Betaina - odpowiedni jej rodzaj regeneruje wątrobę oraz leczy depresję

Betaina i pepsyna – tajemnicza metoda na więcej sił, sprawną wątrobę, miażdżycę oraz depresję

Problemy trawienne okresowo dotykają każdego z nas – stres, ciężkostrawny posiłek czy antybiotykoterapia zaburzają funkcjonowanie układu pokarmowego, co manifestuje się bólami brzucha, wzdęciami, uczuciem przelewania w żołądku, biegunkami i zaparciami. Aby uniknąć problemów trawiennych, należy przede wszystkim zadbać o dietę – lekkostrawne posiłki obfitujące w gotowane warzywa, chude mięsa oraz pełnoziarniste produkty zbożowe zadba o zdrowie układu trawiennego. Niekiedy jednak zaburzenia trawienne mają charakter stały – a w związku z tym, iż wynikają z obecności wielu chorób, same modyfikacje diety nie wystarczą. Warto wtedy sięgnąć po suplement dostarczający fizjologiczne substancje czynne, usprawniające pracę żołądka. Takim suplementem jest Betaina i pepsyna.

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, osteoporoza lub chcesz zregenerować swoje jelita? Napisz do mnie w celu konsultacji, a następnie ułożę dla Ciebie dietę bez drogich, wyszukanych produktów, a także bez skomplikowanych potraw. Koszt diety to 50 zł. Kliknij tutaj, aby zgłosić się do mnie po dietę.

Udostępnij lub polub ten artykuł, aby dać mi swoje wsparcie – dziękuję!

Kto powinien sięgnąć po Betainę i pepsynę?

Suplement zawierający betainę i peptynę dedykowany jest osobom z zaburzeniami trawienia. Wskazaniem do jego stosowania jest zauważenie u siebie objawów niedokwasoty żołądka: mdłości, wzdęcia, biegunki bądź zaparcia, niedobór żelaza, zakażenia pasożytnicze przewodu pokarmowego czy alergie pokarmowe. Inne wskazania do stosowania Betainy i pepsyny to:

 • uprawianie sportów siłowych;
 • stany depresyjne;
 • profilaktyka schorzeń układu sercowo – naczyniowego;
 • wspomaganie funkcji wątroby;
 • wspomaganie procesów odchudzania się.

Powinnaś również przeczytać: Jak zyskać silne włosy, brak cellulitu i młodszą skórę? Kliknij, aby sprawdzić i działaj szybko!

Betaina – pierwsza pomoc w niedokwasocie żołądka

Bardzo wiele mówi się o nadkwasocie żołądka – chyba każdy z nas słyszał o zgadze oraz uczuciu pieczenia w przełyku. Możliwa jest jednak zgoła odmienna sytuacja – niedokwasota żołądka, czyli zbyt niski poziom kwasu solnego w żołądku. Betaina to aminokwas stanowiący integralny składnik kwasu żołądkowego, wspomagający utrzymanie właściwej kwasoty kwasu solnego. Warunkuje to procesy trawienne oraz wchłanianie cennych składników odżywczych.

Pepsyna to występujący w organizmie enzym trawienny, produkowany w żołądku w celu trawienia białek. Enzym ten posiada bardzo silny odczyn kwasowy. Poza unormalizowaniem procesów trawienia, kwaśne pH żołądka działa ochronnie, zwalczając wszelkie drobnoustroje – bakterie i gryby chorobotwórcze.

Powinnaś również przeczytać: Jak ziołami pozbyć się depresji oraz stresu? Kliknij, aby przeczytać.

Betaina – działa nie tylko w żołądku

Poza zbawiennym wpływem na funkcjonowanie żołądka, betaina wykazuje także inne właściwości prozdrowotne. Ta naturalna substancja czynna doskonale wspomaga funkcjonowanie wątroby. Bierze udział w syntezie metioniny. Aminokwas ten ma właściwości detoksykacyjne, ale nie tylko. Metionina jest niezbędna do syntezy kreatyny – substancji zwiększającej siłę i wytrzymałość mięśni, doskonale znanej każdemu amatorowi sportów siłowych.

W badaniu przeprowadzonym przez Cholewę i wsp. w 2013 roku badali wytrzymałość mięśniową, obwody ciała oraz skład ciała u osób trenujących siłowo. Po 6 tygodniach suplementacji betainą u sportowców odnotowano większy wzrost siły mięśni oraz przyrost masy mięśniowej niż u osób, które stosowały placebo. Odnotowano ponadto wzrost stężenia w moczu tiolaktonu homocysteiny, co może działać protekcyjnie na układ sercowo – naczyniowy. Oryginalna wyniki z tego badania znajdziesz w kliknij tutaj

Betaina i powstająca za jej pośrednictwem metionina mogą uzupełniać terapię niealkoholowego stłuszczeniowego zapalenia wątroby. W badaniu Abdelmalek i wsp. z 2001 roku podawano pacjentom ze stłuszczeniem wątroby betainę. Po roku takiej suplementacji u części pacjentów odnotowano spadek poziomu markerów stanu zapalnego wątroby – aminotransferaz alaninowej i asparaginianowej AlAt i AspAt. U części pacjentów markery te nie uległy zmianie. Betaina wydaje się być zatem bezpiecznym i obiecującym uzupełnieniem terapii stłuszczenia wątroby. Oryginalną dokumentację z tego badania znajdziesz klikając tutaj

Betaina wykazuje ponadto działanie przeciwzapalne, co chroni układ sercowo – naczyniowy. Główny mechanizm działania sprowadza się do obniżania poziomu homocysteiny we krwi. Podwyższony poziom homocysteiny może powodować miażdżycę. Oryginalne badanie znajdziesz w kliknij tutaj

U pacjentów dotkniętych depresją skuteczna terapią jest stosowanie betainy działa ona bowiem dwutorowo. Jednocześnie obniża poziom homocysteiny oraz zwiększa poziom S – adenozylometioniny. W porównaniu do pacjentów z depresja stosujących wyłącznie S – adenozylometioninę, pacjenci zażywający dodatkowo betainę zadeklarowali znacznie lepszą poprawę samopoczucia, redukcję zaburzeń psychomotorycznych, uczucia smutku czy nerwowości. Więcej o tym badaniu z 2015 roku, przeprowadzonym przez Francesco DiPierro i wsp., przeczytać można pod tym linkiem.

Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Nie wiesz, który preparat jest odpowiedni dla Ciebie? Kliknij tutaj, aby wyszukać po swojej dolegliwości.

Jaką betainę wybrać, aby była skuteczna?

Przede wszystkim, aby osiągnąć najlepszą skuteczność betaina powinna być spożywana równocześnie z pepsyną. Takie połączenie gwarantuje wysoką skuteczność potwierdzoną badaniami naukowymi. Najlepiej przyswajalnym rodzajem betainy jest Chlorowodorek Betainy, który w jednej kapsułce powinien wynieść około 650 mg, natomiast pepsyny powinno być około 150 mg. Takie dawki powodują najlepszy efekt synergiczny, który korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Taki preparat znajdziesz w moim sklepie w promocyjnej cenie, aby zamówić kliknij tutaj


Artur Topolski (Specjalista Żywienia): Co zyskasz dzięki diecie mojego autorstwa? Nie tylko się odchudzisz, ale również pozbędziesz się w pełni lub zminimalizujesz objawy: zaparć, nadciśnienia, Hashimoto, niedoczynności tarczycy, miażdżycy, osteoporozy oraz zregenerujesz swoje jelita pozbywając się biegunek, czy wzdęć! Ponadto każda moja dieta ma odpowiednie dla Ciebie ilości witamin i minerałów, co nie tylko poprawia odporność i dodaje energii, ale również wpływa na pozytywne funkcjonowanie Twojego organizmu. Formularz do zamówienia diety znajdziesz na końcu tej strony.

Efekty i opinie moich pacjentek

1. Kasia M. (33 lata, Nowy Sącz)

“Moja przygoda z dietą od Artura Topolskiego zaczęła się od narodzin mojego pierwszego dziecka. Gdy skończyłam karmić postanowiłam wziąć się za siebie. Nie mogłam znieść swojego wyglądu w lustrze. Na podstawie krótkiej ankiety Artur stworzył dla mnie jadłospis, który składał się z 28 przepisów, stosowałam go przez miesiąc, a następnie zgłosiłam się zgodnie z zaleceniem po nowy. Drugi zestaw stosowałam dwa miesiące. Rezultat był wspaniały, udało mi się schudnąć aż 15 kilogramów. Do tego zaobserwowałam, że mam silniejsze włosy i paznokcie. Mam również więcej energii i wigoru. Przepisy były proste do wykonania, a przede wszystkim bardzo smaczne.”

2. Aga W. (35 lat, Warszawa)

“Chciałam podziękować Arturowi za świetną dietę, dzięki której uzyskałam to, co od lat mogłam sobie tylko wymarzyć. Miałam stały kontakt z Arturem, na bieżąco pisałam mu o swoich efektach. Pewnego razu spytał mnie, czy może udostępnić moją metamorfozę, oczywiście się zgodziłam, aby zmotywować innych do działania. Dieta to podstawa, a Artur Wam w tym pomoże!”

Pozostałe opinie moich klientek:

Jak tworzę dla Was diety?

Wszystkie uwagi, jakie od Was uzyskałem w czasie mojej pracy z pacjentkami, zebrałem w jedną całość i stworzyłem własną dietę, która wychodzi naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Przede wszystkim wyeliminowałem wszystkie aspekty, które Wam się nie podobały. Moja dieta bazuje na wszystkich naukowo potwierdzonych metodach prawidłowego odżywiania osób zdrowych oraz chorych. Dlatego też moje diety nie tylko odchudzają, ale również pomagają na wiele dolegliwości takich jak: zaparcia, nieżyt żołądka, nadciśnienie tętnicze, osteoporoza, miażdżyca, niedoczynność tarczycy lub Hashimoto.

Ponadto jadłospis składa się z produktów ogólnodostępnych, których cena jest niska. Dlatego też nie będziecie musieli wiele wydawać na produkty do swojej diety. Dzięki informacją, które podajecie mi w formularzu na końcu tej strony tworzę dla Was indywidualną dietę uwzględniającą choroby, alergie pokarmowe oraz tryb życia. Taka dieta nie tylko stanie się skuteczna, ale również lubiana i smaczna.

Jakie dolegliwości możesz ograniczyć stosując plan żywienia mojego autorstwa?

 • Zaparcia;
 • Biegunka, wzdęcia – regeneracja jelit;
 • Nieżyt żołądka;
 • Nadciśnienie tętnicze;
 • Osteoporoza;
 • Miażdżyca;
 • Otyłość;
 • Niedoczynność lub Hashimoto.

Dlaczego nie warto tworzyć diety na własną rękę?

Diety, które tworzycie na własną rękę najczęściej nie uwzględniają wielu ważnych elementów prawidło zbilansowanej diety. W wyniku stosowania własnej diety mogą pojawić się problemy z metabolizmem, efekt jojo, niedobór witamin, minerałów oraz problemy ze zdrowiem.

Najważniejsze informacje o mojej diecie.

1. Osoby, które mają mało czasu na przygotowanie dietetycznych dań, mogą wybrać opcję szybkich posiłków, których wykonanie zajmuje około 40 minut.

2. Każdy posiłek zawiera szczegółową instrukcję przyrządzenia.

3. Możesz wybrać dietę na odchudzanie, utrzymanie wagi, przybranie na masie, a ponadto możesz wyeliminować dolegliwości związane z zaparciami, nieżytem żołądka, biegunką, wzdęciami, miażdżycą, Hashimoto, niedoczynnością tarczycy, nadciśnieniem tętniczym lub osteoporozą.

4. Po wypełnieniu ankiety jesteś w stałym kontakcie ze mną, czuwam nad Twoimi postępami.

5. Jeśli masz alergię, to ułożę dla Ciebie dietę tak, aby wykluczyć alergeny z pożywienia.

6. Dieta jest dostosowana do suplementów, które przyjmujesz.

7. Każda dieta jest indywidualnie zbilansowana w wartości odżywcze, witaminy i minerały, tak aby zawierała ona wszystkie składniki potrzebne Twojemu organizmowi.

8. Wszystkie rodzaje diet oparte są na potwierdzonych naukowo metodach.

9. Dzięki diecie powinieneś tracić około 0,5 – 1,5 kg tygodniowo (kwestia indywidualna). 

Promocja: Dieta na miesiąc to tylko 50 zł.

Po wypełnieniu poniższego formularza i opłaceniu zamówienia do 2 dni roboczych otrzymasz dietę wykonaną przez Artura Topolskiego (Specjalista Żywienia).

Może Ci się jeszcze spodobać...