Flawonoidy - dlaczego są one tak ważne dla Twojego zdrowia?

Flawonoidy – dlaczego są one tak ważne dla Twojego zdrowia?

Wiesz, że po zjedzeniu ciemnych winogron Twój organizm w większym stopniu będzie zwalczał wolne rodniki?
Proces ten odbywa się za pomocą zawartych w nich flawonoidów, poznaj pozostałe zalety tego składnika!

Flawonoidy – zwiększają przyswajalność witaminy C, ograniczają rozwój wolnych rodników i wiele więcej.

flawonoidy

Zapraszam do mojego internetowego sklepu, w którym znajdziesz tylko wysokiej jakości preparaty o potwierdzonej naukowo skuteczności. Kliknij tutaj, aby przejść do mojego sklepu.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Dlaczego flawonoidy są tak ważne i za co odpowiadają?

Są to związki występujące w tkankach roślinnych, które odpowiadają za barwę liści, skórki itp. Obecnie znanych jest aż 7000 różnych rodzajów flawonoidów.

Związki te odpowiadają za wiele różnych procesów w naszym organizmie. Głównie działają antyoksydacyjnie, czyli pozbywają się nadmiernej ilości wolnych rodników, które odpowiadają za uszkadzanie białek, a nawet kwasów DNA. W wyniku takiej działalności wolnych rodników organizm szybciej się starzeje, co w konsekwencji może doprowadzić do rozwoju miażdżycy, zmniejszenia elastyczności skóry, udaru, zawału, chorób nerek, jelita, a nawet mogą powstać mutacje komórkowe, które w ostateczności przekształcą się w nowotwory.

Powinieneś również przeczytać: Jak ziołami pozbyć się depresji oraz stresu? Kliknij, aby przeczytać. 

Regularne spożywanie owoców bądź ziół bogatych we flawonoidy pomaga przy żylakach i hemoroidach. Ponadto zmniejszają one ryzyko wystąpienia chorób serca, a także wspierają usuwanie toksyn z organizmu.

Kliknij poniżej w „Lubię to!”, a będziesz zawsze na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Pozostałe zalety flawonoidów:

  • hamują enzymy, które odpowiadają za powstawanie wolnych rodników,
  • zapobiegają one przed utlenianiem się witaminy C, co zwiększa jej przyswajalność.

Badania opublikowane w czasopiśmie “British Medical” dowiodły, że jagody, śliwki, papryka, ciemne winogrona posiadają duże dawki flawonoidów, które przyczyniają się do utrzymania prawidłowej masy ciała.

Powinnaś również przeczytać: Jak zyskać silne włosy, brak cellulitu i młodszą skórę? Kliknij, aby sprawdzić i działaj szybko!

Gdzie znajdują się flawonoidy?

Flawonoidy znajdują się w wielu produktach o intensywnej barwie, największe jej ilości znajdują się we wszystkich owocach o czerwonym i czarnym zabarwieniu, ponadto znajdziemy je w takich warzywach jak czerwona papryka, brokuły, pomidory i rośliny strączkowe.

Metoda na Twoje natychmiastowe odchudzanie bez wyrzeczeń. Jak to zrobić? Kliknij tutaj, aby się dowiedzieć. 

Możemy również znaleźć specjalne suplementy, które posiadają duże ilości bioflawonoidów (inna nazwa flawonoidów). Największe ilości możemy znaleźć w suplementach cytrusowych, dzięki temu dostarczymy naturalnych flawonoidów, które są niezbędne do utrzymania dobrego stanu zdrowia, stają się pomocne również przy infekcjach oraz przeziębieniach. Naturalne flawonoidy znajdziesz w najniższej cenie w kliknij tutaj.

Przeczytaj również: Kwas ALA – Jedz go 2 razy dziennie, a pozbędziesz się cukrzycy, zatkanych tętnic i słabej pamięci. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Kliknij poniżej w dolegliwość, którą posiadasz, aby dowiedzieć się, jak sobie z nią poradzić.


Źródło:

Może Ci się jeszcze spodobać...