DMSO - odpowiedni rodzaj redukuje ból, goi rany, zmniejsza stany zapalne

DMSO – rewelacyjny środek, który powinien być przez nas stosowany. Co mówią o nim badania naukowe?

Dimetylosulfotlenek DMSO to pochodzący z miazgi drzewnej klarowny, bezbarwny i bezzapachowy płyn. Ma zaskakujące właściwości jako doskonały rozpuszczalnik- łączy się w nieograniczonych proporcjach z wodą, węglowodanami, białkami oraz związkami tłuszczowymi. Początkowo znany był jedynie jako środek wykorzystywany do przechowywania narządów do transplantacji. Okazuje się jednak, że ten organiczny związek z grupy sulfotlenków wykazuje szereg właściwości prozdrowotnych. Jakich? Pora przyjrzeć się bliżej tej zaskakującej substancji.

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, osteoporoza lub chcesz zregenerować swoje jelita? Napisz do mnie w celu konsultacji, a następnie ułożę dla Ciebie dietę bez drogich, wyszukanych produktów, a także nie będzie ona mieć składników, których nie lubisz. Koszt diety to 50 zł. Kliknij tutaj, aby zgłosić się do mnie po dietę.

Kto może stosować DMSO?

DMSO jest przede wszystkim stosowany jako lek przeciwzapalny. Stosować mogą go osoby cierpiące na następuje schorzenia:

 • zmiany zapalne skóry;
 • zwyrodnienia stawów;
 • bóle mięśniowe;
 • zapalenie pęcherza;
 • infekcje bakteryjne;
 • wirusowe i grzybicze;
 • łuszczyca;
 • choroby autoimmunologiczne skóry;
 • skłonność do powstawania skrzepów krwi;
 • odleżyny;
 • brodawki skórne;
 • blizny pourazowe;
 • kontuzje sportowe.

Zastosowanie w dermatologii

Najszersze zastosowanie znalazły preparaty z DMSO w dermatologii. Stosowany miejscowo na skórę może ograniczać rozwój odleżyn, redukować powstanie zaczerwienienia, obrzęku, owrzodzeń czy bólu. Ponadto dimetylosulfotlenek może łagodzić rozległe oparzenia skóry i wspomagać ich gojenie. Może minimalizować powstanie blizn czy zakażeń otwartych ran skóry (Jacob SW, Bischel M, Herschler RJ. Dimethyl sulfoxide (DMSO): a new concept in pharmacotherapy. CurrTher Res Clin Exp. 1964;6:134–135. [PubMed]).

Przeczytaj również: Jak skutecznie usunąć grzyby typu Candida? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Zaskakujące właściwości zdrowotne

Dimetylosulfotlenek to związek aktywny o udowodnionym działaniu łagodzącym wszystkie aspekty stanu zapalnego, w tym ból i obrzęk. DMSO cechuje zdolność do penetracji w głąb wszystkich tkanek, w tym kości. Umożliwia to działanie docelowe dokładnie w miejscu powstania stanu zapalnego. DMSO działa przeciwbólowo, blokując przewodnictwo nerwowe włókien czuciowych. Ponadto działa u podstaw patofizjologicznych mechanizmów generujących stan zapalny. Mowa o przepuszczalności ścian naczyń krwionośnych.

Warto również przeczytać: Oczyść krew, a pozbędziesz się zmęczenie i chorób. Jak to wykonać? Kliknij, aby się dowiedzieć.

Stan zapalny i obrzęk

Stan zapalny generuje wzrost przepuszczalności ścian naczyń kapilarnych, efektem czego jest wzmożony transkapilarny przesięk płynu tkankowego oraz migracja mediatorów stanu zapalnego. Ostatecznym efektem jest zaczerwienienie, obrzęk i ból. Dimetylosulfotlenek uszczelnia ściany naczyń krwionośnych, co powoduje szybkie ograniczenie intensywności i czasu trwania stanu zapalnego. Wybitne właściwości przeciwzapalne i przeciwobrzękowe DMSO wykorzystywane jest w leczeniu obrzęków generowanych zarówno stanem zapalnym, jak i urazami. To doskonały środek wspomagający rekonwalescencję po wszelkich kontuzjach.

Inne aspekty działania DMSO to stymulacja mikrokrążenia, a tym samym lepsze odżywienie i dotlenienie tkanek. Działa też jako antyutleniacz i wspomaga gojenie się ran oraz działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Mimo, iż nie znalazło to zastosowania w rutynowej praktyce, wykazano korzystne działanie DMSO na leczenie śródmiąższowego zapalenia pęcherza moczowego. Podobne działanie przeciwzapalne wykazano względem reumatoidalnego zapalenia stawów czy stanów zapalnych przewodu pokarmowego. Oryginalną dokumentację z tego badania znajdziesz na kliknij tutaj.

Powinnaś również przeczytać: Jak zyskać silne włosy, brak cellulitu i młodszą skórę? Kliknij, aby sprawdzić i działaj szybko!

DMSO kontra nowotwory

Potencjalne zastosowanie tego preparatu może być także wykorzystane w leczeniu niektórych nowotworów. Jako świetny rozpuszczalnik może zostać wykorzystany jako skuteczny nośnik leków przeciwnowotworowych. Nie jest on w stanie przekroczyć wszystkich barier fizjologicznych organizmu, nie znajdzie zatem zastosowania jako uniwersalny komponent terapii onkologicznej. Na pewno udowodniono jego działanie w leczeniu raka podstawnokomórkowego skóry kombinacją kwasu delta – aminolewulinowego i DMSO. Christensen i wsp. w 2009 roku opublikowali takie wyniki swoich sześcioletnich badań (Christensen E, Skogvoll E, Viset T, Waroe T, Sundstrom S. Photodynamictherapy with 5-aminolaevulinic acid, dimethylsulfoxide and curettage in basalcell carcinoma: a 6-year clinical and histologicalfollow-up. J EurAcadDermatolVenereol. 2009;23(1):58–66. [PubMed]).

Ponadto może redukować niepożądane działania niektórych leków onkologicznych. Zastosowanie mitamycyny C czy antracyklinymoże powodować wynaczynienie leku i toksyczne uszkodzenie skóry. Zastosowanie DMSO aplikowany profilaktycznie na skórę ogranicza powstanie takich niekorzystnych zmian, co wykazano m. in. w badaniu Olvera i wsp. już w 1988 roku. Więcej szczegółów dotyczących tego badania można znaleźć pod linkiem.

Powinnaś również przeczytać: Jak ziołami pozbyć się depresji oraz stresu? Kliknij, aby przeczytać.

Jakość DMSO – kluczowa kwestia

Aby DMSO wykazywał działanie prozdrowotne, musi być produktem najwyższej jakości. Może występować jako składnik maści i żelów aplikowanych na skórę (jako dimethylsulfoxide). Jest także dostępny w postaci 70-90% roztworu na skórę. Musi być wolny od wszelkich zanieczyszczeń, acetonu czy kwasów. Jednym słowem- stosować należy specyfik o medycznym/farmaceutycznym stopniu czystości około 99,9% (oznaczonym CZDA). Taki preparat znajdziesz w moim sklepie w promocyjnej cenie, aby zamówić kliknij tutaj

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Może Ci się jeszcze spodobać...