Brahmi - zioła, które poprawiają pamięć i koncentrację. Jak je stosować?

Brahmi – ziele, które odżywia Twój mózg! Jak poprawić nim pamięć? Przeczytaj badanie!

Brahmi sprawi, że Twój mózg zatrzyma proces niszczenia komórek i rozpocznie regenerację. Przeczytaj moją poniższą recenzję. Jeden z najsilniejszych, naturalnych środków na pamięć.

Ostatnio dostaję od Was sporo wiadomości z zapytaniem, co stosować na poprawę pamięci oraz ochronę przed chorobami związanymi z tym układem. Jak dobrze wiecie, jest wiele różnych ziół, składników, które mają za zadanie usprawnić zapamiętywanie oraz koncentrację. Postanowiłem w tym artykule zrecenzować zioło o nazwie Bacopa monieri zwanym również Brahmi.

brahmi

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, osteoporoza lub chcesz zregenerować swoje jelita? Napisz do mnie w celu konsultacji, a następnie ułożę dla Ciebie dietę bez produktów, których nie lubisz, a także z odpowiednim budżetem i z ogólnodostępnymi produktami. Koszt diety to 50 zł. Kliknij tutaj, aby zgłosić się do mnie po dietę.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Ostatnimi czasy ziele to staje się coraz bardziej popularne, głównie cenione jest ono za wysoką skuteczność działania. Wiele osób pisało do mnie w sprawie tego ziela, głównie chwaliliście jego znakomite właściwości. Nasłuchałem się tylu superlatyw, że postanowiłem sam wypróbować Brahmi, a także poszukać badań naukowych.

Powinieneś również przeczytać: Jak ziołami pozbyć się depresji oraz stresu? Kliknij, aby przeczytać. 

Co to jest ziele Brahmi?

To roślina, która jest popularna przede wszystkim w Indiach. W tamtejszych regionach służą one nie tylko w ochronie układu nerwowego, ale również wsparciu leczenia. A to wszystko ze względu na to, iż Brahmi wchodzi w grupę ziół leczniczych! Przede wszystkim odpowiadają one za prawidłowe ukrwienie mózgu, dzięki temu komórki odpowiedzialne za zapamiętywanie funkcjonują sprawniej.

Brahmi ma największe ilości składników korzystnie wpływających na pracę mózgu, a mianowicie: Saponiny sterydowe, Alkaloidy, Flawonoidy, Glikozydy i Fitosterole.

Jak działa ziele Brahmi?

Badania prowadzone nad tymi ziołami wykazały, iż działają one peuroprotekcyjnie, czyli zwiększają ilość komórek oraz połączeń nerwowych w mózgu. W wyniku tego zostają pobudzone cholinowe przekaźniki, które zwiększają ukrwienie mózgu. Dzięki temu połączenia między nerwowe zachodzą szybciej, a my cieszymy się lepszą koncentracją, dłuższą pamięcią, a także poprawiają się procesy poznawcze i kojarzenia.

Powyższe właściwości należą do głównych i w nich najlepiej sprawdza się ten ziołowy preparat. Jednakże zioła Brahmi wykazują kilka innych korzystnych zalet dla naszego zdrowia. Przede wszystkim przyspieszają gojenie się ran, działają przeciwzapalnie, odkażają, likwidują trądzik oraz niwelują powstawanie cellulitu i blizn.

Powinnaś również przeczytać: Jak zyskać silne włosy, brak cellulitu i młodszą skórę? Kliknij, aby sprawdzić.

Zioła te znalazły swoje zastosowanie również w kosmetyce, a dokładnie stosowane bezpośrednio na skórę pozwala ją nawilżyć. Ostatnią zaletą ziół Brahmi jest ograniczanie rozwoju bakterii Helicobacter pylori. Bakteria ta należy do jednych z groźniejszych, ponieważ jej nadmiar powoduje rozwój wrzodów żołądka, a nawet dwunastnicy!

Co wykazało badanie naukowe na pacjentach?

Jedno z największych badań na temat ziół Brahmi miało miejsce na Uniwersytecie Khon Kaen w 2002 roku. Zostało ono wykonane przez grupę naukowców z dziedziny medycyny oraz psychiatrii. Głównym celem tego badania było poznanie wpływu ziół na aktywność mózgu oraz zdolności zapamiętywania. Za sposób pomiaru efektów wyznaczono metody cholinergiczne, monoaminergiczne, a także badano procesy poznawcze oraz zdolność do zapamiętywania ciągu informacji.

Badanie zostało wykonane na sześćdziesięciu pacjentach ze średnią wieku wynoszącą 62 lata (37 kobiet, 23 mężczyzn). Każdemu pacjentowi podawano ekstrakt z ziół Brahmi w dawce 200 lub 600 mg przez 12 tygodni. Po tym czasie wykonano pierwsze badania, a wyniki skonfrontowano z pacjentami, którzy nie przyjmowali nic. Na początku zbadano funkcje systemu cholinergicznego i monoaminergicznego za pomocą metody o nazwie AChE i MAO. Następnie pacjentów poddano testom zapamiętywanie numerów, szybkości odpowiedzi na pytania oraz zdolności poznawczych za pomocą zdjęć. Pacjenci, którzy codziennie przyjmowali zioła Brahmi przez 12 tygodni wykazywali się lepszą sprawnością mózgu w każdym z wcześniej wspomnianych testów średnio o 23%! To jest naprawdę bardzo dużo. Oryginalną dokumentację z tego badania znajdziesz pod tym adresem: kliknij tutaj.

Kto powinien stosować zioła Brahmi?

Przede wszystkim osoby, które:

  • Mają słabą pamięć.
  • Często zapominają.
  • Mają problemy z koncentracją.
  • Chcą zabezpieczyć się przed chorobami w przyszłości np. Alzheimerem.
  • Wszystkim pracującym umysłowo, studentom oraz uczniom.

Jednymi przeciwwskazaniami do stosowania ziół Brahmi jest ciąża, karmienie piersią, nadciśnienie i przyjmowanie leków nasennych.

Kliknij poniżej w „Lubię to!”, a będziesz zawsze na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Jakie zioła Brahmi wybrać i na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę, czy zioła Brahmi pochodzą z certyfikowanej uprawy. Dzięki temu będziemy pewni co do jakości specyfiku. Ponadto kolejny bardzo ważnym szczegółem jest dawka. Badanie naukowe, które przytoczyłem w tym artykule przedstawiało wyniki podawania ziół w dawce około 200 mg. Dlatego też powinniśmy sięgać po preparaty, które mają dokładnie taką dawkę. Zioła Brahmi o takiej dawce powinny być przyjmowane raz dziennie. Więcej o tych ziołach potwierdzonych badaniami dowiesz się z kliknij tutaj.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

Kliknij poniżej w dolegliwość, którą posiadasz, aby dowiedzieć się, jak sobie z nią poradzić.


Źródło:

Może Ci się jeszcze spodobać...