Helicobacter pylori - sprawdź, czy ją posiadasz! Poznaj domowe leczenie

Helicobacter pylori – po czym poznać, że mamy ją w organizmie oraz jak sobie pomóc?

Helicobacter pylori to bakteria, która coraz częściej atakuje nasze drogi pokarmowe! 

Jej obecność w naszych drogach pokarmowych może powodować wrzody żołądka i dwunastnicy, a nawet raka tych organów. Po czym rozpoznać obecność bakterii Helicobacter pylori w naszym organizmie?

Helicobacter pylori

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, czy osteoporoza? Napisz do mnie w celu darmowej konsultacji przed ułożeniem diety, aby to zrobić kliknij tutaj.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Bakteria ta najczęściej powoduje liczne dolegliwości związane z żołądkiem, ponieważ produkuje enzym, który zobojętnia sok żołądkowy. Ponadto bakteria ta w naszym organizmie produkuje jeszcze inne substancje, które doprowadzają do stanu zapalnego błony śluzowej (ostatecznie może dojść do zaniku tej błony). U osób posiadających tę bakterię często można zdiagnozować wrzody żołądka i dwunastnicy, zapalenie błony śluzowej, a nawet raka żołądka.

Kliknij poniżej w „Lubię to!”, a będziesz zawsze na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Objawy wywoływane przez bakterię Helicobacter pylori:

  • biegunka,
  • gorączka,
  • niestrawność,
  • ból brzucha i nadbrzusza,
  • wymioty.

U niektórych zakażonych osób, bakteria ta może nie dawać żadnych objawów. Wtedy też przechodzi się łagodne zapalenie błony śluzowej żołądka, taki przebieg nie niesie ryzyka choroby. Jeśli chcemy być pewni tego, że nie mamy bądź mamy tę bakterię, powinniśmy wykonać badanie krwi na przeciwciała Helicobacter pylori.

Warto również przeczytać: Ukrywana metoda na młodą skórę i zdrowe stawy. Kliknij, aby przeczytać.

Jak zabezpieczyć się przed tą bakterią?

Istnieje wiele domowych produktów, które w pewnym stopniu niszczą tę bakterię, dzięki temu nie zmniejszymy ryzyko rozwoju tej bakterii. 

1. Limonka.

Badania przeprowadzone przez Uniwersytet Hopkinsa udowodniły, iż limonka przyczynia się do niszczenia bakterii E. Coli i pylori. Całe badanie polegało na dodaniu do soku z limonki bakterii typu E. Coli lub bakteriofagi MS2. Efekt był zaskakujący, sok z limonki poradził sobie lepiej z tymi dwoma bakteriami niż promienie słoneczne! Co ciekawe działanie soku z limonki jest na tyle silne, iż można go stosować na biwaku, w krajach gdzie mamy problem z otrzymaniem gotowanej wody. Sok z limonki według tych badań jest alternatywą dla tabletek odkażających. Świeże limonki znajdziesz w niskiej cenie w kliknij tutaj.

2. Mastika.

Mastika to nic innego jak żywica drzewa o nazwie Pistacia lentiscu. Substancja ta znana jest z licznych właściwości zdrowotnych. Przede wszystkim używa się jej do profilaktyki przed przerostem bakterii Helicobacter pylori. Ponadto żywica ta jest skuteczna w zaburzeniach trawienia, odkażaniu jamy ustnej oraz przyspieszeniu gojenia się ran. Aby sprawdzić cenę oraz miejsce, gdzie znajdziesz tę żywicę kliknij tutaj.

3. Propolis.

Propolis od lat uznawany jest za naturalny antybiotyk, wykazuje on silne działanie bakteriobójcze, a także wzmacnia układ odpornościowy. Przeglądając liczne fora internetowe, możemy szybko dowiedzieć się o osobach, które wygrały z tą bakterią tylko za pomocą propolisu! W tym przypadku należy stosować 30 kropli na połowę szklanki wody, taką mieszanką powinno pić się trzy razy dziennie. Pamiętaj, aby przy wyborze wybrać propolis o najwyższym stężeniu, taki znajdziesz w niskiej cenie w kliknij tutaj.

Przeczytaj również: Tarczyca bajkalska (66% skuteczności) – niszczy Candidę, złogi tętnicze i zregenerujesz wątrobę. Jak to wykonać? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Kliknij poniżej w dolegliwość, którą posiadasz, aby dowiedzieć się, jak sobie z nią poradzić.


Źródło:

Może Ci się jeszcze spodobać...