientek:

Jak tworzę dla Was diety?

Wszystkie uwagi, jakie od Was uzyskałem w czasie mojej pracy z pacjentkami, zebrałem w jedną całość i stworzyłem własną dietę, która wychodzi naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Przede wszystkim wyeliminowałem wszystkie aspekty, które Wam się nie podobały. Moja dieta bazuje na wszystkich naukowo potwierdzonych metodach prawidłowego odżywiania osób zdrowych oraz chorych. Dlatego też moje diety nie tylko odchudzają, ale również pomagają na wiele dolegliwości takich jak: zaparcia, nieżyt żołądka, nadciśnienie tętnicze, osteoporoza, miażdżyca, niedoczynność tarczycy lub Hashimoto.

Ponadto jadłospis składa się z produktów ogólnodostępnych, których cena jest niska. Dlatego też nie będziecie musieli wiele wydawać na produkty do swojej diety. Dzięki informacją, które podajecie mi w formularzu na końcu tej strony tworzę dla Was indywidualną dietę uwzględniającą choroby, alergie pokarmowe oraz tryb życia. Taka dieta nie tylko stanie się skuteczna, ale również lubiana i smaczna.

Jakie dolegliwości możesz ograniczyć stosując plan żywienia mojego autorstwa?

  • Zaparcia;
  • Biegunka, wzdęcia – regeneracja jelit;
  • Nieżyt żołądka;
  • Nadciśnienie tętnicze;
  • Osteoporoza;
  • Miażdżyca;
  • Otyłość;
  • Niedoczynność lub Hashimoto.

Dlaczego nie warto tworzyć diety na własną rękę?

Diety, które tworzycie na własną rękę najczęściej nie uwzględniają wielu ważnych elementów prawidło zbilansowanej diety. W wyniku stosowania własnej diety mogą pojawić się problemy z metabolizmem, efekt jojo, niedobór witamin, minerałów oraz problemy ze zdrowiem.

Najważniejsze informacje o mojej diecie.

1. Osoby, które mają mało czasu na przygotowanie dietetycznych dań, mogą wybrać opcję szybkich posiłków, których wykonanie zajmuje około 40 minut.

2. Każdy posiłek zawiera szczegółową instrukcję przyrządzenia.

3. Możesz wybrać dietę na odchudzanie, utrzymanie wagi, przybranie na masie, a ponadto możesz wyeliminować dolegliwości związane z zaparciami, nieżytem żołądka, biegunką, wzdęciami, miażdżycą, Hashimoto, niedoczynnością tarczycy, nadciśnieniem tętniczym lub osteoporozą.

4. Po wypełnieniu ankiety jesteś w stałym kontakcie ze mną, czuwam nad Twoimi postępami.

5. Jeśli masz alergię, to ułożę dla Ciebie dietę tak, aby wykluczyć alergeny z pożywienia.

6. Dieta jest dostosowana do suplementów, które przyjmujesz.

7. Każda dieta jest indywidualnie zbilansowana w wartości odżywcze, witaminy i minerały, tak aby zawierała ona wszystkie składniki potrzebne Twojemu organizmowi.

8. Wszystkie rodzaje diet oparte są na potwierdzonych naukowo metodach.

9. Dzięki diecie powinieneś tracić około 0,5 – 1,5 kg tygodniowo (kwestia indywidualna). 

Promocja: Dieta na miesiąc to tylko 50 zł.

Po wypełnieniu poniższego formularza i opłaceniu zamówienia do 2 dni roboczych otrzymasz dietę wykonaną przez Artura Topolskiego (Specjalista Żywienia).

Może Ci się jeszcze spodobać...