Glukozamina - jak ją stosować, aby pozbyć się bólu kolan?

Glukozamina – odpowiednie stosowanie powoduje zmniejszenie bólu oraz regenerację stawów

Glukozamina to substancja, która stanowi składnik budulcowy każdej chrząstki stawowej w naszym organizmie. Co zrobić, aby faktycznie działała?

Wielu lekarzy zaleca jej stosowanie każdej osobie, która uprawia sport, ma nadwagę, czy jest w wieku powyżej 35 lat, kiedy to nasze chrząstki mają coraz mniejsze ilości glukozaminy, co objawia się problemami ze stawami. Glukozamina charakteryzuje się dobrą tolerancją i przyswajalnością przez organizm. Składnik ten przede wszystkim bierze udział w syntezie proteoglikanów, czyli substancji, które tworzą chrząstki stawowe. Po zażyciu glukozaminy uruchamia się wzmożony proces tworzenia proteoglikanów, w efekcie czego regeneruje się tkanka chrzęstna.

glukozamina

Zapraszam do mojego internetowego sklepu, w którym znajdziesz tylko wysokiej jakości preparaty o potwierdzonej naukowo skuteczności. Kliknij tutaj, aby przejść do mojego sklepu.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Co zaobserwowano wśród pacjentów podczas stosowania glukozaminy?

Jedno z największych badań nad wpływem glukozaminy zostało przeprowadzone w 2013 roku. Udział w tym badaniu wzięło aż 5 najlepszych uczelni o kierunku medycznym oraz 2 szpitale:

  • Wydział nauk o zdrowiu – Uniwersytet Sudney;
  • Szkoła Medyczna – Uniwersytet Notre Dame;
  • Katedra Farmakologii Klinicznej – Uniwersytet Nowej Południowej Walii;
  • Szpital Kliniczny St George – Szpital Uniwersytecki Nowej Południowej Walii;
  • Katedra badań farmakologicznych – Uniwersytet w Sydney;
  • Szpital Royal North Shore;
  • George Institute for Global Health.

Przeczytaj również: Jak skutecznie usunąć grzyby typu Candida? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Celem badania było wykazanie wpływu zażywania glukozaminy wśród pacjentów z problemami stawowymi. W badaniu wzięło udział 605 pacjentów, którzy pochodzili ze szczegółowej selekcji. Przede wszystkim brano do badania osoby w wieku 45-75 lat, które odczuwały ból stawów lub miały degradację tkanki chrzęstnej, czy zapalenie stawów. Pacjenci zostali podzieleni na dwie grupy, a czas obserwacji wyniósł dwa lata. Pierwsza grupa pacjentów przyjmowała placebo, natomiast druga grupa stosowała siarczan glukozaminy w dawce 1500 mg dziennie. W celu oszacowania wpływu stosowania preparatu każdy pacjent wypełniał kwestionariusz, w którym za pomocą skali określał stopień odczuwania bólu. Ponadto każdy pacjent co miesiąc miał wykonywane prześwietlenie kolan w celu oszacowania stanu tkanki chrzęstnej.

Wyniki badania: 95 procent pacjentów zadeklarowało zmniejszenie bólu w stawach. Ponadto zaobserwowano średnio 0,1 mm powstania nowej warstwy tkanki chrzęstnej. Natomiast tylko 6 procent pacjentów miało skutki uboczne wynikające ze stosowania glukozaminy (przede wszystkim biegunka lub ból brzucha). We wnioskach badania możemy znaleźć wypowiedź naukowców, którzy ocenili wpływ glukozaminy jak istotny i wart stosowania przez osoby, które mają problemy ze stawami. Oryginalną dokumentację z tego badania znajdziesz pod tym adresem – kliknij tutaj.

Powinnaś również przeczytać: Jak ziołami pozbyć się depresji oraz stresu? Kliknij, aby przeczytać.

Glukozamina – Jaką wybrać, aby działała jak w badaniach?

Glukozamina jest składnikiem wielu leków, które są przeznaczone na liczne problemy ze stawami. Wybór jest trudny, ale przeglądnąłem wszystkie badania naukowe nad rodzajami glukozaminy i stworzyłem dla Was krótki poradnik, dzięki któremu wybierzecie preparat godny uwagi. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rodzaj glukozaminy. Obecnie w sprzedaży dostępne są dwa rodzaje: chlorowodorek glukozaminy oraz siarczan glukozaminy. Według badań naukowych siarczan glukozaminy ma najwyższą przyswajalność, dlatego też to właśnie ten rodzaj był najczęściej stosowany w badaniach naukowych.

Kolejnym bardzo istotnym elementem jest dawka. Badania naukowe wykazały, iż optymalnie powinno się przyjmować 1500 mg siarczanu glukozaminy, wtedy też pacjenci osiągali najlepsze efekty terapeutyczne. Siarczan glukozaminy jest szybko wchłaniany przez organizm, już po 3 godzinach od spożycia osiągamy maksymalne stężenie siarczanu glukozaminy we krwi. Po 24 godzinach od spożycia w naszym osoczu będzie się znajdować około 50% maksymalnego stężenia, dlatego też glukozaminę należy przyjmować raz dziennie, optymalnie co 24 godziny. Ostatnim elementem, na który warto wrócić uwagę, jest skład, a dokładnie substancje pomocnicze. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych powinniśmy wybierać te preparaty, które nie posiadają sztucznych i chemicznych substancji. Sprawdzony przeze mnie siarczan glukozaminy znajdziesz w kliknij tutaj.

Powinnaś również przeczytać: Jak zyskać silne włosy, brak cellulitu i młodszą skórę? Kliknij, aby sprawdzić i działaj szybko!

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!


Dzięki mojej elektronicznej książce zyskasz:

1. Wygrasz z otyłością, biegunką, wzdęciami, grzybicą, słabą odpornością, zgagą, zaparciami oraz niestrawnością.
2. Poznasz najczęstsze schorzenia układu pokarmowego oraz sposoby jak sobie z nimi poradzić.
3. Zrozumiesz jak powinny wyglądać Twoje nawyki żywieniowe, abyś mogła cieszyć się zdrowiem i piękną sylwetką.
4. Poznasz 6 powodów, przez które Twoje jelita funkcjonują nieprawidłowo
5. Listę 10 produktów najlepszych dla zdrowia Twoich jelit.
6. Listę 9 produktów, które należy unikać dla dobra układu pokarmowego
7. 17 pysznych przepisów, które pomogą Ci zadbać o układ pokarmowy.

8. Kupując ode mnie książkę nie podejmujesz żadnego ryzyka. Daję Ci 30-dniową gwarancję na zwrot pieniędzy w przypadku gdybyś stwierdził, że nie jesteś zadowolony z mojego e-booka. Chcesz otrzymać zwrot pieniędzy? Po prostu napisz do mnie maila, a ja zwrócę Ci wszelkie poniesione przez Ciebie koszty.

Kliknij tutaj, aby nabyć moją elektroniczną książkę.


Może Ci się jeszcze spodobać...