Gotu Kola - zalety, badania naukowe, opinie. Sposób na żylaki i cellulit!

Ziele Gotu Kola sprawi, że będziesz mieć lepszą pamięć, zminimalizujesz żylaki, blizny i cellulit

Odpowiednia dawka ziela Gotu Kola potrafi pomóc przy żylakach, słabej pamięci, trudno gojących się ranach, a także zmniejsza powstawanie blizn i cellulitu.

Gotu Kola to roślina, która pierwotnie była stosowana leczniczo przez takie kraje jak Chiny, Indie i Indonezję. W tamtejszych regionach używano jej do przyspieszania trudno gojących się ran oraz wspomagania leczenia chorób skórnych takich jak trądzik i łuszczyca. Roślina ta szybko stała się popularna na całym świecie, a to ze względu na wysoką skuteczność działania oraz liczne badania naukowe, które wykazały właściwości Gotu Koli na zdrowie człowieka.

gotu kola

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, czy osteoporoza? Napisz do mnie w celu darmowej konsultacji przed ułożeniem diety, aby to zrobić kliknij tutaj.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Za pomocą zaawansowanej technologii udało się wyodrębnić wszystkie składniki, które znajdują się w tej roślinie. Do najważniejszych substancji wspomagających leczenie zaliczamy glikozydy, flawonoidy oraz saponiny. Składniki te w głównej mierze mają działanie przeciwzapalne, żółciopędne, przeciwskurczowe, bakteriobójcze oraz wzmagające produkcję kwasów żołądkowych. W roślinie tej znajdziemy również witaminy A, witaminy z grupy B oraz witaminy C, K oraz A. Jej skład bogaty jest również w minerały: sód, wapń, selen, cynk, magnez i mangan.

Przeczytaj również: Kwas ALA – Jedz go 2 razy dziennie, a pozbędziesz się cukrzycy, zatkanych tętnic i słabej pamięci. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Co wykazały badania naukowe?

Gotu Kola to roślina stosowana w tradycyjnej medycynie Chińskiej oraz ajurwedyjskiej. Jednym z pierwszych badań przeprowadzonych nad tą rośliną było badania wykonane za pomocą metody In vitro. Wykazało ono wpływ tej rośliny na spowolnienie procesów starzenia się mózgu. Ponadto Gotu Kola odgrywa kluczową rolę w ochronie przed powstawaniem choroby Alzheimera. Takie właściwości roślina ta zawdzięcza obecności składnikom o nazwie saponosidy trójterpenowe, które stymulują produkcję enzymu o nazwie acetylocholina, którego osoby chore na Alzheimera mają niedobór.

Kolejne istotne badanie zostało wykonane metodą In vivo. Jego celem było dokładne poznanie wpływu substancji o nazwie saponosidy trójterpenowe zawarte w roślinie Gotu Kola. Podczas badania podawano ekstrakt wody z rośliny w dawce 100-300 mg (w zależności od masy ciała). Następnie regularnie badano wskaźniki o nazwie glutanion, SOD oraz CAT. Wskaźniki te pokazują wpływ stresu oksydacyjnego na komórki mózgu. Ostateczne wyniki wykazały poprawę wszystkich badanych wskaźników, co świadczy o korzystnym wpływie na pracę mózgu oraz zabezpieczanie przed chorobą Alzheimera. Oryginalną dokumentację z dwóch powyższych badań naukowych znajdziesz na tej stronie – kliknij tutaj, aby zobaczyć.

Gotu Kola – co wykazały badania wykonane na pacjentach?

Najważniejszym badaniem było badanie kliniczne wykonane na pacjentach. W badaniu wzięło udział 28 osób o średniej wieku równej 65 lat. Każdemu z pacjentów podawano ekstrakt z Gotu Koli w dawce od 400 do 750 mg przez dwa miesiące. Za cel badania obrano wpływ rośliny na pracę mózgu oraz zdolności poznawcze. W tym przypadku mierzono te czynniki za pomocą metody Johnsona Woodcocka o nazwie WJCAT III. Ostateczny wynik badania wykazał, iż ekstrakt Gotu Kola w dawce minimum 400 mg dziennie doprowadził do znacznej poprawy wcześniej wspomnianych wskaźników. Oryginalną dokumentację z tego badania znajdziesz na tej stronie – kliknij tutaj, aby przeczytać.

Powstało również wiele innych badań, które miały na celu zbadanie wpływu rośliny Gotu Kola na inne aspekty naszego zdrowia. Jednym z ważniejszych jest badanie wykonane przez Uniwersytet “Maryland Medical Center”, które wykazało wpływ tej rośliny na żylaki oraz niewydolność żylną. Tym razem w badaniu wzięło udział 94 pacjentów z niewydolnością żylna, która objawiała się opuchniętymi nogami. Po dwóch miesiącach stosowania zaobserwowano mniejsze opuchnięcia, a także za pomocą badania ultrasonograficznego wykazano mniejszą ilość płynów. Udowodniono również, że Gotu Kola wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne, co korzystnie działa w przypadku żylaków. Roślina ta również przyspiesza gojenie się ran, regeneruje skórę, przyczynia się do zrastania ran z ograniczeniem powstania blizn, a także relaksuje, zmniejsza poczucie rozdrażnienia oraz ułatwia zasypianie. Oryginalną dokumentację z tego badania znajdziesz pod tym adresem – kliknij tutaj.

Kliknij poniżej w „Lubię to!”, a będziesz zawsze na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga. 

Kto powinien stosować ziele Gotu Kola?

Ziele Gotu Kola ze względu na liczne składniki o właściwościach terapeutycznych powinno być szczególnie stosowane przez:

  • Osoby mające problemy z zapamiętywaniem.
  • Przy niewydolności żylnej.
  • Osoby cierpiące na bezsenność.
  • Żylaki.
  • Przez osoby chcące zminimalizować ryzyko powstania blizn.
  • Osoby, którym wolno goją się rany.
  • Przez osoby chcące zminimalizować ryzyko powstania choroby Alzheimera.
  • Osoby mające skłonność do cellulitu. 

Warto przeczytać: 86% skuteczności – wzmacnia odporność, likwiduje grzybicę, leczy biegunkę i alergię. Jak to wykonać? Kliknij, aby dowiedzieć się więcej.

Jak dostarczyć do organizmu Gotu Kola w taki sam sposób jak w badaniach?

Przy wyborze prawidłowego ekstraktu z Gotu Kola musimy pamiętać o odpowiedniej dawce tak, aby dostarczyć go w ilościach zbliżonych do tych użytych w badaniach. Trzeba pamiętać, że 200 mg ekstraktu wykonanego w skali 20:1 daje nam maksymalną dzienną dawkę, czyli 4000 mg suszonego ziela Gotu Kola. Taka dawka jest maksymalna i wykazuje najlepsze właściwości terapeutyczne. Aby dowiedzieć się więcej o tym sprawdzonym przeze mnie zielu Gotu Kola kliknij tutaj.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Kliknij poniżej w dolegliwość, którą posiadasz, aby dowiedzieć się, jak sobie z nią poradzić.


Źródło:

Może Ci się jeszcze spodobać...